Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Hidegen sajtolt kutyatáp...

SOS! Hidegen sajtolt kutyatáp kevesebb hústartalommal vagy extrudált magasabb húsaránnyal?

Figyelt kérdés
Eddig nagy fanja voltam a hidegen sajtoltaknak, de abból ami 85%-os hústartalmú volt ment a hasa, ami pedig 35% körüli, attól tökéletes a széklet állaga, bár elég sok. Meg tulajdonképpen ami zavar így táprendelés előtt, hogy nem akarok csak 30% hústartalmat venni! Valahol meg olvastam, hogy mindegy, hogy hidegen sajtolt vagy sem a nagyobb hústartalmú a jobb. Tudom, hogy nem mindegy mert jobban emésztődik és több tápértéke is marad,de jelenleg elbizonytalanodtam mit rendeljek és azért SOS mert nagyon fogyóban a tápunk és nagy dilemmában vagyok, köszönöm!

2020. nov. 1. 19:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, Zoopluson én is csak ezeket a hidegen sajtoltakat találtam, személyes tapasztalatom csak a markusszal van, de mivel az összes pellet a kutya egyéni szükségletétől függetlenül sem ajánlom egyiket sem, nem tudom nálatok hogy volt, de az én kutyámnak ez a pellet folyton beleragadt a fogába, 1,5 évesen elkezdett fogkövesedni tőle... A platinumot ezért is szeretem nagyon, mert az a többivel ellentétben nem pellet.

Egyébként szerintem, amik most a tápok csúcsai azok a fagyasztva szárítottak (Orijennek is van ilyen vagy a Fresco BARF táp), de ezeknek olyan áruk van, hogy szerintem akkor is jobban jössz ki, ha bélszínnel eteted a kutyád :D

A főzés nem rossz ötlet, ki kell számolni, hogy anyagilag mennyire éri meg, az biztos, hogy még akkor is minőségibb hús kerül a kutya táljába, ha barfos "emberi fogyasztásra nem javasolt" nyesedékeket főzöd meg neki, mintha a tápba került többszörösen feldolgozott húst adnád neki, mégiscsak jobban látod, hogy mit kap, hiába igaz az, hogy a jobb tápok hústartalma azért nem szőrből/bőrből áll össze, valószínűleg az állat olyan részei kerülnek bele, amit még a barfos boltokban sem tudnának eladni.

Ha a főzés mellett döntesz én ugyanazt csinálnám, mint a barfnál, megtolnám kiegészítőkkel és akkor máris vitamingazdagabb lesz, mint bármelyik táp. Kiegészítők közül, ami nagyon jó lehet a barfer's best junior, zöldkagyló (ez egészen 1,5 éves koráig mehet folyamatosan), aztán kúraszerűen lazacolaj, kollagén +csipkebogyó, de ha emellett döntesz szívesen írok még részletesen a kiegészítőkről, mikor melyiket érdemes adni, mire jók, ilyesmi, én most nagyon benne vagyok ebben :D A másik, ami hiányzik a főzésből, de barfban és tápban is benne van, az a kálcium, ezt is fontos lenne pótolni, legalább az intenzív fejlődési szakasz lezárulásáig (utána már nem épül úgy be, ezt egyébként tápos kutyáknak is szokták adni, hogy megerősödjenek a csontok).

A főzés hátránya, hogy elég nagy macera és ugyanúgy, ahogy a barfnál itt is ki kell tapasztalni a kutya egyéni szükségleteit, illetve ezt is nagyon tudatosan kell összeállítani ahhoz, hogy ne legyen semmilyen hiánybetegség. Ha nektek a 70%-os hústartalom jött be én ezt próbálnám első körben lemodellezni, nem tudom mennyire kölyök még, de vagy a várható felnőttkori súly 3%-a, vagy kortól függően a jelenlegi súly x%-a (ehhez megkeresem majd a barfos táblázatot), annak 70%-a színhús, 20% rizs, 10% zöldség aránnyal kezdenék, aztán széklettől függően változtatnék.

Viszont nem leszek nagy segítség, mert ha a tápkeveréstől nem volt semmi baja, akkor a mixelés is működhet. Neked kell eldöntened, a főzés lényegesen macerásabb, mint a táp, még a barfnál is macerásabb szerintem, viszont a kiegészítőkkel itt is megtudod oldani a vitaminpótlást és legalább célzottan tudod adni, amire neki szüksége van. Szóval szerintem a tápok legnagyobb előnye a kényelem, de ezt meg félig a barfosságom mondatja velem, nem szeretek fanatikus barf-hívő lenni, de szerintem az igaz, hogy még a legjobb tápgyártó is arra fog törekedni, hogy minél olcsóbban hozza ki az előállítás költségeit és amit a kutyádon megspórolnak azt te ellensúlyozni tudod, ha te magad állítod össze az étrendet. Viszont vannak tényleg igazán jó tápok is (pl. ez: [link] de azoknak meg tényleg durván elkérik az árát.

