Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő a MINIMUM, amit...

Mennyi idő a MINIMUM, amit naponta a kutyával kell foglalkozni?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy labdázás, tanulás, séta. Nem arra hogy mellettem fekszik amíg netflixet nézek.

Feltételezzük, hogy egy higgadtabb, már felnőtt, bent-kint tartott kutyáról van szó, nem egy örökmozgó kamasz vadászebről a panelban, vagy hasonló.


Mennyi az az idő, amit mindenképpen legalább rá kell szánni naponta ahhoz, hogy jól érezze magát?


2020. okt. 8. 11:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Kis kiegészítés:

A kert szerintem azért jó és hasznos, mert napközben egyedül tudod hagyni kint és el tudja intézni az eü. ügyeit, nem kell 8-10 órán át visszatartania. És persze több inger is éri, mintha be lenne zárva a szobába, de ez annyira nem számottevő, egy idő után ezeket megszokja, az "önszórakoztatás" pedig általában elég kártékony szokott lenni, jó esetben csak a kertre nézve, rosszabb esetben a kutyára nézve is, szóval a kerti kint létet szerintem önmagában nem annyira lehet az aktív időhöz számolni.

Esetleg ha olyan lesz a természete valami sokáig kitartó rágcsát lehet adni neki a kertbe (nálunk pl. ilyen a marhatérd), az tényleg lefoglalja, elvan vele, de mondom ez meg egyedfüggő, a mostani kutyám szépen letisztogatja, elnyammogja az ilyeneket (ez is olyan, amit ugye lakásban annyira nem tudok kivitelezni), viszont az előző kutyám annyira habzsolt, hogy ha nem figyeltem, ahogyan eszik hajlamos volt azonnal megfulladni, nyilván egy ilyen típusú kutyát nem lehet semmilyen étellel egyedül hagyni.


Ettől függetlenül a 2 óra szerintem egy felnőtt, átlagos aktivitású kutyának ideális lesz, főleg ha egyszer-egyszer más programokat is szerveztek vele. Ilyen viszonylag aktívabb életmódhoz, kinti-benti tartásra szerintem nyugodtan választhattok fiatalabb 2-4 éves felnőtt kutyust is (azért jó ha már túl van a kamaszkoron), ha kezdők vagytok inkább az a lényeg, hogy tényleg könnyen kezelhető legyen, ha beszéltek menhelyekkel szerintem inkább ezt emeljétek ki, hogy alkalmazkodó, könnyen nevelhető kutyust kerestek, mert sajnos a menhelyes kutyáknál inkább az szokott nehézséget jelenteni, hogy van valamilyen viselkedésproblémája, amit a tapasztalatlan gazdi nem tud kezelni, de ha erre felhívjátok a figyelmet, hogy egy nehezebb természetű kutyára még nem álltok készen, akkor biztosan segítenek kiválasztani a hozzátok leginkább passzoló kutyust.

2020. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Jajj persze, így gondoltam én is, hogy a kert nem aktív időtöltés, csak tud pisilni-kakilni meg annál mégis jobban elfoglalja magát mint a lakásban bent.

Ezen felül gondoltam azt, hogy akár aktív játék vagy tanulás a kertben, akár elmenni sétálni. :)

- És még azon felül a közös lazulás egész este a nappaliban. :)))

2020. okt. 8. 14:15
 13/21 anonim ***** válasza:
31%
4x1 órát szoktam sétálni a mentett kutyámmal. 7 éve mindig.
2020. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Nem ismerlek, de így a hozzáállásodból az jön le h kiváló gazdik lesztek. :)

A sétaigényt majd látod, úgyis olyan lesz, mint egy zsák bolha, hogyha nincs lefárasztva. :) (avagy a fáradt kutya a jó kutya 😀)

2020. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

Ki az a gyökér aki 6 órát sétálgat a kutyával?? 😂😂😂 Másfél óra séta meg egy óra intenzív sport bőven kiváltaná a leghiperaktívabb kutyánál is a megfelelő mozgásmennyiséget. Sokkal értelmesebb így ütemezni. Másrészt a kutyának nem csak fizikailag van szüksége a fárasztásra. A szellemi fárasztást, tanítás és játék kombinációjával egy nappaliban bőven meg lehet oldani és meglepően hatékony.


Másrészt nyilvánvaló kamu.

2020. okt. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15

Mármint mi kamu? Nem egészen világos.

Kérlek, ne minősítgess másokat, a többiek se tették. :)

2020. okt. 8. 15:38
 17/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs itt semmi problema, kinti-benti kutya lenne, foglalkoznál is vele napi 2 orat … végül is ha otthon vagy es eppen benti kutya szerepben lenne akkor is egyutt lennetek (meg kirandulasokra is van remeny).


Nem latok itt semmi problémát.

2020. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Reggel és este sétálok 1-1 órát a labradorommal, plusz délután-estefelé(munka után) az udvaron fél óra játék-feladatozás-keresősdi.
2020. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
45%
Kedves 3-as és 15-ös én voltam az a gyökér. Volt jó néhány hónap, amikor alig volt munkám. Volt rá időm és szeretek sétálni. Ez a kérdésben nem szerepelt, de benneteket tájékoztatlak
2020. okt. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
68%

#19

Ne vedd magadra. Mikor nekem lett kutyám, én is többet foglalkoztam vele, mert egy műtét miatt suliba nem járhattam. :)

2020. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!