Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Kutyapelenka valakin...

Segítség! Kutyapelenka valakinél bevált?

Figyelt kérdés

Nem azért szeretnék kutyapelenkát, mert lusta vagyok levinni a kutyát.

A sztori röviden, van egy 3 hónapos kutyusom, 2 hete nálam. A vírus miatt 4 órában dolgozom két naponta, ezért vállaltam be kölyköt, nagyon gyakran lemegyünk. Ezek gyors eü séták az oltások miatt. Viszont sajnos édesanyám, aki messze el tőlünk elvesztette a munkáját, és egészségi állapota is hirtelen romlásnak indult, nincs miből megélnie, én viszont kaptam egy nagyon jó lehetőséget, 8 órában, ezáltal segíthetnék neki. Sajnos nem tudhattam előre, hogy ez lesz, nagyon kikészültem. A kutyáért is felelősséget vállaltam, nem akarom elajándékozni! Arra gondoltam, hogy kipróbálnánk a kutyapelenkát, míg távol vagyok, rászoktatnám a kutyust. Működhet szerintetek?



2020. ápr. 22. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, működhet, de 1. Alkalommal biztos nem fogja még érteni, ez is idő, mire rájön, hogy mire való :)
2020. ápr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, amióta itt van, a türelem szó átértékelődött nálam, szóval az nem baj, ha idő kell! :)

A munka is csak két hét múlva kezdődne igazság szerint, de a pici még ahogy olvastam, fél éves koráig nem tudja több óráig tartani, ezért szeretnék mindenképp egy megoldást találni, mert ha már vállaltam, semmiképp nem adnám őt tovább.

2020. ápr. 22. 15:22
 3/13 anonim válasza:
Működhet a dolog. Én tenyésztőtől már úgy hoztam el, hogy azt használta. Azonban igyekeztem minél gyorsabban leszoktatni róla, mert hiába megy egy helyre, azért mégiscsak jobb ha nincs kaki és pisiszag a lakásban. 8 órás munka mellett idő volt leszoktatni, főleg úgy hogy hiába vittem le, nem pisilt, nem kakilt, de amikor felmentünk azonnal ment a pelenkára. Nálam így a pelus megszüntetésre került, amikor láttam hogy a pelenka helyére menne, akkor rászóltam és azonnal robogtam le vele. Így megtanulta tartani és szobatiszta lett. Ha nem tudja tartani mert munka után esetleg hosszabb ügyintézni valóm van, akkor ha véletlenül bepisil, akkor is a pelenka volt helyére. Nagyon be tud rögzülni nekik a pelus.
2020. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezek szerint még nagyobb falat lesz leszoktatni róla, ha elkezdem használni a pelenkát...

A pelus nem úgy funkcionál egyébként, mint egy alom? Szagokra értem. Most hallottam róla először, nem ismerem, bocsánat, ha hülyeség a kérdés. De azért az sem lesz jó, ha tömény pisi és kaki szag lesz azalatt a 8 óra alatt :( Macskám volt korábban, lehet, hogy ezért gondoltam, hogy a pelenka valamennyire szagsemlegesítő is, mint náluk az alom.

2020. ápr. 22. 15:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. A pisit beszívja de a kaki az ott fog bűzölögni egész nap.


Inkább ne szoktasd rá mert nagyon nehéz lesz leszoktatni róla.

8 órát simán kifog bírni pisi és kaki nélkül.


Inkább szoktasd erre mint a pelusra.

2020. ápr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a pelenka kilőve, ha ennyire nehéz leszoktatni róla.


Jó lenne, ha kibírna 8 órát, de ő sajnos egy pici kölyök még, ahogy olvastam 3-4 óránál nem fog többet bírni.. Albérletben lakom, szép parketta van a szobákban, a konyhában kő, de félek, azt is felmarná a pisi, ha nem tudnám egyből feltakarítani.

Na most vagyok még jobban elkeseredve, nem tudom mi a megoldás :(

2020. ápr. 22. 18:44
 7/13 anonim ***** válasza:
14 hetesen került hozzám, első naptól kezdve pelenka volt neki letéve, használta is ügyesen. Napi 3x séta volt a kezdetektől, 6 hónapos korára szobatiszta lett. Inkább magától kivárta a sétákat, minthogy pelusra menjen, pedig sosem volt leszídva érte. Nem értem néhányan miért tartják a pelenkát rossz dolognak, a kutya nem hülye, tud különbséget tenni szőnyeg és pelus között, sok kutyás ismerősemnél bevált. Nálunk sem volt semmi gond, azóta is szobatiszta.
2020. ápr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#5 válaszoló. Egy baba kutyáról beszélünk, már hogy bírna ki 8 órát... 🤦‍♀️


Kérdező, nyugodtan használj pelenkát. A kaki ott marad, az igaz, de jobb mintha a szőnyegre csinálna. Így legalább mindig egy helyre megy. Séta közben mindig dícsérd amikor a dolgát végzi. Hamar meg fogja tanulni. 6 hónapos kortól fokozatosan át fog szokni és el lehet tenni a pelust.

2020. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

esetleg azt a szobát nem tudod bezárni, ahol parketta van?

ha a konyhában a "kő" alatt járolapot értesz, akkor annak semmi baja nem lesz a pisitől, legalábbis abban a 8 órában tuti 🙂

mi is volt, hogy nem vettük észre, hogy bepisilt a kutyus és csak kicsit később takarítottuk fel, nem rögtön, semmi baja nem lett 🙂



amúgy fokozatosan majd amikor szobatiszta lesz (6 hónapos kora körül) tényleg kibír majd 8, de akár több órát is, de most még természetesen nem :)

2020. ápr. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs ajtó a nappali és előszoba/konyha között. Egy ilyen kutyahálót tudok felrakni, amit vettem, de szerintem felügyelet nélkül pikk-pakk szét lesz kapva :D

Igazából azt hiszem, nincs más megoldás, mint a pelenka, remélem két hét alatt sikerül rászoktatni. Aztán majd ha eljön az idő, próbálkozunk leszokni róla, vállalnom kell, hogy nehéz lesz több hónap után, de remélem, nem lehetetlen.

2020. ápr. 23. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!