Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Sajnos senki nincs itthon napközben, de lesz egy 3 hónapos kiskutyánk.

Én reggel olyan 6fele tudom kivinni pisilni.

Aztán délután 3-4re érek haza.

Tudom hogy nem bírja ki, de kutya pelenka, kennel stb. Nem jöhet szóba.

Van valami ötletetek?


2020. nov. 1. 15:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
52%

Persze, vagy kiveszel pár nap szabit, vagy illő tisztelettel kérdezném, minek kutya?

Se kennel, se pelenka, se semmi. Így nem lehet kutyát nevelni.

2020. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Gyerek vagyok, ezért az iskola kötelező.

Anyáék pedig nem segítenek.

2020. nov. 1. 16:09
 3/34 anonim ***** válasza:
18%

Legalàbb nem bohóckodtok pelenkàval. Őszintén sírni tudnék mikor meglàtok egy kutyàt így megalázva.


Panelba vagytok?

2020. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%

Szobatisztasagra szoktatásnál nem artana otthon lenni, mert nagyjából 2 orankent jo lenne levinni a kutyát setalni. Ennek ez a modja.


A pelenka egy szuksegmegoldas, hogy lehetoleg ne ossze-vissza pisiljen a kiskutya … mert, hogy pisilni fog az biztos.


Anyadek nem segitenek? Gondolom nevelesi szandekkal, hogy ha mar annyira kellett egy kutya, akkor a te dolgod gondozni es foglalkozni vele … ez idaig ertheto. De valojaban a kutyával csesznek ki es nem teged nevelnek meg vele. Mindegy, végül is a te szuleid.


Szoval ilyen feltetelek mellett nehez lesz a kiskutyának megtanulni a szobatisztasagot … es valojaban nem a kutya hibaja lesz.

2020. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
59%
Na, az tok jo hogy diak vagy, mert akkor szerintem hanyagold meg ezt a kutya temat a nyari szunetig, akkor lesz boven idod nevelgetni, es szobatisztasagra szoktatni. A pelenka szerintem annyira nem hasznos, az nem is baj ha nincs, viszont a (benti) kennelhez szoktatasnak nagyon sok elonye van, szerintem azt viszont szerezzetek be. Amugy annyi a titok, hogy eleinte 1-2 orankent le kell vinni a kutyust, illetve figyelgetni kell a jeleket, es rogton szaladni kell vele, ha ugy latod, hogy keszulodik uriteni. Hamar meg fogja tanulni, de ugy ne hozzatok kutyat, ha rogton egyedul is hagynatok masnap. Ha nagyon ragaszkodtok hozza, akkor legyen az, hogy te 1 hetet nem mesz suliba, otthon maradsz vele, utana pedig esetleg anyukad vagy valaki a csaladbol meg kivehetne 1 hetet, es igy meg lehetne oldani. Persze nyilvan nem lesz 2 het alatt teljesen szobatiszta, de hidd el, mar ez is tok sokat szamit. Tovabba azert is fontos meg az, hogy az elejen egy picit otthon legyetek vele, mert az egyedullethez is fokozatosan kell szoktatni, kulonben egesz nap nyusziteni, ugatni fog. Eloszor csak 10 percre hagyod otthon, aztan 30 percre es igy tovabb, novelni kell az idot folyamatosan.
2020. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
31%
Figyu! Tudom nem szabad ilyen tanacsot adni … de manapság csak kohhintesz egy kicsit es maris ket het otthon.
2020. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom megoldani, iskolából 1et sem szabad hiányozni, anyáék dolgoznak, 1 hét múlva jön a kutya.
2020. nov. 1. 16:37
 8/34 anonim ***** válasza:
87%
Akkor ne jojjon a kutya. Maradjon ott ahol van a teli szunetig peldaul, fizessetek a felmerulo plusz koltsegeket akar a plusz “tarolasig” a gazdanak, es ez igy mar mindjart jobban hangzik szerintem. At kellene ezt gondolni, nem csak ugy elhozni egy kutyat, mer az jo, meg a szomszednak is van, es akkor nekem is kell.
2020. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%

Vidd be magaddal a suliba! Kiskutya, nem fog bantani senkit. Berakod egy kartondobozba es magaddal viszed. Minden szunetben kiviszed a suli udvarara … teli szunetre mar szobatiszta lesz.

Tanarok ha jofejek akkor biztos megengedik, a tobbi diak elott pedig te es a kiskutyad lennetek a fo atrakcio.

2020. nov. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%
3 hónapos kutyát nem lehet sehogy, ha erre nincs idő. Egyébként is a szüleid dolga lenne ezen gondolkozni. Kennelbe nem lehet bezárni, a pelenka meg nem szoktatja semmire, csak könnyebb takarítani.
2020. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!