Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol masztiff és Pomerániai...

Angol masztiff és Pomerániai Törpespicc?

Figyelt kérdés

Mindkettőt tenyésztőtől vennénk a párommal.

Elég nagy kertes házunk van így elférnének.

Ezek a körülmények megfelelnének nekik?

Reggel fél órás séta

Utána kb.8 órát vagyunk távol, addig ameddig kicsik az anyósom szoktatná szobatisztaságra (2-3 óránként pisi szünet). Miután hazaértünk munkából 1 órás séta, játék a kertben illetve tanítás az alap dolgokra (ül, marad, hozd vissza ilyenek).

Este is fél órás séta lenne.

Benti kutyák lennének egyébként.

Havonta járnánk kozmetikushoz körmöt vágatni, fürdetni illetve a pominak a szőrét vágatni.

A felszerelések közül ezeket gondoltam hogy kellenek: fekhely, etető-itató tál, nyakörv, hám és póráz, fésűk kefék, fogmosáshoz dolgok, kutyapiszok zacskó, féreghajtó, bolha kullancs elleni szerek, táp (brit care és brit fresh) és játékok.

Esetleg akinek a valamelyk fajtával van tapasztalata annak megköszönöm ha leírja a tapasztalatait.


2020. okt. 11. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Eleg nagy a kulonbseg a ket kutya kozott! Kutyabb az angol masztiff.
2020. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A szobatisztaságra szoktatás nem így megy. Mármint az alap, hogy leviszi és megjutalmazza, ha elvégzi a dolgát (azt még hozzátenném, hogy addig kell kint állni, amíg nem pisil, ami nem néhány perc), de ahányszor meglátjátok, hogy ürít azonnal ki kell vinni! A kicsiket az első néhány napban nagyon kell figyelni! De ha házban tartjátok érdemes megfontolni egy benti ürítési lehetőséget is (alom, kutyapelenka). És mindenképpen reggelente is vigyétek ki őket egy gyors pisikörre. Evés előtt/után, ébredés, lefekvés, játék után érdemes még levinni. Ilyenkor a legnagyobb az esélye, hogy pisilni fog. A többi szerintem jó, de azt kiemelném, hogy mindketten töltsetek mindkét kutyával külön-külön is időt.
2020. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ 2es.
2020. okt. 11. 21:24
 4/11 kicsibarany ***** válasza:
100%

Olyan érzésem van, hogy először lesz kutyátok, miért rögtön 2-vel kezdtek, és miért két teljesen más habitusú kutyával?


Készüljetek rá, hogy pár hétig nem sok alvás lesz, plusz pakoljatok el mindent, két kölyök nagyokat fog játszani, és mindent megrágnak ami az útjukba kerül.


Amíg nincs meg minden oltás, addig nem ajánlott sétáltatni őket, de ezt gondolom a tenyésztők is elmondják.

2020. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Volt már kutyánk, igaz gyerekkorunkba keverékek.

Tudjuk hogy nagyfeladat az sem biztos hogy bevállaljuk mind2, lehet csak a Masztiffot, ti mit gondoltok?

2020. okt. 11. 22:02
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
En meg mindig azt gondolom, hogy az angol masztiff egy kutya, a masik meg egy vicc.
2020. okt. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6os a te véleményed pont nem érdekel, mindkettő elismert kutyafajta.
2020. okt. 12. 05:49
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Akkor beszelgess magaddal!
2020. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is kezdő gazdi vagyok, vagyis mostmár azért eléggé belejöttem, de őszintén mikor februárban befogadtam egy kölyök kutyát nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz. Szerintem ha tényleg felelősen szeretnétek nevelni a kutyust akkor első körben mindenképp csak egyet válasszatok, keressetek egy jó kutyasulit és 1-2 év múlva mikor az első kutyus már meg van nevelve, akkor jöhet a második kutya.

Két kölyök kutyát külön-külön kell tanítani, és az biztos, hogy egymást fogják belerángatni a rosszaságokba, ha tényleg mindenképp két kutyát szeretnétek egyszerre, akiket meg is akartok nevelni akkor készüljetek fel, hogy 1 évig konkrétan minden időtöket és energiátokat el fogják venni.

Ezenkívül szerintem ami nagyon fontos, hogy ahogy meg vannak az oltások vigyétek futtatóba kutyák közé, hogy jól szocializált legyen.

2020. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztosan nem tartanám ezeket együtt! Tudod, hogy mekkora volt a törzskönyves pomim amikor 10 hetesen hazahoztuk? 600 gramm, HATSZÁZ GRAMM! Felnőttként is 2 kg! Egy masztiff már kölyökként 10 kg, felnőttként mennyi, 60? Elég ha véletlenül rálép vagy ráfekszik és a pominak annyi. Kölyökként elég hevesen játszanak a kutyák és egy ilyen kicsi pomi méretű kutyának elég ha beveri a fejét játék közben, már az végzetes lehet számára. Szerintem ezt a kombót nagyon gyorsan felejtsd el, hacsak 1) nem tudod őket megfelelően elszeparálni 2) szaporítós “pomit” készülsz venni ami 10 kg lesz felnőttként és kevésbé törékeny vagy akár egy közép, wolfspitz is szóba jöhet 3) a masztiff helyett valami kisebb fajtát választasz.
2020. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!