Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Indokolatlan ugatás? Hogyan...

Indokolatlan ugatás? Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kutyám, lakásban él, eddig nem volt gond. Foglalkozva rengeteget van vele, sőt még soha nem is volt egyedül, amióta nálunk van (12 hetes kora óta) homeoffice-ban vagyunk, és mindenhová visszük magunkkal. Járt oviba, okos, ügyes kutya.


3 napja pedig mintha teljesen kicserélték volna. Eddig is szerette hallatni a hangját, mindent ugatással jelez - ha éhes, ha kiürült a vizes tál, ha hideg van (csukjam be az ablakot, ezért is ugat), de tényleg nagyon kommunikatív.


Indokolatlan ugatás viszont nem volt eddig. Körfolyosós társasházban élünk, és ha hallja hogy valaki közlekedik, liftet hív, akármi, egyből ugat.


Eddig csak akkor ugatott, amikor valaki konkrétan a mi ablakunk előtt ment el, vagy hozzánk kopogott be. Más nem zavarta.


Most egész éjjel ugatta a liftet, mert beragadt valahol és furcsa hangokat adott ki.


Mitől lehet ez a viselkedésbeli változás? Semmi más nem változott körülötte.


2020. nov. 11. 08:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nem vagyok üvöltés párti. Elég egy normál rászólás is, ha tudja a kutya, hogy van mögötte tartalom.

Üvöltözhetsz is, de fölösleges sajnos, ha a kutya tudja, hogy úgy sem teszel többet.

2020. nov. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

“oké, köszi a válaszokat, csak ez a kutya nagyon éli a városi életet, villamosozik, buszozik, jön-megy, nem lepi meg már semmi, ezért nem értem mitől lett ennyire érzékeny rá bent.”


Már elmondtuk: a területvédö ösztöne felnött korára alakul ki, most kezd felnöni, kezdi védeni a területèt. Le kell szoktatni róla.


Az a suli, ahol azt tanítják, hogy ordibálj a kutyával, oda nem kell többet menni. Ennyi.

2020. nov. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

A tiltás egy határozott, hangos NEM!


Ez még nem jelenti, hogy üvöltözök a kutyával..

2020. nov. 11. 15:01
 14/17 anonim ***** válasza:

“Eddig nem volt rá szükség, egyébként meg tiltani próbálom, de éjjel nem tudok annyira ráüvölteni, ahogy tanítottak a suliban..”


Akkor ezt nem te írtad?

2020. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A ráüvöltök és az üvöltözés között van különbség.

Nem kell erőszakos állatnak beállítani az oktatót azért, mert tiltásnak ezt használja. Más hogy tilt? Lehetek vele akármilyen határozott, ha tojik rá.

2020. nov. 11. 16:54
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát én személy szerint nem azt tanítom, hogy ordítsanak... határozott, mély hangon csattanósan kell rászólni, kiabálni felesleges. Elárulom, hogy a kiabálàs, rikácsolás a szemükben a gyengeség, tehetetlenség jele, persze, hogy nem fogad szót. Ki fogadna szót egy olyannak, aki bizonytalanságot, zavart sugároz az ordibálással. Egyáltalán nem kell kiabálni, jelentéstartalmat kell adni a szónak. Ennyi, keress másik sulit.


A túlzó jelzésröl is van mód, ahogy lenlehet szoktatni, leírni nem fogom. Keress másik sulit.

2020. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

Van, amikor ordítok. Amikor távol vannak a kutyáim, felugrik egy nyúl és bekapcsolnának rá, akkor ordítok. Vagy ha a 150 m-re van a segéd és úgy kell eresztetnem a kutyámat, ordítok.

De ha ott vannak mellettem, miért is tenném?

2020. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!