Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt valakinek Bull masztif...

Van itt valakinek Bull masztiffja?

Figyelt kérdés

Két hónapja örökbe fogadtunk egy 6 éves Bull masztiff kant. 3. kutyaként.

Azóta minden létező cikket elolvastam a fajtával kapcsolatban, sok videót néztem róluk. Stimmeltek a dolgok. A falka sorrend is átrendeződött már.

De volna még kérdésem. Nem feltétlen fajta jellemzően, hanem egyénileg, mindenki amit a saját kutyáján tapasztalt. :

1,

Mennyit adtok neki enni, ha egy nap 2x eszik?

Az enyém 70kg volt amikor elhoztuk. Az sok. Napi 2x fél kg-ot kapott. Ledobta felesleget. Javult a járása, már fut is. Addig nem futott. Már napi 2x 1kg-ot eszik. Tartja a súját. Vegyesen kap, mikor mit, mint a többiek. Táp, konzerv, zöldség, nyers, kefír, főzök is nekik. De bármit megeszik.

2,

Mivel nincs sok szőre, adjak rá pulcsit télen, míg dolgozunk? Kit-benti kutyák mind hárman. Minap ő kinn aludt büntiből. Úgy 8°C volt éjszaka. Erre beült a pottyantós WC-be aludni. Gondolom fázott.

3,

Milyen játékokat szeret a kutyátok?

4,

Mi az amit megengedtek neki, ami miatt esetleg mások furán néznek? :)

5,

Autózás:Mit használtok?

-Hám + kutya öv?

-Szállító box?


2019. okt. 7. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Amstaffom van. 1 eves. Ma termovelur pulcsit adtam ra. 17 fokba mar futospolot kap( gyorsan szarado muanyag szal anyagu.


Nagyon fazhat 8 fokban a kutyad.

Az enyem mar jon bujni a labamkoze aludni,ha veletlen vsak 23 fok van otthon. 25 fokban mar a parkettan alszik. 28 fokban a kovon . Belvarosi lakasban lakunk.



Ha kertesben laknek. Ott se zarnam ki a kutyakat. Foleg nem ejszakara!


Utcan is szoktam puszilgatni,csokot kapni tole.


Nincs autonk.


Anyam pitjevel huzocskaznak kotellel. Piros lezerfeny utan szalDnK sotetben. Otthon birkozzatjuk oket. (Nem lakunk egyutt. Sokszor atmegyunk.)

Jarok a ket kutyavalfutni Margit szigetre.

2019. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 2,5 éves szuka bullmasztiff kutyám.54kg


Az etetés sok mindentől függ pl.: milyen minőségű a táp és mennyit mozog a kutya en happydog ot adok neki

2x200-250g +2x150g nyers húst Ez függ mennyire aktív a napunk. Szerintem a napi 2x1kg kaja az kicsit sok de nem tudom milyen tappal etetsz.

A konzerv tap az megint minőség függő de szerintem nem éri meg ezzel etetni mivel nagyrészt víz.

70kg os kutyának a happy dog ból 630-700g az adag egy napra. De minden tápnak más az adagja. De érdemes minőségi tappal etetni mert abban minden benne van amire szüksége van.


Miért nincs sok szőre? Talán beteg?

Ez a fajta jobban bírja a hideget mint a meleget szóval 8fokban nem kellene fáznia. Az hogy bebújt a pottyantósba nem feltétlenül jelenti azt hogy fázott lehet ott biztonságban érzi magát, jobb mint a szabad ég alatt.

Vajon ő tudta miért kapta ezt a büntetést? És felfogta egyáltalán hogy büntetés volt?


Az én kutyám kedvenc játéka amikor kötelet vagy rongyot húzgálunk, vagy a bújócska, kergetőzés.

Ha a kedvenc játékszerére vagy kíváncsi az mindig a legújabb most kapott egy plüss kutyat és egy egeret (állatok világnapjára).


Mi mindent megengedünk neki, de mindig tudja hol a helye.

Mi is puszilgatjuk és babusgatjuk akár az utcán is.

Ami miatt máshogy néznek ránk az csak azért van mert tényleg gyönyörű és hihetetlenül barátságos jószág.


Autóban való szállitás nálunk csak hám+ a hozzá tartozó biztonsági övvel megy. Elférne a szállító box is és lehet biztonságosabb is, de mi jobban szeretjük ha elérhető távolságban van tőlünk.

2019. okt. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Azt el felejtettem hogy az en drágám benti kutya és csak nagyon ritkán van kizárva de nem büntetésből. Hanem mert kint jobban érzi magát nyáron míg mi mondjuk a boltban vagyunk. De éjszakára mindig be engedjük mert amúgy hiányozna ha nem aludna a lábunknál.


És tudom nem volt kérdés de itt egy kép róla.

[link]

2019. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Cuki a drágád!

A kajából kicsit visszább veszek.

Igen, tudja miért lett aznap este kiküldve.

A kevés szőrt úgy értettem, hogy nincs alj szőrzete mint a rotiknak pl. Ő is velünk alszik, mint a másik kettő.


Itt az én cirmos mackóm:


[link]

[link]

2019. okt. 11. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!