Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Hidegen sajtolt kutyatáp...

SOS! Hidegen sajtolt kutyatáp kevesebb hústartalommal vagy extrudált magasabb húsaránnyal?

Figyelt kérdés
Eddig nagy fanja voltam a hidegen sajtoltaknak, de abból ami 85%-os hústartalmú volt ment a hasa, ami pedig 35% körüli, attól tökéletes a széklet állaga, bár elég sok. Meg tulajdonképpen ami zavar így táprendelés előtt, hogy nem akarok csak 30% hústartalmat venni! Valahol meg olvastam, hogy mindegy, hogy hidegen sajtolt vagy sem a nagyobb hústartalmú a jobb. Tudom, hogy nem mindegy mert jobban emésztődik és több tápértéke is marad,de jelenleg elbizonytalanodtam mit rendeljek és azért SOS mert nagyon fogyóban a tápunk és nagy dilemmában vagyok, köszönöm!

2020. nov. 1. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hustartalom magassaga nagyban fugg a kutya aktivitasatol. Ha reggeltol-estig sportolsz a kutyáddal, akkor a magasabb hustartalmu … viszont ha csak otthon punnyadtok, akkor a kevesebb hustartalom is elegendo lehet.

Az, hogy milyen eljarassal gyartjak szerintem reszletkerdes.

Ugyan akkor meg az is szamit, hogy mitol erzi jobban magat a kutyad, mit szeret jobban.

2020. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Barfozz. A szeklet utan azonnal modositani tudud az aranyokat legkozelebbre. Konnyeden beallithato az osszetevok aranya. Illetve cserelhetoek az osszetevok.


Ugyananmyi kivenni a melyhutobol a nyershust meg nyerscsontot,mint a zacskobol a tapot. (Mi a hentesnel vasarolunk.)


Sok barfos uzlet kiszallitast is vallal es meg porciozva is vannak a kajak. Etrendet is adnak. Segitenek.

2020. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én is a hidegen sajtolt tápok híve vagyok, de mindig azt kell nézni, hogy melyik a legjobb a kutyának. Ezt ugye látod a széklet állagából/mennyiségéből, a szőr/bőr állapotából és az általános kondícióból, bármelyiket is veszed erre nagyon figyelj.

Az alacsonyabb hústartalom nem feltétlenül rosszabb, ez is nagyon egyedfüggő, van olyan kutya, amelyiknek az emésztése nem bír el a magasabb hústartalommal és hasmenés lesz a vége (ahogyan te is tapasztaltad), sőt szélsőséges esetben vese- vagy hasnyálmirigy-gyulladáshoz is vezethet a túl magas fehérjetartalom, ugyan ezt az összefüggést sokan cáfolják, de nem véletlen, hogy egy csomó barfos kutya küzd ilyen problémával és olyankor mindig az a megoldás, hogy csökkentik a hús arányát a szénhidrát (zöldség, rizs(mielőtt szólnátok tudom, hogy a rizs alapvetően nem barf, de beteg vagy sport kutyának szokták javasolni barf étrend mellett is)) javára.

Szóval csak azért ne vegyél másik tápot, mert nem akarsz csak 30% hústartalomért fizetni és simán lehet, hogy az elkészítési eljárástól függetlenül, a magasabb hústartalmú extrudált táptól is hasmenése lesz a kutyának, valószínűbb, hogy a 85%-os hústartalom volt a hasmenés oka és nem a hidegen sajtolás (ha az lenne a másik hidegen sajtolt táptól is hasmenése lenne), ezért én nem kísérleteznék egy hasonlóan magas hústartalmú extrudált táppal sem.

2020. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
70hús-30zöldség arányút néztem egyébként, tehát nem olyan magasat,hisz igen tapasztaltam, hogy az már sok. De a fordított arányút keveslem. Valami nem jó a mostani 35 húsosban, hiszen több a széklet, hiába tökéletes állagú. Olyan nehéz ügy ez, ráadásul óriás testű kölyökről van szó azért is kardinális kérdés. Köszi a válaszokat, még nem rendeltem...🤔
2020. nov. 2. 18:22
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy elégedett a mostani táppal (a nagy mennyiségű széklet már elég ok erre szerintem, én pont a hidegen sajtoltaktól várnám el, hogy ne legyen elefántmértékű a végtermék, elvégre az szívódik fel jobban), akkor ne maradj annál, tegyél egy próbát a 70%-os extrudált táppal (az már tényleg nem olyan magas, mint a 85%, lehet ennyi csökkentés pont elég ahhoz, hogy ne legyen laza a széklete sem).


ma 18:16-os voltam.

