Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Citológiai mintavételnél ha...

Citológiai mintavételnél ha megszúrják tűvel a kutyát mintavételhez, az rossz hatással lehet a szövet daganatra?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel a kérdést, mivel nem lehet tudni hogy jó vagy rossz indulatú a daganat, márha az, és átgondoltam, hogy megcsináltatjuk neki a citológiát, de nem vagyok biztos benne. Ha egy ilyen lehetséges daganatot tűvel megszúrnak, az rossz hatással lehet rá? Nem a kutyára, a daganatra, vagy bármilyen szövet legyen az. Pl elkezdene gyorsabban növekedni, vagy kiterjedni máshova, stb?
2020. nov. 11. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem növekedni ettől nem fog. Nekem volt több biopsziám, ott annyit mondtak, hogy rosszindulatúság esetén a szúrcsatornába van esély hogy kikerül. De ezt a rizikót meg vállalni kell, ha a diagnózishoz szükséges a mintavétel.
2020. nov. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :) Tehát akkor nem rizikómentes. Ezt jó tudni.

Az a baj hogy lehet tényleg szükség lesz rá egyébként, mert lehet a daganat növésben van. Tehát így nem oszt nem szoroz a dolog. Viszont ha jóindulatú, akkor nem lehet vele gáz, ha úgyis megszúrják?

2020. nov. 11. 23:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jóindulatú, akkor nem.
2020. nov. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elég rossz, hogy ez úgymond 'ezzel jár' :/ És más megoldás nincs, ha esetleg műtéti utat akarnék? Csak bevállalni egy ilyen lehetséges rosszt? Nem értem
2020. nov. 11. 23:57
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 14 éves kutyámon volt 2 bumszli..

Akkor mondták, hogy tudnak mintát venni, de sokszor megindul a növekedés ha megzavarják a dolgot. Azonnali műtét mellett döntöttem, utólagos szövettannal, a fogait is úgyis rendbe kellett tenni.


Jól döntöttem, a két bumszliból az egyik rosszindulatú volt.

2020. nov. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Soha többet nem írok állatorvosi témában segítő választ erre az oldalra.


Minek?


Most is törölték.

2020. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!