Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyük rá hogy megegye...

Hogyan vegyük rá hogy megegye a tápot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a problémánk hogy 4 hónapos kutyánk nem eszi meg a tápot amióta elhoztuk. Acana-t kapna de csak úgy eszi meg ha kézből adjuk vagy ha a földre kiszórunk egy maroknyit. Más tápot is próbáltunk általában ugyanez volt a helyzet. De ha nem ízlene neki akkor nem enné a kezünkből szeritnem. Ha farhátat kap tésztával azt is úgy eszi hogy belenyal akkor sétál egy kört aztán megint visszamegy enni... Segítsetek légyszi mert tudom hogy ez így nagyon nem jó... Köszi
2010. aug. 10. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
az én kutyám is ilyen volt. aztán én mindig kitaláltam rá valamit. volt hogy régi használt kicsi zsírt öntöttem a tápra, hogy finomabb legyen neki. volt, hogy tejet öntöttem rá, volt hogy kenyeret és pörköltszaftot. így megette, de aztán volt, hogy nem volt időm ilyesmi csinálni meg mondták, hogy elkényeztetem, így abbahagytam és volt, hogy csak tápot kapott. eleinte nem ette meg, így volt, hogy 2 napig nem evett semmit. de a harmadik napon megette, kénytelen volt mert gondolom éhes lett. ha kell megeszi, ha nem éhen marad. így sikerült hozzászokatni. és nem kell félni, nem fog éhenhalni. ha éhes úgyis megeszi. ha nem, akkor nem. nálam bevált.
2010. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ne etessétek kézből. Tegyétek bele a táljába és kész. A kutya nem fogja magát éhen halasztani. a száraz tápnak nem lesz baja, ha 1 napig is ott van. Majd megeszi tálból. Az a gond, hogy gondolom ha nem eszi, akkor rögtön adjátok neki kézből. Tanulja meg,hogy a tálból egyen.
2010. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon nem jó. Szigorúnak kell akármilyen rossz is. Etetési időben elérakod a tápot tálkában, vársz 10 percet, ha nem eszi, nincs mese vedd el. Legközelebb következő etetési időben add oda. Közben nincs nasi, meg sok jutalomfalat, had legyen éhes. Ne aggódj nem fog sokáig makacskodni!

Ha továbbra is ezt csinálja akkor egyrészt veszélybe sodorhatja az egészségét, másrészt falkavezéri rangod is megcsorbul.

2010. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Én is erre gondoltam, anyum az aki nem hajlandó erre de megbeszélem vele.
2010. aug. 10. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon nem jó! Így ahogy előttem írták: Naponta 3-szor elé teszed a tálat. Ha 3 percen belül nem kezd el enni, el is teszed. Következő étkezésnél megint elé teszed. Ha megint nem kéri, megint elteszed. Hidd el, egy kölyök nem fog két napnál tovább éhezni, és nem lesz tőle semmi vaja, csak be fogja látni, hogy vagy eszik vagy éhen hal.
2010. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Igaza van az elötemlevőnek! De én kis vízzel szoktam be ásztatni 10 percre az enyém úgy meg is eszi.De ha neked az nem válik be egy kis kutya konzervvel keverd össze úgy máris ínycsiklandóbb lesz a kutya számára!
2010. aug. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
82%
Ne kevergesd semmivel, csak úgy csinálj, ahogy előtte leírták. Nekem is volt rossz evő kutyám, mert elkapattam. Mikor valaki elmondta hogyan kell, és megcsináltuk, utána soha többé nem volt gondja az evéssel.
2010. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!