2020. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, köszi a megerősítést! Kár, hogy hidegen sajtoltban egyik sem volt optimális és keresve sem találok juniorban megfelelő arányút köztük.

Neked melyik coldpress vált be?

2020. nov. 2. 18:41
 7/16 A kérdező kommentje:
Na a másik dilemmámat is elmesélem ezzel kapcsolatban. Én tálalnék megfelelőnek vélt arányú hidegen sajtoltat is,de azok meg nem gyártanak Junior tápot! Két márkával is jártam így amin hosszas keresgélés után teljesen lehidaltam. De extrudáltban is látok olyan összetevőjűt, amiben az adult a jó/jobb. Szóval már ezen is elfilóztam, hogy szentírás a junior tápnál maradni (meddig is), mikor a nagytestű felnőtt tápban esetleg több a hús és ugyanúgy van benne glükozamin stb.,amit egyébként külön is kap.🤷
2020. nov. 2. 19:10
 8/16 anonim ***** válasza:

Hű, mi elég sok tápot próbáltunk, nekünk végül barf lett a vége, de nagyjából így voltunk:

1. N&D - tenyésztőnél is ezt ette, ezért kapta. Borzasztóan sovány volt, sokszor hányt, sokszor volt hasmenése és akkora adagokat szedtem össze, mintha egy kifejlett dán dogom lenne.

2. Orijen - a fokozatos váltás ellenére sugárban fosás.

3. Naturavetal (marhás száraztáp) - már csak laza széklet és ráadásul normális mennyiségű, de még mindig nagyon sovány.

4. Markus mühle - jó állagú, kicsit nagyobb mennyiségű széklet, kis hízás, de látványosan fakóbb, durvább szőr.

5. Platinum (Lamb&rice) - tökéletes széklet (barfosan se produkál szebbet), viszont az ajánlott mennyiség háromszorosától is épp csak tartja azt a súlyt, amiben már nem úgy néz ki, mintha most mentettem volna a gyepiről. És bármilyen más jutifalatot adtam mellé azonnal hasmenés, tehát hetente minimum kétszer.

A jutifalat nálunk azért volt központi kérdés, mert versenyszinten sportol és kellett valamivel motiválni, a táp egy idő után már nem volt elég érdekes, arról meg nem is álmodtam, hogy én virslit vagy sajtot tudnék adni hasmenés nélkül (nem is szerettem volna, nagyon egészségtelennek tartom), de az otthon készített teljesen mindenmentes, színhús jutalomfalatokat sem bírta, pedig próbáltam főzve, alacsony hőfokon hőkezelve, próbáltam bárányhúst (ugye hogy ugyanaz a fehérje legyen, mint a tápban), nyúlhúst (elvileg a legkönnyebben emészthető, nem zsíros, nem allergizál), mégsem vált be egyik se a táp mellé. Most maga a barf is jutalom, tehát csak feladatért eszik és ha esetleg extrán motiváltnak kell lennie, akkor tudok neki valami különlegesebb, ritkábban terítéken lévő húst adni (ez általában a lazac) és megússzuk hasmenés nélkül a tréningeket.


Szóval végül nekünk a platinum sem vált be, viszont több ismerősömnek igen, idős kutyával (13 évesen is nagyon aktív, fut, sétál mindennap, a szőre olyan puha, mint egy kölyöknek) és kölyökkel (egész kölyökkorában azt kapta és gyönyörűen fejlődött tőle, se túl gyorsan, se túl lassan) is, ezért szoktam jó szívvel ajánlani a platinumot, viszont kölyöktápból nekik meg csak csirkés van, ezért ebben az esetben nem féltetlenül ezt tartom a legjobbnak.

Te milyen tápot rendeltél most, ha szabad megkérdeznem? :D

2020. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De kár, hogy este nem jelezte felkiálltójellel, hogy írtál és különben most reggel se ahogy beléptem. Na mindegy remélem azért jössz még mihamarabb.:)

Most még semmit nem rendeltem.

