Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bármennyire is próbálod...

LakatosAnonymus kérdése:

Ha bármennyire is próbálod elkerülni a szemkontaktust, de egy nagyméretű, vad pásztorkutya úgyis nekedszalad, mi a teendő, hogy lehetőleg ne öljön meg?

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 01:03
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
66%

Egy normális pásztorkutya nem támad ok nélkül emberre. Nem tudom, hogy Erdélyben milyen fogyatékosok tartanak kutyát, de ha úgy van, ahogy mondod, az nagyon nem normális. Svájcban például minden gond nélkül el lehet menni egy pásztorkutya elől, mert az csak jelez és csak akkor támad, ha feszegeted a határokat.


A kérdésre válaszolva: Ha el tudsz menekülni, akkor menekülj el. Ugorj át a kerítésen, mássz fel valahova, ilyenek. Nem attól leszel b@szógyerek, hogy ok nélkül neki állsz verekedni egy kutyával. Lehet, hogy le tudod győzni, de közben megharap, csontod törhet, artéria, ín, véna szakadhat, izület roppanhat, ujjakat veszíthetsz és hasonlók. Márpedig ha hagyják garázdálkodni a kutyákat, ahogy leírod, akkor valószínűleg le is xarják amúgy az olyanokat, mint oltások, stb... úgyhogy számíthatsz tetanuszra is, ami qurvára nem kellemes. Röviden, nem éri meg.


Ha tényleg nincs más választásod, akkor semmiképpen ne próbálj rámászni, bírkózni vele, mert ott te fogsz veszíteni. A pásztorkutyák végtagra mennek, ha te fogod magad és megpróbálod lefojtani, lefogni, vagy hasonlók, akkor a fejed és a torkod konkrétan felkínálod neki, amikre alapból nem menne. Ezt akkor se próbáld meg, ha kabát van a fején. A kutya nyakizmai erősebbek, mint a karod, ki tud ficánkolni a fogásból és valahogy visszaharap. Maradj állva, ez a legfontosabb. Rúgj, vagy használj olyan eszközöket, amikkel úgy tudsz harcolni, hogy közben a lehező legkevésbé veszélyezteted magad. Használj botot, vagy hasonló improvizált fegyvereket. Kiabálj közben, hátha meghallja valaki. Ha a botot ledugod a torkán, amikor támad, akkor annyi.


Egy kuvasszal, pireneusival, komondorral még talán el tudsz bánni, de egy kangállal, kaukázusival, vagy közép - ázsiaival már valódi fegyver híján nem.

2020. okt. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

#21


Romániában ez nem így történik. :DD

A pásztorok beszereznek egy XXXL ótvaros, redvás, veszett korcsot, a "legnagyobb kiszerelésben". Annyira felelőtlenek a pásztorok, hogy konkrétan lesz*rják, ha a kutyájuk megtámad egy embert.


Sőt, olyanról is hallottam, hogy egy őrült pásztor ok nélkül uszította a becstelen ebet egy ártatlan emberre.

2020. okt. 17. 12:30
 23/47 anonim ***** válasza:
67%
Amilyen nagy a szád, úgy kapna szét egy kutya, hogy pislogni nem lenne időd :D 80 kilós kutya fogást talál rajtad és annyi :D ha elkezded püfölni akkor biztosan véged
2020. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
40%
Azért a 80 kilós kutya elég ritka, illetve ha létezik is, nem túl gyors.
2020. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
95%

Aki szerint ez dicsőség kérdése, a pásztor kutyák ritkán vannak egyedül, bizonyos helyeken a medvék elhajtására is vannak nevelve.

Egy ilyen kutyát egy az egy ellen is nehéz legyűrni, bár nem lehetetlen, de ha többen vannak esélytelen, erősek gyorsak, és gyakorlattabbak mint az ember.

2020. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
95%

Nem támadnak,csak ha feszegeted a határt vagy úgy érzi bementél a területére.Krvára vígasztal,ha nekem támad,hogy nem az ő hibája hanem az enyém,mert az ő láthatatlan kitudja meddig terjedő területére mentem.

Ami támad az pusztul,pillangókéssel mászkálok.Se ember,se állat ne támadjon.Ha meg támad így járt..

2020. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

#23

Jó vicc. Ügyes ember f*sszá döngöl egy rohadt ebet.

A 80 kilós kutyáddal meg menj már el te is, a Barbie rajzfilmekben láttál ilyet?


#24

Jaja.


#25

Igen, erre gondoltam én is.


#26

Királyság. Én is bicskával járok, ha kell, akkor kinyírok mindent ami támad és muszáj. :D

2020. okt. 17. 22:46
 28/47 anonim ***** válasza:
81%

A kutyak tudjak,h a bot bicska fegyver es rosszat akarsz veluk. A mieink is,pedig sose tanitottuk nekik.

Ha latja/erzi a tamadoszandekod,eselytelen vagy. Koltozz el inkabb arrol a szanalmas kornyekrol.

2020. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
74%
Úgy nézem, hogy te még élveznéd is, ha megtámadna egy kutya, mert akkor kvakeménynek érezhetnéd magad. Ezesetben kívánom, hogy így legyen, de akkor már vagy négy.
2020. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

#29


Ezt a megjegyzést is tőlem loptad: régebb írta egy csávó, hogy milyen kihívás lenne neki, ha megtámadná egy kutya. Mire én írtam, hogy adja meg neki a Jóisten ezt a lehetőséget. Ugyanezt írtad te is, csakhogy én egy szóval sem mondtam, hogy kvakeménynek érezném magam és elvezném a dolgot.


Egyébként egy átlagos fizikummal rendelkező 16 éves is képes kinyírni egy dögöt, én is, ha megtámadna és muszáj lenne. Nem véletlenül tettem ki a kérdést. Akik szerint semmi esély, azoknak mondanám, hogy tudok olyan történetet, miszerint egy felnőtt férfi elp*csázott egy ekkora veszett dögöd. Idióták vagytok.

2020. okt. 18. 14:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!