Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes, és nagyméretű kutyák...

Közepes, és nagyméretű kutyák közül melyik fajta a kedvenced? (Családi kutyának alkalmas kutyafajtát mondjatok, amivel akár 30 km-t is lehet menni.) Mindenképp indokold meg, miért az tetszik!

Figyelt kérdés
2020. okt. 21. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Golden retriever.

Mert gyönyörű, mert gyerekbarát, mert intelligens fajta, dominanciára nem hajlamos, és a mozgásigénye hozzátok illene. Hozzánk nem, ezért nem választottuk csak a fajtát.

2020. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Berni pásztor.


Minden igényemet kielégíti.

Jámbor, de ha kell játékos, okos, jól tanítható, gyönyörűszép, tricolor es nagybundájú.


Nem egy pörgős munkakutya, de túrázni is nagyon szeret.

2020. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Kaukázusi juhász: megfelelő nevelés mellett angyali kutya és a család gyerekeivel is jól kijön. Olyan mint egy plüssmaci


Pibull: eredetileg gyerekek őrzésére használták. Sok szufla van benne lehet nagyokat sétálni. Fegyelmezett és nagyon édes.

2020. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
3. Vagyok. Tévedtem, a pitbullt eredetileg harcikutyaként tenyésztették ki de 1800-as években népszerű dajkakutya volt
2020. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szamojéd az egyik kedvencem ebben a kategóriában. Menni bír, tekintve, hogy munkára lett tenyésztve eredetileg, gyerekekkel is jól kijön megfelelő neveléssel. Viszont aki ezt a fajtát választja, az készüljön fel bundatisztításra túrák után, főleg saras időben. :-)
2020. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinti vagy benti tartásra?


Egyébként a mudi egy hihetetlenül intelligens fajta, sok színben "elérhető", imád túrázni, szaladni, játszani. Energikus, könnyen tanítható. Általánosságban gyerekbarát, bár azt gondolom ez azért inkább szoktatás kérdése.

Akárhol mudival találkozunk (kutyasuli, futtató) mindig ők a legjobban neveltek.

2020. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Boxer … nem tudom megindokolni, egyszeruen ugy gondolom, hogy kelloen strapabíró es csaladbarat is.


De a labrador is jo lehet meg a vizsla.

2020. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

1.Golden retriver

2.Border Collie

3.Berni pásztor

2020. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Újfundlandi
2020. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, milyen szándék van a kérdés mögött.

Nekem a bullok az örök kedvenceim. Az első kutyámat 14 évesen fogadtam örökbe, amstaff pitbull mix volt, és annyira megszerettette velem a típust hogy soha nem is lesz más fajta kutyám. Jelenleg egy 3 hónapos amstaffot nevelek.

Viszont ha az a kérdés, hogy milyen fajta felelne meg kutyás tapasztalattal nem rendelkező kisgyerekes családnak, akkor nem ajánlanám a bullt. Semmivel nem agresszívabbak mint bármelyik más kutya, csak ha nincs velük foglalkozva és elkanászodnak, akkor nyilván veszélyesebbek mint egy tacskó. Ha gyerek mellé vinnétek egy kölyköt, akkor szerintem nehéz lenne mindkettőt egyszerre nevelni (de ez nyilván nem az én dolgom), viszont menhelyről szinte lehetetlen egy olyan felnőtt bullt kifogni, akinek olyan bombabiztos idegrendszere van, hogy kisgyerek mellett ott lehet hagyni.

Tehát összegezve nekem a bull típus örök favorit, de kisgyerekes, kutyás tapasztalattal nem rendelkező nagycsaládba inkább golden retrievert, labradort, vagy hasonló menhelyi keveréket ajánlanék.

2020. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!