Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni? Kutyások mi...

Mit lehet tenni? Kutyások mi a véleményetek erről? (bölcsöde kutyapisi esete).

Figyelt kérdés

Kisebb városban élünk, ahol minden nap egy bölcsöde mellett vezet el az utunk munkába és óvodába menet. A bölcsöde bejárata mellett a kerítés épített, úgy fél méter magas zsalutégla alapról kezdődik a kerítésrács. Az alja, az épített rész olyan szinten végig van pisilve, hogy a járdán is csorog végig. Nem kis mennyiségben, ha odaszárad akkor is ott a nyoma, ugye. A gyerekkel inkább kerülünk egy picit, hogy ne kelljen a pisi folyamon átkelni.

Biztos, hogy kutyások művelik, rendszeresen arra sétáltatnak, megjegyzem a kakit sem szedik fel, 20 centis hurkák vannak a járdán is.

Szerintetek mit lehet tenni ezügyben, milyen jogi intézkedéseket lehet eszközölni?- önkormányzat felé be lett jelentve nem történt semmi.

A kutyások egy része szerint neki ehhez joga van és örüljek, hogy nem a lábamra csinálja. Kutyatartók szerintetek rendben van, hogy valaki bölcsi bejárata mellé viszi a kutyáját pisilni?- és tényleg én lihegem túl?


Köszi.



#kutya #pisi #jogi intézkedés
2020. szept. 29. 14:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
16%

Na le lettem pontozva mert felhívtam a figyelmet a lestospirózis nevű betegségre,amit a vizelet terjeszt.:DDD

Ne csodálkozz kérdező a szaros utcán,ha itt egy kérdésnél is megy a rosszindulat :D

2020. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
8%

#11

Ezt honnan veszed? Én pl. nem a "lestospirózis nevű betegség" miatt pontoztalak le, hanem a "nem viszem arra,vagy rövidre fogom" megoldás miatt, ami nagyon életszerű. :)

2020. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
83%

12.

A kutyát kötelező pórázon vinni, ergó nem arra vezetem ahol tudom hogy gyerekek vannak vagy zavaró lehet.

A rövidre vétel pedig annyit tesz,hogy nem engedem hosszú pórázra ha ilyen helyen megyünk.Például az autók közé se engedem ha tudom,hogy lepisili a gumit. Első út vezessen egy fához vagy akárhová ahol nem zavaró,aztán simán bírja egy futtatóig. Az a fő gond hogy sokan csak letudják a sétát nagy kegyesen és pont leszarják hová megy a kutya.

Minden tiszteletem azé aki figyel a részletekre is és neveltek belé kulturált viselkedést. :) ez a sétáknál is megmutatkozik.

2020. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
3%

#13

Újra megkérdezem akkor: Ha "rövidre fogod" akkor elzáródik a húgycsöve?

2020. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem engeded a kerítéshez akkor hogy fogja lepisilni??? Nyilván az folyik ki a járdára is.Ez nem olyan nehéz se az értelmezés, se megtenni,pusztán lustaság sok ember részéről. Ha én nő létemre egy kan rottweilerrel el tudtam kerülni az ovi meg hasonlók lepisiltetését akkor más is. Gondolom tudod,hogy akár kan akár szuka pisilés előtt szaglászik,nem csak úgy bele a vakvilágba. A kérdésed butaság.
2020. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
19%

#15

Ha nem engeded a kerítéshez, akkor pisil a járdára.

Szóval?

2020. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
:D na menj szépen játszani,további szép napot.
2020. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
23%

#17

Tehát nincs válasz. Sejtettem, köszönöm a megerősítést. :)

2020. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
51%

Én, ha odajárna a gyerekem akkor technikailag úgy oldanám meg, h bérelnék (vagy a szülők között keresnék, akinek van) egy magasnyomású mosót és fertőtlenítős cuccal végignyomnám a falat, aztán valami erős illatú dologgal is (mittudomén vmi gyógynövényes-illóolajos oldattal, ami taszító a kutyáknak). Pluszban kitábláznám h ne oda vigyék.

Kisvárostól van szó - én a fővárosban is meg tudom oldani h ne menjek ovi/bölcsi mellé (vagy max akkor járok arra, ha már pisilt / kakilt az eb).

Ez alapvető kultúráltság lenne.

Budapesten az ilyesmit a kerületünkben a közterület-felügyelet intézi, nem tudom nálatok van e hasonló, talán náluk érdemes próbálkozni.

2020. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem mondjuk leginkább a bölcsinek lenne feladata tisztán tartani a portáját, és ha nem 10 évnyi húgyszag fogadna ott minden kutyát akkor lehet hogy nem pisilnének oda. Meg amúgy ki lehet rakni egy táblát is hogy "Kérem ne engedje a kutyájának hogy ide végezze a dolgát! Kamerával megfigyelt terület!". És akkor így a kutyát is kezelted, meg a gazdáját is.
2020. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!