Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyanevelés szakkönyv?

Kutyanevelés szakkönyv?

Figyelt kérdés
Mit ajánlotok, ami a legjobban összefoglalja a kutyák nevelését?
2020. szept. 28. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
csezárió miller
2020. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen nincs. Különböző módszerekről vannak könyvek, de egyik sem ad teljes átfogó leírást a nevelésről.
2020. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem senki sem találta fel a spanyolviaszt - van rengeteg módszer és ezeknek rengeteg prófétája, sok ezek közül jól működik. De sztem elsősorban ezeket mind át kell olvasni, h teljes képet kaphass, h megértsd.

Akár a Victoria Stilwell, akár Cesar, vagy van itthon is egy magyar srác, aki ügyes, Karay Zoltán, meg egy másik kiképző a Csörgő Balázs (neki youtube videói és podcastja van). Jan Fennel kutyapszichológia könyve alap, és érdemes ezen felül még nézelődni - mindenkitől lehet tanulni valamit. :)

2020. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Én Zack George könyveit ajánlom, “Zak George's Dog Training Revolution“ és “Zak George's Guide to a Well-Behaved Dog”. A YouTube csatornáját is érdemes megnézni, mert vannak dolgok amit olvasva sokkal nehezebb megérteni.
2020. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a hiba ott van, hogy nem egy kutyanevelési módszertant kell keresni hanem a kutya elméjéről, lélektanáról olvasni és megérteni hogy hogyan működik egy kutya, miért reagál úgy, ahogy. És innentől kezdve ha ezt valaki érti akkor egyrészt meg tudja állapítani hogy melyik az a tréning ami hasznos lehet neki, melyik az, amelyik nem, másrészt pedig mindent amit lát/hall azt a saját kutyájára testre tudja szabni.


Az igazság meg nyilván valahol középen van mindig, olyan nevelési módszert még nem találtak fel ami minden kutyánál ugyanúgy működött.

2020. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: Nem értem miért kellett lepontozni, én voltam az egyetlen aki válaszolt a kérdésre
2020. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jan Fennel: Kutyapszichologia


Caesar milan: A csodalatos kutyadoki


Fulop Norbert :Tanuljunk meg kutyaul!


Ezt a 3-at mindenkepp olvasd el,mielott erkezik!!!

2020. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!


Én senkit sem pontoztam le, sőt csak fel.

2020. szept. 29. 09:49
 9/11 anonim ***** válasza:
én mindenkit lepontoztam mert engem is lepontoztak de komolyan mi a francért? erre verik ki vagy mi?
2020. szept. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 12:01


Nem, hanem attól még hogy ideböfögsz egy nevet (amit ebből valaki vagy meg tud állapítani hogy kicsoda, vagy nem) az még nem válasz a kérdésre. Csezárió Miller melyik könyvét ajánlod, és miért?


Azért lettél lepontozva mert egy haszontalan szar választ adtál. És amikor ez az értékelésből visszatükröződik akkor bosszúból lepontozni mindenki mást pedig szánalom:D Erre vered, hogy ha neked rossz, akkor legyen másnak is az?

2020. szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!