Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet diszpláziás a kutyám?...

Lehet diszpláziás a kutyám? Ha igen, milyen mód van a kezelésre?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos törzskönyves németjuhászom. A bal lábára sántít egy kicsit és befele lép időnként. Az orvos Calciumot írt fel, s még egy izületerősítő gyógyszert, s azt mondta, hogy lehet, gyengék az izületei.

Ez lehet a diszplázia jele? Mivel lehet kezelni esetleg, ha az?



2020. okt. 7. 20:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

9

Köszönöm a választ! Nos mi megpróbáltuk és próbáljuk a lehető legjobb élelmet adni neki, csak az a gond, hogy elég keveset eszik (kiskora óta).

10

Igen,kaptam törzskönyvet. 4 generációra vissza van vezetve a családfája.

Nos,nem olyan embernek ismertem meg a gazdát, aki segítőkész lenne, úgyhogy erről letettem.

2020. okt. 7. 21:24
 12/24 anonim ***** válasza:
43%

Igen a törzskönyv magában semmire nem garancia. A törzskönyves szaporítók, csak azért csinálnak adásvételi szerződést, mert másképp nem lehet átíratni a kutyát a vevő nevére, de különösebben nem érdekli őket, hogy mi lesz a kutya sorsa.

Tudsz mondani egy kennel nevet, hogy honnan vetted, vagy egy árat, hogy mennyiért? Abból ki lehet deríteni, hogy szaporítóval volt dolgod, és esélyed sincs a segítségre, vagy egy bejegyzett tenyésztő, akit megkérdezhetsz, hogy ilyenkor mi van. A tenyésztők egyébként is segítik a gazdát hiszen az a céljuk, hogy a kutyáknak minél jobb sorsuk legyen. A szaporítóknak csak az, hogy pénzt kapjanak.

2020. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12

A "von Haus Corvinus" kenelből vettem, 1500 €-ért.

Szörnyen okos és jó idegzetű kutya, mintha csak ösztönből lenne "jó kutya". Tehát nincs okom a panaszra, pozitívan csalódtam benne ebből a szempontból. Nem fél semmi zajtól, kölyökkorától benne volt a védő ösztön, nagyon szeret minket és ragaszkodik hozzánk, gyorsan tanul és ok mindent tud már.

De nagyon bánt, hogy vajon mi lehet a hátsó lábával.

2020. okt. 7. 21:41
 14/24 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy a vételkor kaptam egy hivatalos orvosi ejelntést a kiskutya fizikai állapotáról (ott azt írja, minden rendben van vele).
2020. okt. 7. 21:43
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk 1500 euróért már járna garancia a kutya egészségére. Sajnos az eszével is idegrendszerével semmire sem mész, ha közben beteg. És már a tk-es szaporítók is annyit kérnek el egy kölyökért, mint a rendes tenyésztők.
2020. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
66%

Kölyökkorban annyit lehet megállapítani, hogy férges-e, megfelelően táplált-e, stb.

Az örökletes betegségek csak később jönnek elő.

2020. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

16

Igen,ezt tudom. Csak mondtam, gondoltam hátha jó valamire.

2020. okt. 7. 21:48
 18/24 anonim ***** válasza:
56%
Mozgasd át a lábát. Ha nem engedi teljes tartományban mozgatni és kattogás hallatszik, akkor egyértelműen diszpláziás. Ha még csak kezdődő dp., akkor a kattogás lehet, hogy elmarad.
2020. okt. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Az én nemetjuhaszomnak ugyanezek voltak a tünetei. Ennél a -fajtánál gyakori a porc/csont leválás. De az csak röntgen útján lehet kideríteni
2020. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%
Kálciumot nem adunk fejlődésben lévő kutyának, sőt semmilyen kutyának!!!
2020. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!