Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-4 hónapos kutyát lehet...

3-4 hónapos kutyát lehet időnként nagyobb sétára vinni?

Figyelt kérdés

3.5 hónapos a labradorom. A napi séta olyan 30 perc szokott lenni az utcán, emellett van egy nagy udvarunk, ott futkározik, sétálgat (társasházban lakunk).

Eddig párszor volt nagyobb (1-1.5) órás sétán az utcán, illetve erdőben is. Végig nagyon jól bírta, így eszembe se jutott, hogy ez rossz lehet neki. Ugyanakkor most olvastam, hogy ezek a hosszabb séták ilyen korban még nagyon nem tesznek jót az ízületeinek, és hogy egy 3-4 hónapos labinak 15-20 percet kéne sétálnia maximum.

Maradjak a kisebb utcai sétáknál? Mondjuk napi 2x 20 perc? És ha így teszek, néha-néha belefér egy kicsit hosszabb séta az erdőben? (Gondolom a puha talajjal nem olyan vészes a dolog)



2020. nov. 1. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó túl hosszú séták tényleg nem tesznek jót egy kölyöknek, viszont ha mindig max olyan 20 perces a séta egyszerre, és nagy ritkán van egy kicsit hosszabb szerintem nem lesz nagy baja.
2020. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%
Olvastad a szakirodalmat. Gondolod, hogy te jobban tudod, mint akik azt írták?
2020. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy-egy alkalommal semmi baja nem lesz a hosszabb sétától az erdőben.

Mivel a többi nagy/közepes testű kutyához hasonlóan a labrador is hajlamos a diszpláziára én a biztonság kedvéért adnék neki pluszban ízületvédőt (zöldkagyló, kollagén, MSM), amikor beindul az intenzív növekedési szakasz (kb. egy-két hét múlva már) és a fogváltás időszakában egy kis plusz kálciumot.


Nekem ír szetterem van, 4 hónaposan már simán sétált 40-60 percet egy huzamban (föld úton, ha ez esetleg számít), volt hogy többet is, rengeteget rohangált is más kutyákkal (labdázni nem labdáztunk, az ízületek miatt) és semmi baja nem lett felnőtt korára.

2020. nov. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!