Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan 4 hónapos a kutyám, és...

Lassan 4 hónapos a kutyám, és még mindig nem szobatiszta. Mindig délután vannak balesetek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 hetesen került hozzánk, első naptól kezdve szobatisztaságra tanítjuk.

Ha kint végzi el a dolgát, nagyon megdícsérjük, jutifalat, simi. Ha pedig bent, és rajtakapjuk, akkor leszidjuk. Bekakilni nem szokott már, csak pisilni, de azt viszont szinte minden nap, többször is. Éjjel 5-6 órát átalszik pisi nélkül.

A probléma, hogy nem is akarja tartani szerintem, ha rájön, hogy pisilni kell, egyszerűen pisil. Nem pontosan ugyanoda, de nagyjából a lakás egy részére - utána mindig feltakarítjuk domestossal.


A napirend lyesmi, nem tartjuk magunkat hozzá 100%-ban:

5:45-6:00 kelés, pisi, kaki

7:00 etetés

7:30-8:00 udvar/séta, pisi

8:00-10:00 játék-szabadidő-tanítás

9:30-12:00 alvás

12:00 pisi

12:00-14:30 alvás

14:30-15:00 udvar, pisi, kaki


Eddig általában működik is. De a délutánok, esték nagyon rendszertelenek olyan szempontból, hogy mikor alszik, mikor kell ürítenie... Amik fixek:

17:00 körül pisilni visszük le

19:00-kor vacsora

19:30-20:00 udvar/séta, pisi/kaki

21-22 óra körül elmegy aludni

23:30 felébresztjük, pisi/kaki


De 16 és 22 óra között mindig változatos időpontokban balesetek történnek. Reggel, kora délután szinte sosem.

Miért lehet ez? Mit csináljak másképp? Ha délelőtt kibírja, este miért nem?

Illetve: mikor lesz olyan, hogy nem kell ébredés, ivás, evés után fél óran belül levinni?



2020. nov. 5. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

4 hónaposan még az én kutyám is össze-vissza pisilt, kb 5 hónapos volt mikor már csak heti 1-2 bepisi volt és kb 6 hónaposan lett teljesen szobatiszta.

Szerintem kezdd el húzni az időt két pisi között, 4 hónaposan azért már nem kell 2 óránként pisilnie, 3-4-5 órát simán ki kell bírnia, ha bepisil ne szidd le, de ha kint pisil nagyon dícsérd meg, adj neki jutalomfalatot. Ami nagyon hasznos minden lenti pisinél nagyon örömködve mondd neki, hogy "ügyes pisi!", mert így megtanulja a pisi szót és amikor mondjuk mentek valahova és azt akarod, hogy mondjuk mielőtt beszálltok a kocsiba gyorsan pisiljen akkor ha mondod neki, hogy pisi, pisilni fog. Ugyanúgy akkor is hasznos mikor hazaértek valahonnan és a ház előtt szeretnéd, hogy még gyorsan pisiljen mielőtt felmentek.


A lényeg tényleg az, hogy lent nagyon nagyon dícsérd meg, mintha ez lenne a világ legszuperebb dolga, hogy ő pisil egyet a fűben, lássa rajtad mennyire boldog vagy tőle.

Egyébként pedig 4 hónaposan még ne legyenek nagy elvárásaid, hidd el szép lassan megtanulja.

Nálunk az volt a mániája, hogy lefekvés előtt mindig bepisilt, nem érdekelte, hogy előtte 20 perccel jöttünk fel, neki lefekvés előtt pisilnie kellett.


És ha megfogadsz egy jó tanácsot a domestost felejtsd el! A kutya immunrendszerének nagyon nem tesz jót ha azt lélegzi be. Én is kezdő kutyás voltam és nem tudtam erről, amíg kb 6 hónapos korában nem kezdtek el ilyen szemölcsszerű dolgok nőni a kutya szájában, amik immunerősítőre rögtön elmúltak, sajnos valószínűleg ebben a domestos (vagyis az én tudatlanságom) nagyban közrejátszhatott. Nekem a sanytolt ajánlották helyette, nem véletlen, hogy azt kutyás boltokban is lehet kapni.

2020. nov. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

A mi kiskutyank most 4,5 honapos es mar nem visszuk le minden eves/jatek/ebredes utan, hanem olyan 4 orat mar kibir. Szerintem is probald kicsit kihuzni.

Mi 7.00-7.30kor visszuk ki eloszor, 23.00kor utoljara es napkozben 4 orankent, reggel ebredes utan, utana ebed elott, aztan delutan 4 korul, aztan vacsi utan 1-2 oraval es este 11kor. Nem ertem a tied miert pisil be delutan. Mikor szokott? Ebredes utan? Jatek kozben? Delelott sokat szokott inni? Del korul szokott kapni enni?

2020. nov. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek.

Próbálom kihúzni, de olyankor mindig fixen baleset van:(

Csak reggel és este kap enni. És igen, jellemző az ébredés/játék utáni baleset, de nem korlátozódik erre...

A domestos-os tippet is köszönöm, lecserélem!

2020. nov. 6. 09:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Domestost SOHA ne hasznalj! Artalmas a kutyanak!


Tobb turelem,nyugalom es lazasag. Gorcsosen akarjatok . Ne szidjatok le,amikor bennt pisil. Ha felno es vezerkent tisztel,tiszteletbol nem pisil kakil bennt a lakasban. Az enyem is igy tette. Soha nem szidtam le. Turelemmel vartam ki az az egy hetet,mire megtanulta,miutan megvettem a tenyesztotol. Ha honapokba telt volna ,azt is megvartam volna.


A kutya tisztel azert,h nem tetszik,h odapisilt/kakilt,de visszafogom magam,legyozom az indulatossagom es csendben feltakaritom a koszt. Nem orditok ,nem karomkodok,nem verem meg,nem terrorizalom. Tisztel a turelmemert, a megertesemert es gondoskodasomert.


Magadat a legnehezebb legyozni.

Meditalj,fuss. Gondolkozz el rajta,mi az igazan fontos az eletben? Mit viszel magaddal a halal utan?

2020. nov. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!