Nálunk eddig ezek voltak:

-Josera szoptatós a tenyésztőnél. Annak mivel nincs százalékra leírva az összetevője, ahogy 8 hetesen elhoztuk fokozatosan átálltunk a

-Fitmin Puppy-ra (67%ext-csirke,sertés,marha,máj). Minden rendben volt ezt ette akkor két hónapig, majd kis csomaggal a

-Flatazor Pure Life Puppy (85%ext-csirke,kacsa,pulyka,sertés,lazac és fehér hal) ezt egy másik Flatazor Pro Nutritionnal keverve aminek kisebb hústartalma volt és elfogyott még egy 3kg-s

-Brit Premium by Nature Junior Extra Large (50%ext-csirke) ezekkel is minden rendben volt.

De ekkor már készültem a hidegen sajtoltra átállni, azért vettem csak kis csomagokat (Barfban nem partner a Párom, ennek alternatívájaként találtam ki a hidegen sajtoltat). Ekkor jött a piacon a legjobbnak talált

-Alpha Spirit Puppies (85%cold- csirke,hal,sertés,borjú,máj) na ettől volt kevés mennyiségű fosi, illetve túl lágy széklet, tehát sokat hasznosított belőle és szépen is erősödött,de nagyon lágy volt és ezen a tojashéjpor adagolása sem segített. Emiatt ezután a

-Markus Mühle Black Angus Junior jött (35%cold- marha,kacsa,hering), ettől ismét tökéletes állagú, csak sokallom és a husit meg keveslem.


Most emiatt egyrészt azon filózom visszaállok valamelyik extrudáltra,amelyik bevált vagy választok egy újat,ami 70% körüli,mert ezt az arányt látom a legjobbnak-csak ez rizikós, hogy beválik-e, vagy alternatívaként már a külön főzés is eszembe jutott. Vettem is tegnap egy pár kiló húst,zöldséget,rizst, mert az Angus ma elfogy és itt vagyok tanácstalanul.

Ja erről jut eszembe néztem a Real Nature 70%cold de csak felnőttbe van. Erre nem írtál, hogy ez mennyire szentírás így most fél évesen,ha az összetevők a toppon vannak?

Főzésről még annyit, hogy eddig ritkán ha kapott a tápra kis levet, vagy kocsonyát, főtt húst esetleg rizst vagy volt, hogy külön abáltam Neki disznófület, mindig odáig meg vissza volt.😍 Répát, almát, tököt, ubit nyersen szoktunk ropogtatni. Tudom, hogy imádná,ha főznék Neki, változatosan is csinálnám, de a tápokban meg minden tuti benne van.

Mit csináljak szerinted?:)

2020. nov. 3. 08:51
 10/16 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, hogy ennyit írtam és még tetézem!:)

Még annyit szeretnék, hogy ha ismered a ZooPlus-t, ott nincs több hidegen sajtolt táp ugye csak az Alpha,Markus és Lukullus? Én már elég sok táp leírását elolvastam,de nem találok mást. Máshol szintén nincs megfelelő junior hideg. Esetleg felnőtt hideg lenne,de az is lutri! Szerintem most mindenképp vissza kell táncolnom valami továbbra is jó minőségű,de extrudáltra.:/ Kérdés, hogy ismertre, ha igen melyikre vagy újra? A Britet jobban ette és extra fényes lett a bundája,de kukoricás volt a széklet mert ugye az teljes felesleges talán rostként funkcionált, a Fitminben és Flatazorban több és többféle a hús. Ezeket is ette rendesen, talán a Flatazort a legjobban. Kész vagyok.🤦 De szerintem már kezdek közel kerülni a megoldáshoz... Flatazor 85%ext és hozzá valamelyik bevált ext. Mixelek.:)

Vagy főzzek? Vagy a biztonság és boldogság és egészség kedvéért ezeket vegyítsem?:)

Nálunk egyébként a jutifalatok szárított 100% húsok, rágónak szárított nyuszifül és marhabőr és szerencsére emiatt nincs probléma. Nálad azért komplikáltabb volt a helyzet.

2020. nov. 3. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!