Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vakarózás, szőrvesztés....

Vakarózás, szőrvesztés. Milyen szerrel tudnám ezt csillapítani nála? (lent folyt. )

Figyelt kérdés
Kistestű kutyám van,de a farkatövénél elkezdett vakarózni.Nem bolhás volt már neki,felismerném..Ahogy vakarózik,rágcsálja a szőre ott már eltűnt,kihullott,kirágta.Múltkor is volt ilyen,megfürdettem és abba is hagyta most nem akarja,pedig tegnap fürdettem.Mit tudnék vele kezdeni?
2010. aug. 10. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
valószinüleg rühes. ha csúnya a bőre és kihulott a szőre az lesz. elkaphatta más kutyától vagy a legyektől. gondolom kinntartott kutyáról van szó. a doki ad neki 2 injekciót és azonnal abbahaggya. 8000-9000 ft a két oltás. az egyiket még aznap beadja és a másikat 10 nap múlva
2010. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem,nem rühes.Egészségügyi dolgozó vagyok,felismerem a rüht.És ráadásul lakásban tartott kutya...És kb 3 hónapja volt hasonló dolog nála,de akkor elmúlt a fürdetéstől.Annyira meg nem rágta ki hogy sebes legyen,múltkor igen.
2010. aug. 10. 15:17
 3/11 anonim válasza:
Vidd el állatorvoshoz pár száz forintért kinyomja a bűzmirigyét, lehet hogy az telt fel neki. Nekünk azt mondta az állatorvos, hogy ha nincs kinyomva okozhat gyulladást, viszketést, szőrhullatást. Tudsz hozzá venni neki vitamintablettát is, vagy ad neki pluszba egy injekciót. Hátha ez a baja.
2010. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egyszer ilyen, ráadásul pont külföldön laktunk, ahol rá se néznek a kutyára 100 euró alatt. Rémlett, hogy menhelyek honlapján a mit adományozz részben ott szokott lenni a Nizoral gyógysampon, ami ugye gombásodás ellen jó. Gondoltam, hogy megfürdetem vele, és ha elmúlik nyertem, ha nem akkor marad a méregdrága orvos. Bejött szerencsére, utólag itthon kérdeztem a dokinktól, azt mondta, hogy lehetne allergiás a nizorálra, ezért azt elcsesztem hogy kapásból átsikáltam vele, de amúgy bevált szer gombásodás ellen.


Szóval ha semmiképp sem tudod orvoshoz vinni, ez egy próbát megér, de először próbáld ki egy kis részen, hogy nem lesz-e tőle allergiás reakció (pirosodás, viszketés), és ha nincs, akkor fürdesd meg vele. De ha nem javít a helyzeten, akkor mindenképpen állatorvos!

2010. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így utólag a bűzmirigyéről meg is feledkeztem,nem most volt az neki kezelve.Ígyis-úgyis akkor elviszem a dokihoz,csak jobban tudja mint mi. :)Köszi szépen!

2010. aug. 10. 16:04
 6/11 Nyusza1028 válasza:
Az én mopsz kutyám ugyanezt a tüneteket produkálta. Illetve körbe forgott a fenekén. A bűzmirigye volt a bűnös. Sajnos későn vittük orvoshoz,és fülgyulladást kapott tőle. Azóta ha elkezd körözni és vakarózni,már megyünk is a dokihoz. Havonta egyszer általában.
2010. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Huhha,havonta 1x? nem tartom magam rossz gazdinak,pedig fiatal vagyok,de erről nagyon megfeledkeztem és régen vittem már e miatt..
2010. aug. 10. 16:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért a bűzmirigy nyomkodást sem kell túlzásba vinni, mert az is árt. Csak indokolt esetben kell kinyomni.

Mindenképp vidd el dokihoz, mert ennek több oka is lehet, bár nekem is a bűzmirigy a tippem. Amíg nem tudod az okot, addig nem szabad össze-vissza kezelgetni, mert csak az immunrendszerének ártasz.

2010. aug. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen,nem is merek magamtól bármit is csinálni vele,csak a alapdolgokat.Fürdetni pl. :) Elviszem,neki már 2 éve nem volt e a bűzmirigyes dolog.. :( most hihetetlenül rossz gazdinak tartom magam,de mostmár figyelni fogok erre.
2010. aug. 10. 23:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Bárkivel megeshet az ilyen, ne érezd magad rosszul! Sőt, legalább gondoskodsz róla, meg kérdeztél! Tudod mennyi ember van, aki semmit nem tenne, hanem várna, hogy magától rendbe jöjjön? Úgyhogy ne legyen rossz a lelkiismereted!
2010. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!