Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bármennyire is próbálod...

LakatosAnonymus kérdése:

Ha bármennyire is próbálod elkerülni a szemkontaktust, de egy nagyméretű, vad pásztorkutya úgyis nekedszalad, mi a teendő, hogy lehetőleg ne öljön meg?

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 01:03
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
32%
Egy kutyáról van szó, nem pedig egy medvéről. Ha egy pitbull vagy más harci kutya támadna meg, ott még lehet, hogy én is futnék, de egy pásztorkutyát simán el lehetne picsázni. Végülis ő csak a száját tudja használni, nekünk pedig van 4 végtagunk és egy fejlett agyunk is. Nem véletlen hallani azt legtöbbször, hogy gyerekeket tépnek szét, nem pedig felnőtteket.
2020. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
27%
30. Nyilván nem mondtad ki, de ezért csinálod. Te vagy az a 16 éves ugye? Lejön az edgy stílusodból. Cringe erős azért.
2020. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
96%
Látom, hogy a címszavakhoz beírtad a veszettséget is. Na ha egy veszettséggyanús állattal találkoznék, futnék, mint a k*rva élet, még ha egy macska is az.
2020. okt. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

#31

Igen, pontosan így van.

Nagyon jól elmondtad a kutya-ember összehasonlítást: erre gondoltam én is, épp ezért lehet kinyírni egy ilyen sz@rdarabot, mert az ember harc közben gondolkodni is tud. Pásztorkutya nem egyenlő harcikutya, csak egyesek nem tudnak különbséget tenni...


#32

Már megbocsáss, de láttál te már életedben kutyát?


#33

Veszettség alatt az átlagnál nagyobb agresszióját és vadságát értettem, egy kis költői túlzással. :))

2020. okt. 18. 15:21
 35/47 anonim ***** válasza:
81%
Engem tamadott mar meg kutya, igaz csak egy spaniel volt. Meg is harapott jo melyen, de egy hatarozott, fejre mert utes utan el is futott. Imadom a kutyakat, de az onvedelem az onvedelem.
2020. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
78%

Sokra mész a gondolkodásoddal ilyen helyzetben.


Ez akkor jó, ha pl. tudod, hogy a telkeden ólálkodik egy idegen, agresszív kutya.


Akkor sem az van, hogy odamész bunyózni vele; helyette megtervezed, hogy hogyan foghatnád be/kergethetnéd el.


De ebben a helyzetben a kutya meglep téged, váratlanul támad rád. Okos vagy? Itt a sebesség és az erő számít, és a kutya van előnyben.


Van két kezed és lábad? Egyelőre.

2020. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
21%
A kutya ugyan megharap, de a vegtagjaidat szinte biztos, hogy nem harapja le. :)
2020. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
78%
Nem arra értettem, hogy tőből kicsavarja. De elég egy jó (azaz neked rossz) helyen történő harapás, hogy máris ne tudd rendesen használni (harcra, védekezésre, menekülésre...)
2020. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
16%
Meg mindig van 3 masik vegtagom.
2020. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
81%

Mint az a nyomorék lovag a Gyalog-galoppban, akinek sorra vágják le a végtagjait, de még puszta torzóként is harcolna :D


Tegyük fel, hogy Morzsi megroppantja a sípcsontod, vagy egy kicsit arrább pöcköli a térdkalácsod. Fél lábbal még négykézláb is nehéz elpucolni (oké, akkor os utolér ha épségben rohansz) és a földről nem tudsz hatásosan védekezni sem.

2020. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!