Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van covidos a családban,...

Ha van covidos a családban, akkor a kutyát sem lehet levinni sétálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Apukámnak pozitív lett a covid tesztje. Szerencsére tünetmentes, semmi baja nincsen. Viszont panelban lakik a harmadikon egy kutyával. Ilyenkor hogy van a séta? Meg kell kérnie valakit, hogy sétáltassa vagy lemehet naponta pár percre?


Én sajnos nem tudok neki ebben segíteni, mert egyrészt dolgozom, másrészt messze lakom.


1 opciót ajánlottam fel neki, hogy elhozom magamhoz 2 hétre a kutyát, napközben ki-be jàrhat a kertbe, este meg elvinném sétálni a sajátommal. De azt mondta, hogy ezt csak a legvégső esetben szeretné, ha tényleg nem viheti ki.


Meg nem biztonságosabb ha ő leviszi, mintha mondjuk egy szomszédnak adja át naponta 2x a kutyát, hogy sétáltassa?


Akik jártak már így, azok hogy oldották meg?


2020. okt. 31. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
Ez most komoly?
2020. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
78%
Elméletileg aki karanténban van az semmilyen indokkal nem hagyhatja el a lakását és van akit naponta ellenőriznek hogy tényleg otthon van-e (bár ez erősen változó, amikor én voltam karanténban akkor pl a kutya se keresett). Őszintén szólva a szomszéd érdekében is én inkább azt támogatnám, hogy nálad legyen a kutya tekintve hogy az átadásnál megfertőzheti, a kutya bundáján is rajta lehet a vírus arról nem is beszélve, hogy ritkább esetekben a háziállatok is meg tudnak fertőződni.
2020. okt. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor lehet elhozom tőle inkább, mert nekem is jobb megoldásnak tűnik, mint a szomszédnak átadogatni napi 2x.
2020. okt. 31. 13:18
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem mehet le még kutyát sétáltatni sem, szigorú bírság van ha éppen ellenőrzik, ráadásul átadhatja a fertőzést bárkinek a házból is, vagy az utcán. Szomszéd sem jó megoldás, hiszen a kutya is hordozhatja a szőrén a vírust.
2020. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
68%
Második vagyok, amennyiben magadhoz veszed a kutyát mindenféleképpen fürdesd le ahogy hazaértél vele, és te is alaposan moss kezet meg moss le mindent amivel érintkezett, nehogy szétkenje az egész házat vírussal és nehogy emiatt összefertőzzön téged, a kutyádat (és másokat ha lakik veled valaki).
2020. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%

Elozo kerdes ugyan ilyen temaju volt, oda mar valaszoltam, ide csak bemasolom:


"Ha karanténban vagy, idomilliomos vagy … tehat tudod ugy alakitani a napodat, hogy a kecske is jol lakik es a kaposzta is megmarad:


… olyan idopontokat kell keresni (napkozben nehez), amikor leginkabb nem találkozol senkivel. Hajnalban es ejszaka minden gond nelkul le lehet menni, viszont napkozben kimondottan kerulni kell masokkal a kontaktot.



Az, hogy valaki mast kérsz meg nem opcio, mert a kutya szoren keresztul megfertozodhetne az illeto."

2020. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem is láttam. Na mindegy. Nem, valószínűleg az lesz akkor, hogy elhozom a kutyát magamhoz és akkor elvan itt nálam amìg lemegy ez a marhaság.
2020. okt. 31. 13:40
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

Én levittem eü.sétára mikor karanténba voltam.


Ez egy kutya! Legalább a dolgát hagy végezze el!


Nyilván maszkba voltam, senki közelébe nem mentem.


De 10-15 percre levittem napi 4-5×

2020. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
14%
Hát... A szomszédom lemászkált simán a staffijával, pedig pozitív volt a tesztje, és tünetei is voltak. Panelben lakunk, közvetlen szomszédom.
2020. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
És ezek után csodálkoznak az emberek, hogy világjárvány van és miért nem teszünk semmit...
2020. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!