Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyméretű, rövid szőrű,...

Nagyméretű, rövid szőrű, nyugodt természetű, kis mozgásigényű kutya. Van ilyen fajta?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát keresek, ami nem izgága, emberközeli, de ugyanakkor nyugodt, barátságos. Nem kell hosszú kilométereket futtatni, vagy úszni vinni majdnem napi szinten. A lényeg hogy ne őrüljön meg, ha pl. egyedül van hagyva hosszabb-rövidebb időre.
2016. nov. 17. 23:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Ezek inkább egy egyed jellemzői lehetnek, mint egy kutyfajtáé.
2016. nov. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Menhely? :)
2016. nov. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nincs olyan kutya, ami rendelkezik ilyen jellemvonásokkal.
2016. nov. 18. 00:56
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem nagyon van olyan kutya, aminek jót tesz, ha lesz@rják.
2016. nov. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Konkrétan mennyit tudnál vele foglalkozni és mennyit lenne egyedül hagyva?
2016. nov. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Van sok ilyen fajta, csak kérdés, hogy te konkrétan mit tudnál neki nyújtani. Mert lehet, hogy ami nekem kis mozgásigényű, az neked túl sok.
2016. nov. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Na, akkor tisztázni szeretném, hogy rendesen foglalkoznék vele, minden nap elvinném sétálni és jól bánnék vele. Csak az a baj hogy napközben nem tudnék rá időt szentelni, mert reggel elmegyek itthonról dolgozni, és délután jövök csak haza. Viszont nem is vagyok biztos abban, hogy bármelyik kutya kibírná ha hosszú ideig egyedül hagyják (hiába van szabadon engedve az udvaron).

Azt a kis mozgásigényt úgy értettem, hogy ne kelljen minden nap hosszú kilométereket sétáltatni, vagy úsztatni (mint a labradort). Hétvégén el volna véve rendes kutyafuttatóba de nem tudnám ezt minden hétköznap megoldani.

De mindegy, vegyük úgy hogy a kérdés tárgytalan.

2016. nov. 18. 09:06
 8/23 anonim ***** válasza:
27%
Nekem amerikai staffordshire terrierem volt, rá teljesen illik, amit leírtál. Napközben egyedül volt otthon, délután foglalkozva volt vele, hétvégén pedig nagy sétákra mentünk az edőbe, nem volt nagy a mozgásigénye. Nagyon nyugodt és barátságos volt, de az idegen emberekkel távolságtartó volt amég rajtunk nem észlelte, hogy az ag ember barát, utána jó fej lett vele. Kemény kéz és sok nevelés kell hozzá, de ha ezeket betartod, akkor egy baromi jó kutyád lesz, ami megfelel a leírtaknak.
2016. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A kutyatartók többségének is van munkahelye. Azért az enyhe túlzás lenne, hogy pl ha bordered van, napi 20-30 km-t kellene legyalogolnod vele. De persze inkább ez, minthogy ne kapja meg a kutya a megfelelő lemozgatást :D

Én is csak a menhelyet tudom ajánlani, ott is az idősödő kutyákat.

Viszont barátnőm is hasonló elképzelésekkel ment neki a kutyatartásnak, most pedig van egy nagyra nőtt "kerti törpéje" akinek a gyógyszeres kezelése havi 20-30 K, amiről persze a menhely "elfelejtette" informálni őt. A hab a tortán, hogy a kutya olyan rossz állapotban van, hogy a kapun nem tud kimenni.

2016. nov. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben dolgozunk, iskolába járunk. A kutya meg otthon van egyedül. Ez teljesen normális, egy jól nevelt kutya kibírja. Valamennyit minden kutyát kell sétáltatni minden nap. De vannak, amik kevesebbet igényelnek, mint más fajták. Én most így hirtelen a német dogot mondanam. Nyugodt kutyák, nem őrült mozgásigénnyel, de azért persze ők is igénylik a napi foglalkozást, sétát. Vagy ott vannak az agarak, amik közhiedelemmel ellentétben nem igényelnek őrült sok mozgást. Vagy a masztiffok is jók lehetnek. Fontos tudni, hogy az összes felsorolt fajtát bent kell tartani! Egyébként ha nincs konkrét fajta, amire nagyon vágysz, akkor a menhelyi keverék a legjobb.
2016. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!