Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya diszplázia. Van megoldás?

Kutya diszplázia. Van megoldás?

Figyelt kérdés
11 éves labrador-golden keverék kutyusom diszpláziával küzd. Az orvos MSM port ajánlott, de nem használ, napról napra egyre jobban húzza a hátsó két lábát. Tudom, hogy idős már, valahol a korral is jár de amíg tehetem segíteni szeretnék neki. Valaki tud valami megoldást, vitamint bármit ami segíthet a kutyámon?

2020. okt. 1. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyulladás is van, azt le kell húzni. Emellett a műtét lehet, bár mindkét lábnál neccesebb, főleg ennyi idősen.

A fizió tud még rengeteget segíteni, ha még el lehet kezdeni.

2020. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Létezik már őssejt kezelés is, de többet csak a rendelő tudna mondani róla (ha jól tudom kizárólagos joguk van rá az országban):

[link]


Ezen kívül az ízületi váladék termelését elősegítő készítményeket célszerű adni, de ha már ennyire súlyos, hogy a lábát is húzza, akkor nyilván meggyógyulni nem fog tőle.


Amit ajánlani tudok: Zöldkagyló-kivonat vagy Apto-Flex. Az Apto-Flex papír szerint jobb, de ez egy mézes állagú szirup, a végefelé már ragad tőle minden és nem minden kutya hajlandó megenni.

2020. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is a zöldkagylót tudom ajánlani. Szépítsd meg a napjait.

Nálunk kicsit jobb a helyzet, mint Nálad, 12 éves komondor, aki kissé nehezen áll fel néha és a sétákat már nehezen bírja. Szikáran volt tartva egész életében, de természetesen az öregkor előrehaladtával csökkent a súlya, most kb. 55kg. Proenzivel próbálkoztam, de nem igazán vált be, viszont a zöldkagyló kivonat picit segített. Viszont ha már annyira előrehaladott, hogy 11 évesen húzza a lábait, ne várj csodát, viszont amíg mosolyog a szeme, addig élni akar.

2020. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen és mindkét láb problémával már komolyabb gyógyszer kell. Fájdalom és gyulladáscsökkentő. A zöldkagylós készítmények itt már kevesek.

Biztos, hogy dp? Volt röntgen valamikor? A gerinc bizonyos elváltozásai is okozhatnak hátsó fél gyengeséget.

Sajnálatos, hogy nagytestű kutyákat nem röntgeneznek meg 1-2 éves korban. Ha akkor kiderül valamilyen elváltozás, műtéttel fájdalom mentesebb életet lehetne nekik biztosítani.

De az egészséges ízületek is elkopnak 10-12 éves kor körül.

Először adnak non szteroid gyulladáscsökkentőt. Amikor már az is kevés, szükség van a szteroidos gyógyszerre, hogy legalább kevésbé fájjon.

2020. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Barf etrend.

A jo kaja az egeszseg alapja.

2020. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Ha fájdalomcsillapítóval kezdik el kezelni, akkor arra az állatra keresztet lehet vetni. Csak akkor választanám, ha műtét nem jöhetne szóba. Az tök jó, hogy elnyomja a fájdalmat, csak éppen a diszplázia arról szól, hogy a csont felülete kirücskösödik és lecsiszol mindent, ami az útjába kerül. Ezt gyógyszeresen nem lehet visszafogni, mindenképpen műteni kell. Az ízületi váladék termelése is csak arra jó, hogy ameddig nem súlyosbodik a diszplázia, legalább addig "olajozza" valami az ízületet.
2020. okt. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Megnézek és kipróbálok mindent. Sajnos az orvos beéri azzal, hogy "hát már öreg". Én nem gondolnám Őt annyira öregnek, de ettől függetlenül joga van a fájdalommentes, könnyű lépésekhez. Nagyon remélem, hogy meggyógyul. 🙏 Köszönöm a válaszokat. :)
2020. okt. 10. 06:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ortopéd spec állatorvoshoz menjetek!
2020. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!