2020. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy, hogy ennyit írtál és segítesz!

Én csak azt nem szeretném, hogy most coldpress-ről vissza extrudáltra minőségi visszalépés legyen,mert nyilván a legjobbat szeretném a Kicsikémnek,aki mint írtam a "regényemben" most fél éves óriástestű kölyök. Szóval ez ugye nem minőségi visszalépés, sőt ellenkezőleg?

Étrendkiegészítőt mindig is kapott egyébként, először két doboz zöldkagylós csonterősítő fogyott el és most kezdtük egy komplexebb kúrát kondoritin glükozamin msm kalcium c vitamin és rengeteg minden a porcaira, gyógynövények is.


Markus Mühle: Tényleg beleragad,szokott cammogni meg pofákat vágni utána kap valami fogtisztítót. Platinum: csak csirke. A Britet is csak időszakosan vagy keverve adnám emiatt. S hogy az nem pellet: holnap kapok Mister Mix mintát,ez egy olasz hidegen sajtolt és nem pellet,de nincsenek százalékok kérésre sem, úgyhogy ez se lesz nyerő emiatt.


Ma tárkonyos csirkeragu levest főztem. Most csak csirkemellből csak sóval és zöldfűszerekkel, sok zöldséggel (direkt, hogy a kutyával kompatibilis legyen-családi menü na:D). Látni kéne azt a pofát,ahogy a levegőt szagolgatja és megy a főztöm illata után. Úgyhogy kapott az ebedjére a levéből egy nagyon kicsit meg répa zöldség csirkemell. Szóval ha olyat főzök,ami nem túl fűszeres,tuti kapni fog. Eddig is kapott,de mostmár mennyiségileg is gondolok erre. Emellé azért egy táp mixet kifilózok...ha azt mondod tényleg váltsak vissza az Ő érdekében. Köszönöm!

2020. nov. 3. 16:29
 13/16 A kérdező kommentje:

*porcaira,izületeire...

Különben a teljes főzést nem vetettem el, csak egyelőre, mert még nincs kész a konyhám. Magunknak is csak ritkábban főzök most máshol. Szóval ebben a helyzetben inkább nem tetézem a teendőket.

2020. nov. 3. 16:44
 14/16 A kérdező kommentje:

Nos a tegnapi vacsora úgy alakult (mivel a tápos mérgemre nem volt nyitva), hogy a maradék Markus plusz volt csirkepörkölt és gulyáslevesből zöldség maradék. Annyira nevettem...mondom este a Páromnak, úgy ennék valamit nem is tudom mit...erre a legtermészetesebben: megyek lefejtem a csirkehúst kutyavacsira és közben lecuppogom a csontokat az jó lesz!:D Nálunk a kutyi eszi a húst,porcogót. Én meg a csontot.:D Szoval ahogy meghallottam mit mondok azért nevettem.:)

Reggeli ugyanez a mix volt. Még van egy pici Markus.

Ehhez ebédre (14h) remélem ideér, Brit XL juniort tudtam most hirtelen hozatni. Itt vidéken nem nagy a választék, azért szoktam ZooPlus-ozni. Ehhez majd keresek valami feljavítót, mixelni fogok, bár jó táp egyébként.

Erről jut eszembe a Platinum biztos, hogy hidegen sajtolt? Akárhány oldalon megnyitottam mindenhol kíméletesen párolva volt írva és hidegen sajtolt olajokkal van,de sehol nem írták, hogy coldpress. Nem lehet, hogy azért nem pellet? Na mert közben megjött a Mistermix Dog mintám is és végülis ez is pellet. Vékonyabb és kisebb mint Markus,de Alpha is ilyesmi volt. Tudtommal mintha az ilyen eljárással készülőket csak így tudnák darabolni.

Remélem azért jóváhagyod mégegyszer Te is ezt a váltást.:) Megnyugtató a lelkemnek,ha még egy hasonló beállítottságú ember is így látja jobbnak.

