Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyleg nem a kajan mulik,...

Tenyleg nem a kajan mulik, vagy a darling, a friskies es a pedigree nem is olyan rossz?

Figyelt kérdés

Egy ismerosom a fent emlitett 3 szaraztap keverekevel eteti a ket amstaffjat es eskuszom naluk szebb kutyakat meg eletemben nem lattam ! Pedig mar 7 evesek, de gyonyoruen csillog a bundajuk, izmosak, hofeherek, elesek, erosek a fogaik, csillog a szemuk, naponta jarnak futni !

Akkor hogy van ez, hogy a pedigree stb kajaktol a kutyak lepukkantak, betegesek, gyengek lesznek ?

Vagy ennyire jo lenne a genetikaja ket szapitol kimentett fajtajellegunek ?


2020. nov. 3. 13:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó # fogalmad sincs a témáról , olvass utána . A komoly tápok kiegeszítők létrejöttét kutatások ezrei orvosi tanulmanyok kiserletek előzik meg . A kereskedelmi vonal vagóhídi hulladèkfelvasarló es csak a haszon miatt gyárt .
2020. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez nagyon egyedfüggő.

A szomszédnak volt egy pulija meg egy vizslája, ugyanazt a maradékot meg legolcsóbb konzerveket ette mindkét kutya, a puli 20 évig élt, a vizsla 7 évesen elpusztult májrákban.

Alapvetően egyetértek azzal, hogy a kutya húsevő állat, ezért húsra van szüksége és nem gabonára, ráadásul az ízfokozók, tartósítószerek semmilyen szervezetnek nem tesznek jót. Előfordulhat, hogy mindennek ellenére egészséges a kutya a nem neki megfelelő tápláléktól is, de én nem kockáztatnék.

A másik véglet az én kutyám, vele egyszerűen muszáj barfoznom, nem sznobságból, hanem mert minden igazán jó minőségű táptól is beteg és amit az etetésen megspórolnék azt csak ott hagynám az állatorvosnál. Neki valószínűleg tényleg halálos lenne, ha huzamosabb ideig ilyen konzerveket kapna enni, de azért nem minden kutya ennyire érzékeny, ezt én is tudom.

2020. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy silány minőségű egy táp, még nem méreg. A kutyák 99%-a évekig eheti anélkül, hogy baja lenne miatta. Időskorban 10+ évesen fognak kijönni ilyen-olyan betegségek, attól függően, hogy milyen genetikai hajlamot hordoz az adott kutya. Azis lehet, hogy soha semmi baja nem lesz, de ez orosz rulett. A jobb minőségű táppal etetett kutyák átlagosan tovább élnek, és kevésbé betegesek. De mindig vannak az átlagtól eltérő egyedek. A dohányzásról is tudjuk, hogy rákot okoz és ezen semmit sem változtat az, hogy van néhány 90 éves aki egész életében bagózott, mégsem lett rákos.
2020. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
A barf divat és véglet , anno a vidékiek és a kezdő állateledelesek is nyomatták a nyerset . Túletetés tömény feherje halyogok fogkő bél bűzmirigyek bajait szőrhullast okoztak . Ezt húsdieta gyógy és kímelő táp teszi helyre . Olcsóbb tartalmasabb a táp , nincs külön hűtő nincs szag , a maradékokra nem jön légy . Szamtalan felszivodasi zavart sem orvosol a barf . Természetben nem esznek mindennap főleg csak húst az allatok . Másrészt előemésztett a táp ami szintén előnye .
2020. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Es ha a felet kivaltana nyers csirke farhattal(rokonom), az mitol jobb?
2020. nov. 3. 17:22
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
Semmitol, a barf nem igy mukodik.
2020. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Csirke amúgy sem a legjobb opcio, mert a csirkehus feldolgozatlan formaban allergizalhatja a kutyát.
2020. nov. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy ismerosom 1 evesen fogadta orokbe a jelenlegi kutyajat, az elso pillanattol fogva csirkes darling szaraztapot es csirkes pennys morzsi konzervet eszik meg dentastixet.

Soha semmi mast.

13,5 eves 25 kilos kutya (+5kilo tulsullyal) es soha semmi baja nem volt, selymes a bundaja, szeret nagyokat setalni és idonkent szaladni.

Masik ismerosom ugyanekkora kutya ugyanekkora tulsullyal, minosegi tapokkal etetve 10 eves koraban mar menni alig tudott, 12 evesen teljesen mozgaskeptelen lett, tartani kellett, mig elvegezte a dolgat.

2022. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!