Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van, aki tart együtt ivaros...

Van, aki tart együtt ivaros kan kutyákat szeparáció nélkül? Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Persze, fajta kérdés is. Mik a tapasztalatok? Mennyire jönnek ki?

2020. okt. 15. 14:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
31%

Magyarországon nem kötelező az ivartalanítás, bár én is örülnék neki, ha szabályoznák. Lehet, hogy van olyan ország, ahol ez is kötelező. Menhelyről ivartalanítási kötelezettséggel vagy ivartalanítva adnak ki kutyát, de ez nem jogszabály. Jogszabály szerint csak a chip és oltások közül is csak a veszettség elleni oltás kötelező.

Kérdező, a kérdéshez tapasztalatom nincs, de itt volt pont mostanában olyan kérdés, hogy két ivaros kan kutyája nem jön ki jól a kérdezőnek, és az egyik pont most van abban a korban, amikor ivaréretté válik. Lehet, hogy van olyan eset, hogy két ivaros kan jól kijön együtt tartva, de általában a riválist látják egymásban, és még ivartalanítva sem mindig jönnek ki jól egymással. Ezt onnan gondolom, hogy sétáltatás közben amikor az enyém ismerkedni akar más kutyával, és másik kutya is nagyon szimatol az enyém felé, és még nem ismerik egymást, akkor van olyan gazdi, aki megkérdezi a kutyám nemét, és mikor megtudják, hogy szuka kutyám van (félhosszú szőrű), akkor oda merik engedni a kan kutyákat. Azt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kellett azt is hozzátennem, hogy ivartalanított, mert akik rákérdeznek, azoknak is legtöbbeknek ivartalanított a kutyájuk, mégis óvatosabbak más kan kutyákkal.

2020. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
2 kan kutyám van, másfél és 12 évesek. Csivava keverékek. Testvérem lány kutyájával (szintén kistestű) több a száj karate, mint a 2 fiú között. Ettől függetlenül imádják egymást, alig várják a találkozást. Amikor egyedül vannak itthon sincsenek szeparálva. Nem balhéznak.
2020. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem, nem én vagyok a foxi, husky gazda

2020. okt. 15. 22:45
 24/32 anonim ***** válasza:
59%

Kedves priviírogató IntelPentiumUser!

Nagyon szívesen vetném alá magam műtéti sterilizációnak, mert nem szeretnék gyermeket és ez lenne a legjobb megoldás. Sajnos Magyarországon nem ilyen egyszerű, egészségügyi ok nélkül csak szigorú feltételekkel végzik el a beavatkozást.

Kutyákra ez nem vonatkozik, sőt, én még mindig reménykedek hogy eljön az a nap amikor kötelezővé teszik.

Köszönöm az érdeklődésed. :)

2020. okt. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
67%

Kötelezővé azért ne tegyék, eléggé megkeseríteni pont azok életét, akik komolyan kutyáznak, sportolnak velük. Nem egy sporthoz ugyanis lényeges, hogy ivaros legyen a kan kutya.

De a hobbi tartóknál valóban kellene erre szabályozás.

2020. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
15%
Bocs,de milyen sportokhoz kellene az ivarossag? Ilyen tenyleg letezik?
2020. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
82%
Őv, mondioring speciel nem hátrány.
2020. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
56%
#26, ez a baj, hogy azok akarnak mindenféle szabályozást, akik nem is értenek a témához, a kutyákhoz.
2020. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Régen volt egy tervuerenünk és 1-2 évig mellette volt a nagybáttyám weimarija(hosszú, hogy miért, röviden kb a házzal egyidőben vettek kutyát és nem volt még kerítés náluk), ők jól kijöttek, nem nagyon voltak bunyók, mert a vizsla picit nagyobb is volt, mint a belga. Aztán lett egy borderem, szintén másfél-két évet töltöttek együtt, mert a belga 16 évesen elaludt :( de addig végig gyepálta, ok nélkül nekiugrott a bordernek. (nem is voltak sokat együtt, de főleg apám mindig próbálkozotott...)


Ettől függetlenül szerintem kivitelezhető, nyílván sok múlik a kutya fajtáján és alap habitusán, ha jól fel vannak állítva a szabályok és le vannak fárasztva a kutyák, nem lesz baj.

2020. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
58%
Szabályozás kellene, mert tele vannak a menhelyek, és nem mindenkinek olyan dolgokra kell a kutya, aminél fontos az ivarosság. Én szabályozás alatt nem azt értem, hogy minden kutyát ivartalanítsanak, nyilván, ha valaki olyan dolgokra akar kutyát, annak nem kellene ivartalanítani, viszont szerintem ezt fontos volna igazolni és rendszeresen felülvizsgálni, mint munkahelyen az évente kötelező üzemorvosi vizsgálat. Nekem pl nem volt fontos, hogy ivaros maradjon a kutya. Sporttársnak, amire nekem kell, ivartalanítva is tökéletes.
2020. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!