2020. nov. 4. 12:41
 15/16 anonim ***** válasza:

Egy csomót kerestem és tényleg nem hidegen sajtolt, 95fokon saját lében párolt... Valamiért teljesen meg voltam győződve róla, itt is mindig azt olvasom meg valahogy a leírásból is mindig csak a vastagon kiemelt hidegen sajtolt ragadt meg, az hogy az az olajokra vonatkozik nem állt össze nekem. Na de így még egy mínusz pont a platinumnak, vagy hát fene se tudja, mindenesetre így a 70%-os hústartalommal sem tud annyira lenyűgözni. Azon viszont nem változtat, hogy ismerőseimnek tényleg nagyon bejött, a 13 éves vizsla tényleg elképesztő, simán kirándul 10-20kmt, és puhább a szőre, mint az én barfos kutyámnak, bár ebben talán van némi genetika is, már semmiben se vagyok biztos :D


Szerintem jó lehet a keverés, ezzel pont megoldod azt a problémát, ami miatt eredetileg tápot kellett váltanotok, de mégsem mész le egészen a 30%-os hústartalmú tápokig. Én az extrudálást azért nem szeretem, mert már vannak olyan eljárások, amivel a kutya ELVILEG jobban tudja hasznosítani az adott tápanyagot, különösen ugye a fehérjemolekulák szerkezetének roncsolódását szokták felhozni példának a magas hőhatásra, amitől a hidegen sajtolás, fagyasztva szárítás megkíméli. Viszont ez már a kutya egyéni szükségleteitől is függ, illetve főleg az emésztőrendszerétől. Van olyan kutya, amelyik egész egyszerűen nem bírja a barfot, hány, hasmenése van egy falat nyers hústól, bármennyire is minden előírást betartva kapja.Az én kutyámnak meg a tápoktól volt folyton hasmenése, a barfot meg tök jól emészti, szerintem ebben is nagyon érintett a genetikai háttér. Szóval ha azt tapasztaltad, hogy az extrudált tápoktól nem volt baja, nem fogyott, nem lett kopott a szőre, nem volt elefántnyi végtermék, akkor kétlem, hogy ez a ti esetetekben minőségi visszalépés lenne. Ahogyan a barf sem biztos, hogy előrelépés lenne nektek, szerintem kifejezetten necces az, hogy egy fejlődésben lévő kölyökkel 2-3 hétig tart mire megtalálja az ember a tökéletes arányokat, mit bír, mit nem a kutya, grammonként bevezetgetni a legfontosabb vitaminforrásokat (belsőségeket), egy olyan időszakban, ahol tényleg a megfelelő tápláláson múlik, hogy milyen élete lesz a kutyának az elkövetkezendő 15+ évben. És persze, van akinek azonnal bírja a kutyája, de ez a ritkább. Jhaj, semmi se jó :D De, a keverés szerintem jó lesz :)


A csontos történet nagyon megmosolyogtatott :) Hasonló sztorik vannak nálunk is a mirelit pizzával meg a szarvas combhús sütőtökpürével, nyúl elejével meg egy fürjtojással díszítésnek (nyilván utóbbi a kutyáé :D), de azért annál szemléletesebb nincs, mint hogy ki eszi a csontot és ki a húst :DD


Kár, hogy a Mister Mix is pellet :( Egyébként mi a tapasztalatod vele, nem volt hasmenés, hányás, finnyázás?

2020. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Figyu, mivel a Brit ideért ebéd előtt így a Mistermixet meghagytam jutifalinak. Különben ízlett Neki (mindhárom minta). De eddig még nem volt olyan,amit ne evett volna meg! Szóval Ő abszolút nem finnyás,a gazdájára ütött.:) Szóval ez nem releváns infó.

Platinumot tényleg sokan itt tévesen tüntetik fel. Én innen vettem, hogy az, csak most néztem jobban utána, hogy majdnem vettem.

Ma kapott a levesből csirkemellet, látom a fején, hogy a húst szereti a legjobban na. Úgyhogy volt ma extra hús, négy féle új táp extra örömmel, vettem egy új fajta fogtisztítót és hoztam tojást is, tehát lehet azt hiszi, hogy szülinapja van vagy valami.:) Persze mindig el van kényeztetve úgymond,de ma még jobban összejöttek a meglepik.

Én nagyon köszönök mindent és nagyon szívesen beszélgetek még Veled a táplálásról vagy más kutyás témáról is. Olyan sok a beszűkült gondolkodású, hogy vagy csak ez vagy csak az, úgyhogy felüdülés egy ilyen hasonló típusú kutyaszerető emberrel kommunikálni.:)

2020. nov. 4. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!