Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának keverék? Volt...

Első kutyának keverék? Volt aki megszívta keverék kutyával?

Figyelt kérdés

Szóval a tipik első kutyának való fajták nem annyira tetszenek, ezért inkább egy keverék kutya mellet döntenék.

Jó ötlet ez?



2020. okt. 4. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Jó ötlet, ha megfelelőt választasz. A menhely majd segít a döntésben.
2020. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Választhatsz olyan fajtát is amihez következetesség kell. Nem kell félni tőlük, szerintem hülyeség hogyha van egy kedvenc fajtád de még nem volt kutyád akkor vegyél egy tök mást és várjál rá még 5 évet. Következetesség kell meg egy jó kutyasuli. Ennyi. A keverékek általában jópofák, a legtöbb kedves csak épp ez teljesen lutri. Kifoghatsz olyat is ami olyan mint egy nehezen kezelhető fajta, vagy idegrendszeri betegsége van, vagy bántalmazták stb. azzal meg nem igen vagy előrébb. Sajnos sok menhely elkendőzi az igazságot és egy nehezebb kutyát ideális családikutyának állít be. Majd pedig csodálkoznak hogy már harmadjára adják vissza. Szerintem ha menhelyen tetszik egy kutya akkor ezt jelezd nekik de mondd meg hogy adjanak időt ismerkedni. Ha 2-3 hétig heti párszor elmész, megsétáltatod, játszol vele, érezni fogod mennyire vagytok egy hullámhosszon.
2020. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is válassz olyan fajtát ami tetszik...

Ha lesz egy labradorod, az él 15 évet és nem leszel semmivel sem felkészültebb általa egy karéliai medvekutyára, például.


Amúgy igen, én szívtam már meg keverék kutyával, menhelyeről.

Ugyanis értelemszerűen semmit nem tudtak, a családjában előforduló, genetikai eredetű örökletes betegségről, ami 3 éves korában nála is előjött.


Oké, nem volt olyan durva, de lehetne az is.

Bármelyik menhelyi kutyának előjöhetnek olyan bajai, amire ugyanúgy mint egy szapis kutyánál, rá mehet a gatyád.

Vagy az is lehet, hogy meg sem lehet gyógyítani.


Én volt, hogy 100kg minőségi tápot adományoztam menhelynek és a jövőben is még szeretnék ilyet, de menhelyi kutyám többet nem lesz, az tuti.

2020. okt. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

A kevereknek tokeletes az idegrendszere es genetikaja. Nem fog lesantulni meg ugyetlenkedni,mint a tenyesztett kutyak. (Ataxia!! )

Visszagondolva nekem is inkabb keverek kellett volna,aki ugyes.


Legyen turelmed,sok hus otthon neki meg csontos hus meg kovetkezetes legel. Sportoljatok sokat,mert jo mozgasa van altalaban a keverekeknek.


A veleszuletett energiaszint hatarozza meg a szofogadasra hajlandosagot. Segitsen neked ebben,aki tapasztalt. (Ha te faradekony vagy,legyen oreg faradekony kutyad. Ha virgonc futo vagy,legyen olyan kutyad.

2020. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó te összekevered a tenyésztős kutyát a szaporítóssal...
2020. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is menhelyi az első kutyám és nem bántam meg.Természetesen nem olyan mint egy öleb mert nem ölben simogatva töltötte az első évét, ezért lassabban alakul ki a a bizalma is de nagyon hálás, mindent megköszön a kaját a sétát a játékot és mindig vidám. Szerintem életrevalóbbak mint a tenyésztőtől vett kutyusok,( a szomszédaimnálvannk ilyenek) így jobban is taníthatók mert mindig készek az együttműködésre. A suli mindenképpen javasolt . Ki kell tapasztalni mitől fél és azt oldani.Ez a kulcsa a nevelésüknek.
2020. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a megfelelőt választod igen.Minden kutya kiképeszhető akár keverék akár nem max fajtától függően egyik-másikat kicsit jobban.A menhelyt is kérdezd meg ők majd segítenek neked.
2020. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első kutyám egy mentett németjuhász keverék volt. Nem szívtam meg vele, 12 évig volt egy nagyon jó barátom, akit a mai napig is sokat emlegetek.
2020. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!