Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhesség alatt ivartalanítá...

Álvemhesség alatt ivartalanítás vélemények?

Figyelt kérdés
Az orvosunkhoz kiskorom óta járunk minden háziállatunkkal. Eddig nem volt semmi gond, teljes volt a bizalmam, mindent megoldott. Igaz szerencsénk volt, nagy gonddal sosem kellett mennünk. Jövő hétre van időpontunk a kutyusunkkal. Utána néztem a neten, hogy mire kell számítanunk, mert ő az első kislány kutyánk. Erre mindenhol azt olvasom, hogy nem szabad, nem tesz jót, rizikós... A kutya július végén tüzelt, most álvemhes, ami abban nyilvánul meg, hogy kicsi tej van a cicijeiben és ás a kertben... Mit javasoltok, menjek másik dokihoz? Felhívtam az orvost, azt mondta megoszlanak erről a vélemények, de a 30 éves pályafutása alatt nem volt sosem gond ebből, így ő elvégezné a műtétet így is.

2020. okt. 4. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy igazi vemhesen is lehet ivartalanítani, nem hiszem hogy nagy gond lenne.
2020. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Hát az én kutyám 2x volt álvemhes. (még előtte sosem volt ivartalanított kutyánk, sosem szaporítottunk (!), de nagyon féltettük őt a műtéttől, ezért mikor elsőnek álvemhes lett, úgy voltunk vele, hogy ha még egyszer álvemhes lesz, akkor rögtön ivartalanítjuk. Hát álvemhes lett újra, ivartalanítottuk - azért írtam le, hogy megmagyarázzam, hogy miért vártunk eddig, és ne szidjon a nép :D) Mikor másodszorra lett álvemhes, akkor mondta az állatorvos, hogy megvárjuk, míg "elmúlik", és akkor egyeztetünk időpontot. Szóval ő így csinálta. Most nem tudom igazából, nem tudok semmi okosat mondani, max. annyit, hogy szerintem hívj fel pár másik állatorvost, és kérdezz rá, hogy szabad-e így.
2020. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Most komolyan mindenféle netes szrságnak hiszel, az évtizedes tapasztalattal rendelkező orvosodnak meg nem? Még ha a múltban hibázott volna, megérteném, hogy kételkedsz, de azt mondod, soha semmi probléma nem volt. Miért nem bízol benne?
2020. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kicsibarany ***** válasza:
Egy állatorvostól hitelesebb választ itt nem hiszem hogy fogsz kapni.
2020. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!