Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja? Valakinek a...

Doresz9 kérdése:

Mi lehet a baja? Valakinek a kutyája volt már így?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kan kutyánk aki 11 éves lesz novemberben. 2-3 nap alatt olyan beteg lett, hogy vasárnap már csak nagyon nehezen tudott felállni. Doki megnézte akkor láza volt kapott akkor gyulladás csökkentőt meg lázcsillapítót. Tegnap megint megnézte, de nem tudja mi baja lehet, de adott neki 4 injekciót. Tünetei: nehezen lélegzik, remeg, nem eszik, eddig ivott de ma reggel óta azt se akar, már alig bír felkelni meg járni, kótyagos sétálás közben, vizsgálat során a vese környékén fájt neki, a hátsó lábát lépcsőn úgy húzza fel mintha nem bírná emelni, a láza elmúlt. Ha valakinek volt már kutyája hasonló tünetekkel megírná mi volt a gond? Kullancsot néztük nem volt benne.

2020. szept. 30. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ha az orvos akinek volt lehetősége megvizsgálni a kutyust nem tudta megmondani hogy mi a baja pontosan akkor én még nehezebben fogom tudni. Szerintem első körben próbáld egy másik orvoshoz elvinni, szemmel láthatóan nem lett jobban a kutya úgyhogy hiába nyom bele majd holnap még 4 injekciót. Először kellene nézni egy vérképet meg egy röntgent a csípőjéről és a gerincéről. Ezekből nagyon sok minden kiderül és kizárható, vagy éppen megállapítható. Lehet bármilyen fertőzés, belső szervi elégtelenség, ortopéd jellegű probléma (pl. csípő diszplázia vagy CES), etc, sajnos sok minden. Egy biztos, ne várj napokig hanem járj utána azonnal. A kutyák amikor már ennyire egyértelműen jelzik hogy baj van akkor tényleg nagy baj van.
2020. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én is azt javaslom hogy vidd el másik orvoshoz sürgősen, hiába jártok 1 orvoshoz évek óta. Nincs értelme úgy injekciózgatni úgy hogy nem is tudja mi baja van.
2020. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Állatkórház, ha van pénzed rá.
2020. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyadon allatkiserletet hajtott vegre a doki. Injekciokat adott,amikor nem is tudja,mi baja. Az injekciok fogjak kinyirni. Gratula az ilyen fereg orvosnak. :/
2020. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül kiderult, hogy egy kullancs miatt volt csak mikor atnéztük miatta (3x is) nem találtuk.
2020. okt. 8. 21:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Babéziás lett? Mert én elsőre arra tippeltem csak aztán írtad, hogy nem volt kullancs.
2020. okt. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A babézia néhány tünete a kóválygó járás, lihegés, étvágytalanság és sárga vizelet.Ha nem kap időben ellenszert, akkor vége a dalnak.

Egyébként a babezia vérből egyértelműen kimutatható és sajnos nem kell hozzá kullancsot találni a kutyában. Megszívta magát és leesett.

Mi lett a kutyival?

2020. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Teljesen meggyógyult 🙂
2020. nov. 14. 20:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj de jó köszi hogy megírtad 😊
2020. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyom örülök! Gondolom azóta is titkolja, hogy mi volt a baja😄
2020. nov. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!