Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vadul meg a kutyam...

Miért vadul meg a kutyam ilyen helyzetben?hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Altalaban nyugodt szeliden viselkedik ezert sem ertem miert csinal ilyet.nem mindig de nemreg mentem el otthonrol es latta hogy keszulodok es oda harapott a bokamhoz kicsit.a napokban meg nemreg csengettek es arra mindig megvadul es oda kapott kicsit a combomhoz mikor az ajohoz mentem.hogy szoktassam le errol.amugy altalaban nincs vele mas gond.

2020. szept. 26. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megtámadott vagy próbálta megakadályozni hogy az ajtóhoz menj? Nem mindegy. Egyik sem szerencsés, de a második helyzet kicsit jobb.
2020. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Inkabb tamadasnak mondanam.multkor csak indultam el otthonrol akkor csengetes sem volt.de nem mindig csinalja ezt ezert nem ertem.
2020. szept. 26. 20:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben kikérném egy szakértő kutyakiképző véleményét. Keress valakit aki jó és házhoz jön, h megnézze amiről szó van. Az okot ő látni fogja egyből és aszerint ad tanácsot h merre indulj.

Sztem egy ember ellen irányuló agresszió nem olyasmi, amivel otthon bohóckodik az ember - ehhez tényleg szakember kell. Pont azért, mert nem lehet tévedni.

2020. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Te hogyan reagáltál?
2020. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ide egy szakember kell,ez nem egy egyszerű eset. Ha nagy testű ebből még bajod is lehet, vigyázz vele,és keress valakit aki segíthet. Kutya suli most felejtős a te szituációdban, bevinni nem biztos, hogy jó ötlet ha ilyen kiszámíthatatlan, de be sem engednék.házhoz jövőt hívj.


Csak úgy random gondol egyet és megharap? Milyen jellegű, ez, van előzménye (morog, vicsorog, feszült lesz, kihúzta magát, farkat emel és fület hegyez, el ugrik, stb?)? Alapvetően milyen, hogy viselkedik, mióta csinálja ezt? Milyen fajta kutya, nagy testű?


Én így elsőre azt mondanám, hogy valami rossz tapasztalata van a kinyíló ajtóval, ki-be járkálással. Jött valaki akit nem kedvelt, volt valami balhé vele?

Esetleg bántottad (akár csak véletlenül) amikor jöttél-mentél, jött valaki hozzátok? (felugrálásért, üdvözlésért, csaholásért,akármi)

Ha magával az érkezés-távozással van baja az kemény dió lesz.


Súlyos dominancia gond is lehet. Ha ő érzi magát a "főnöknek" nem tetszik neki, hogy nélküle, az ő engedélye nélkül téblábolsz.

Ez magyarázná meg a csipdelődést, támadást, helyre próbál tenni.


De ezek is csak feltételezések.

2020. szept. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Erre valo megoldas a sorrendisegi szabalyok betartasa. Minden elelmiszer elzarasa otthon. A kikepzo ,ha nem akar lehuzni,megmondja reszletesen.
2020. szept. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó hívjon szakembert persze, de épp azért kérdeztem hogy reagált, (illetve igen a kutyáról is többet kéne tudni csak arra már nem volt időm este, hogy többet írjak) mert házhoz jövő szakemberrel volt már rossz tapasztalatunk és ki tudja hány ilyen lehúzós "szakember" van a piacon és arra, hogy jót találjon valaki elég sok pénz és idő is,ez pedig egy sürgős és komolyabb eset. Azért próbáljunk meg legalább addig valami megoldást kiötölni...
2020. szept. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem vette érsze a problémát, eddig fajult akkor semmit nem tudsz kiötleni amit otthon meg tud egyedül csinálni.

Nem kell kihívni olyat akinek még nem mutattad be a problémát,üzenetben kell elmondani mindent, ha tud vele mit kezdeni úgyis jön.

2020. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez NAGYON naiv hozzáállás. Az igazság az,ha pénz kell neki márpedig a lehúzós fajta házhoz jövősöknek az kell, akkor menni fog.

Írtam volna ha a Kérdezőnek van ajánlott szakembere, akkor ahhoz forduljon de gondolom ha lenne, akkor nem ide írt volna. Persze most még mindig körbe lehet kérdezni az ismerősöket.

2020. szept. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A támadások sokkal gyakoribbak olyan gazda ellen, aki nem ért a kutyához, illetve beszélhetünk félelmi- és dominanciaagresszióról is.


Előbbi a rossz bánásmód, verés miatt alakulhat ki, a folyamatosan traumatizált, stresszes állat félelemből támadhat. Sokszor egy-egy harapásról van szó, de nem mindig, a „vörös köd” az ő agyukra is leereszkedhet. A dominanciaagresszió hátterében sok ok állhat, általában viselkedési problémának tekintjük.


A kutya felméri az erőviszonyokat, és mondjuk egy etetés során kialakult izgalmi helyzetben – főleg ha többen vannak, egymással is acsarkodnak – bizony támadással fejezheti ki, hogy nem tűri adott ember beleszólását a dolgaiba.


Azt viszont érdemes hangsúlyozni, hogy a kutyát csak a helyzet veszi rá a támadásra. Az emberi értelemben vett bosszú valószínűleg számukra túl összetett érzelem, még a legalávalóbb tulajdonosnak sem kell attól tartania, hogy a kutyája minden előzmény nélkül, álmában átharapja a torkát. Pontosabban van egy kivétel:


Rage-szindrómnak nevezik, és elsősorban spánieleknél azonosították azt a nagyon ritka, örökletes idegrendszeri betegséget, aminek hatására a kutyán látszólag ok nélkül kontrollálhatatlan agresszió lesz úrrá, ami néhány perc alatt nyomtalanul elmúlik.


Általánosságban fogalmazva a támadások leggyakrabban a gyengekezű gazdát érik, legyen szó bármilyen ebről. A gazdinak vezetőnek kell lennie a kutya/kutyák szemében, ha ez nincs meg, csak a megfelelő alkalom kell, hogy megpróbálják átvenni az irányítást.


Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy a gazda szó szerint a tulajdonost, vagy valamely családtagját jelenti, az embernek kell dominánsnak lennie. Mivel lehet ezt elérni? Fegyelemmel, kiképzéssel, ha kell szigorral és keménységgel, mert a kutya nem szőrös gyerek, hanem akár tetszik akár nem egy állat, akivel a saját nyelvén kell beszélni.


Sokan ismernek vagy láttak már a gazdáját pórázon sétáltató „ölebet”, amelyik arra viszi a gazdit amerre neki tetszik, esetleg megugatja a bicikliseket, járókelőket, talán beléjük is harapna póráz nélkül. Az ilyen kutya igazi kis akarnok otthon is, nem általánosítunk, de sokuknál megesik, hogy morognak a gazdira, oda is kapnak, ha az fegyelmezni akarja őket.


Képzeljük most el ugyanezt a viselkedést egy német doggal, boxerrel vagy staffodshire terrierrel: nem kérdés, mi a vége.

2020. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!