Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik a kutyakaki...

Hogy működik a kutyakaki összeszedése, ha nincs kuka a közelben?

Figyelt kérdés

Faluban lakunk, nem tudok róla hogy lenne köztéri szemetes valahol. (Kivéve a buszmegállóban, a házunktól nem messze)

Ilyen helyeken hogy működik a kutyakaki összeszedése séta közben?

Ha csak kerülünk egyet a faluban, akkor bezacskózom és kézben hazahozom, ez oké. De ha barangolnánk egy darabig?

Be lehet menni az erdőbe a falu szélén, szoktunk is menni egész napos túrákra, akkor milyen megoldások vannak, hogy ne kelljen estig kézben cipelni a zacskót? (Más szemét esetén visszarakom a hátizsákomba, de a kakit nem tárolnám a táskában a többi cucc mellett...)

Láttam arról parázs vitát már, hogy erdőben össze kell-e szedni, nem szeretnék erről vitázni, tételezzük fel hogy az erdő felé, még a falu belterületén a házak közötti úton végzi a dolgát a kutya.


Mik a lehetőségek? Van valakinek tapasztalata ilyen környékkel?


2020. okt. 12. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Ne haragudj, de tudod hány kóbor kutya van a falvakban? azon után sem szedi senki, nem fogják tudni, hogy gazdás kutya csinálta. Nem kell faluban összeszedni.
2020. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Egy kisebb vállra/övre akasztható szatyrot vagy dobozt vigyél magaddal, és abba tedd a zacskót, akkor a kezed szabad marad.
2020. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
szedd. az hogy más nem szedi, ne állítson meg, az az ő dolguk. a kóbor kutya elég nagy baj, de az se a te gondod
2020. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Én gyorsan kitapasztaltam, hogy milyen időszakban és hova végzi a kutyám a dolgát séta közben, mert persze neki is van erre megszokott 1-2 helye. Hasonlóan hozzánk, úgy indulnék vele, hogy végezze el amíg a kuka elérhető távolságban van, aztán az már ritkább eset, hogy többször is ürítsen egy hosszú séta alatt, persze előfordulhat. Dupla zacsival is elrakható valamibe.
2020. okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is tapasztald ki, hogy mikor vagy hol pontyant és tervezd úgy, hogy útba essen egy kuka.


Külterületen nem szedem össze, mert ripp-roppra lebomlik. Voltunk tanösvényen, felszerelkezve a kakizacsival, merthát még is természetvédelmi terület, gyakran látogatott stb. ott volt is kuka, de a csontos, meg az ilyen-olyan mintájő kakiszacsik mindenhol szanaszét voltak elrejtve (padok alatt, kidőlt fák odvában) csak a kukában nem. Nagyon elszomorító.


Külterületen, erdőben stb. szerintem ne izgasd magad emiatt.

2020. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell ehhez kistelepülésre menni, a "nagyfaluban" is vannak olyan részek, ahol egyedül a buszmegállóban van kuka. Úgy szoktam csinálni, hogy ha még 1-200 méteren belül vagyunk a házunkhoz képest, visszamegyek, egyébként ha van rajtam hátizsák, annak a hálós oldalzsebébe teszem vagy a kutyasétáltatós övtáskámba és kidobom, ha később egy szemetes felé vezetne az utam (vagy viszem hazáig). Nem túl gusztusos, de ez van. Erdőben inkább elkaparom.

Pár hete úgy alakult, hogy több kutyás összetalálkozott egy helyen és nevettek, hogy én vagyok a kakukktojás, mert nincs a kezemben tele zacsi. Mutattam nekik, hogy nálam is van ám (:. Szóval nem vagy egyedül ezzel a problémával. Amúgy kösz, hogy felszeded!

2020. okt. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi egy kis utcába lakunk (falu, telep) itt senki nem szedi össze íhy én sem mégsincs semmi tele kutyakakával.
2020. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Na mar megint ez a kaka tema :) Osszeszedni? Hurcibalni? Beteg vagy ember? Es amikor a tehenek jonnek haza a legelorol es vegigszarjak az utcat azt ki szedi fel? Vagy amikor a vaddisznok este bejonnek a faluba es azok is osszekulaznak mindent, azt ki szedi fel? Majd elveri az eso es szethordja az auto … ami megmarad azt a termeszet megoldja. Ne legyel mar kakabuvar, ettol nem leszel jobb arc.
2020. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Én, ha túrázni mennék, akkor vinnék magammal ilyen kis összecsukható ásót és simán befordítanám a földbe. Míg ez a Margitszigeten nem megoldható, falun, erdőn sztem klassz megoldás. :)
2020. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
#8 a különbség az hogy a kutyasz-arnak semmi keresnivalója se a legelőn (lovak pl megdögölhetnek ha megeszik), se a parkban, se az utcán. a tehén a legelőn sza-rik, az oda való, jót tesz a legelőnek. a vaddisznó meg az erdőbe, az oda való. a kutya nem, se a sza-ra
2020. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!