Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő a MINIMUM, amit...

Mennyi idő a MINIMUM, amit naponta a kutyával kell foglalkozni?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy labdázás, tanulás, séta. Nem arra hogy mellettem fekszik amíg netflixet nézek.

Feltételezzük, hogy egy higgadtabb, már felnőtt, bent-kint tartott kutyáról van szó, nem egy örökmozgó kamasz vadászebről a panelban, vagy hasonló.


Mennyi az az idő, amit mindenképpen legalább rá kell szánni naponta ahhoz, hogy jól érezze magát?


2020. okt. 8. 11:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez sok mindentől függ. Faj, mozgásigény, kor, lehetőségek stb.
2020. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

A saját tapasztalat két vizsla keverékkel:

Amikor pár évesek voltak, akkor napi 3X2 óra séta volt az, amitől boldogok voltak. Ahhoz, hogy "normálisak legyenek" napi 1X1 óra és kétszer a háztömb megkerülése.

Most már öregek, elég heti 1-2 hosszabb séta (Azért a többnek örülnek és meg is kapják)

2020. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi az offért, de ki az aki napi 6(!!!) óràt sétàl a kutyàval?

Marad 18 óra a napból.

Gondolom te is dolgozol vagy iskolàba jàrsz, esetleg főzöl, hàztartàst vezetsz. Valószínűleg alszol is pàr óràt.


Se pàrod? Se gyereked? Se szüleid? Se baràtaid? Se semmi életed? Csak kutyàt setaltatsz?

2020. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem szerettem volna vitát szítani, kérlek ti se tegyétek! :)


#1

Értem, igazad van, de mivel nem fajtatiszta kölyökkutyát tervezünk, sajnos annál konkrétabbat nem tudok, mint amit a kérdésben is írtam.

2020. okt. 8. 11:57
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Egyed függő. Nagy mozgásigényű kutyának nyilván több foglalkozás kell, mint egy nyugodt habitusunak. Nekem közepes mozgásigényű, kistestű kutyáim vannak. Ilyen feltételek mellé, napi 2 órát mondanék, amit tényleg csak róluk szól. Szeretnek sétálni és aludni is. Én napi 2-3 órát foglalkozom velük munkanapokon. Szabadnapokon változó, programtól függ. Nap nagy részében így alszanak.
2020. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Függ attól, hogy benti kutya, vagy kinti, mekkora a kert, lesznek-e játékai, ilyenek... Ha van kert, akkor ott tudsz futkározni, szaglászni, elfoglalja magát valamennyire egy ideig, így kevesebb séta kell majd neki. Ha benti, akkor több sétáltatás, több figyelem.

Nekem két habitusú kutyám van. Egy nyugodt, és egy aktív. Az aktív is elvan, játszik az udvaron, sokszor saját magát fárassza le azzal, hogy ás, szaglászik, futkos az udvaron.

Egy szóval egy függ attól, hol fog lakni a kutya, és a habitusától, a te szabadidődtől, a tanításától.

2020. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy nyugodt felnőtt kutyának reggel-este elég 1-1 óra séta. Én azért tartom hasznosnak, hogy ha kinti-benti kutyának is van reggeli és esti séta is, mert úgy mielőtt egyedül maradna 8-10 órára a munkaidőben előtte lefárad, jobban pihen otthon, ha el van osztva a napi foglalkozás, aztán van még egy esti séta, amikor meg tudja, hogy utána már ti is alszotok, tehát neki is pihennie kell, szerintem így könnyebb egy stabil rendszert is kialakítani, ami végső soron tök nagy biztonságot jelent a kutyának, ami nem hátrány, különösen ha menhelyi kutyusról van szó.

Emellett jó ha van napi 2x15 perc mentális foglalkozás, ennél többet egyszerre nem nagyon bír egy átlagos kutya amúgy sem, de az alapvető igazság a kutyázásban, hogy mentálisan sokkal hamarabb le lehet fárasztani, mint fizikailag.


Egyébként nálunk pont a magyarázatban leírt helyzet van, iszonyú pörgős vadászkutya, panelban (bár amikor kertben volt, akkor sem volt sokkal másabb), neki ennyi közel sem elég, de vele meg az tök jól működik, hogy vannak nagyon kimerítő napok, hétvégén hosszú túrák erdőben, hétköznapokon meg kutyasuli és egy-egy ilyen fárasztó nap után másnap neki is bőven elég az 1-1 óra séta, sőt tréningnapokon csak a suli van (meg persze eü. séta), ott 1 óra alatt annyira elfárad fejben, hogy másra már nincs igénye. Szóval ilyesmivel lehet szerintem játszani, vagy jó sok aktív mentális munkát belerakni, vagy olyan izgalmas új helyekre vinni, ahol az új ingerek, események miatt fárasztóbb neki, például én ha a barátaimmal találkozom, beülünk kávézni, sétálunk a belvárosban olyankor is mindig magammal viszem és a sok inger, újdonság miatt olyankor az elég is, olyankor sincs szüksége a sima kutyafutis, labdázós sétákra. Szerencsére egyre több kutyabarát hely van és egy jól nevelt, nem problémás kutyát a tapasztalatom szerint mindenhol szívesen fogadnak.

2020. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kinti-benti felnőtt kutyával ha olyan napi 2 órát tudsz aktívan foglalkozni, az teljesen rendben van.
2020. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kifejezetten a kutyára fordítani az időt. A falkaállat a falkavezér közelében, jelenlétében szeret lenni. Külön kell tehát választani a kutya mozgásigényének kielégítését a gazda (falkavezér) jelenlététől.
2020. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Alapvetően benti kutyát szeretnénk, de van kertünk ahova ki tudna menni, így a napközbeni "önszórakoztatás" és biológiai szükségletek megoldottak.

Hétköznaponként délután legalább ~2 órát tudnánk vele sétálni-játszani (plusz reggel valamennyit), hétvégén ennél többet. Szeretünk kirándulni, vinnénk magunkkal.

Ha lesz kutyus, akkor menhelyről hoznánk valami nyugis felnőttet.

Csak nincs tapasztalatom munka melletti kutyatartással.

2020. okt. 8. 13:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!