Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közeledik a szilveszter. A...

Közeledik a szilveszter. A kutyám HALÁLOSAN retteg a petárdázástól, ilyenkor hetekig bepisil inkább, minthogy a veszedelmes utcára kelljen lépnie. Van, akinek sikerült valamilyen módszerrel csillapítani ezt az őrületet a kutyában?

Figyelt kérdés
Társasházban lakunk, így ez nemcsak pszichésen megterhelő, de nagyon kellemetlen is.
2010. nov. 19. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Előre félek mi lesz nálunk. Nekünk az első szilveszter lesz.
2010. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ha kistestű vidd be a házba ha nagy akkor nem tudom!
2010. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Állatorvossal meg kell beszélni, milyen nyugtató szert ajánl? Van már sokféle.
2010. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Vegyél neki kutya füldugót, vagy köss rá egy mp3 lejátszót. :D

Viccet félre téve ha szoba kutya akkor kapcsold be neki a tv-t kicsit hangosabbra had nézze.

De a legjobb lenne ha ki viszitek falura aznap estére.

2010. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves első,nem szükségszerű,hogy a Te kutyusod is ilyen rettentően fogadja a durrogást szerencsére.Sok kutyát nem zavar.Társasházban lakunk és idős boxerem van.
2010. nov. 19. 14:41
 6/17 A kérdező kommentje:
Az utazáson én is gondolkodtam,de még nem biztos a hely,és persze ez minimum 2 napot jelent,mert az utcánkban másnap is petárdáznak ezerrel.
2010. nov. 19. 14:44
 7/17 anonim ***** válasza:

hello

nekem németjuhászom van 2éves, 1éve jarunk kutyasuliba,örzö-védözés közben pisztollyal is szoktunk dolgozni,(mármint a kiképzönél van) és arra meg sem nyikkan ,, meg a különféle zajoktol sem fél,de a petárdátol szinte megőrűl, és fél töle én sem tudom mit kellene tenni,,tavaly probáltuk bevinni a házba,de 10 percet sem birt ki.

ez a nyugtato dolog hogy müködik,mennyivel elöbb kell bedatni a kutyának?

csak inekcioban van ,vagy pedig tablettában is van?

jo lnne tudni,,

2010. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem is németjuhászom van, és soha nem jelentett problémát semmi ilyesmi. Mikor kölyök volt, odahívtuk a kerítéshez és együtt néztük vele a durrogást, tüzijátékot, és mivel biztonságban érezte magát mellettünk, azóta sem problémázik ilyesmin. Másrészt nagyon sok múlhat a kutya idegrendszerén.. De akinek első szilveszter, az szerintem próbálja a kutyáját hozzászoktatni, megmutatni neki, hogy nincs mitől félnie!
2010. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Valószinüleg nem te vagy a főnök. A kutya azért fél mert magát képzeli főnöknek tehát neki kell megévdenie a falkát, vagyis téged. De hát egy kutya nem sokat tud kezdeni a petárdákkal ezért a megoldhatatlan helyzetre pánikkal reagál. Ha átveszed tőle a főnök szerepét akkor megérti hogy neki nem kell aggódnia, vigyázol rá és eldöntöd veszélyes-e a petárda. Emellett ha fél nem szabad kedveskedni vele mert akkor azt hiszi megdicséred amiért fél. Ilyenkor csinálni kell tovább nyugodtan a dolgod. Persze az is lehet hogy idegi gondjai vannak dse erre kisebb a lehetőség.
2010. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

minden állat ösztönösen kerüli az ilyen hangokat(pl.mennydörgés)...ha már egy komoly fóbiát sikerült kialakítani akkor deszenzibilációs tréninggel megszüntethető(kutyapszichológus, rehabilitációs szakértő segíthet ebben)

egy kutya minden pillanatban visszajelzést vár az embertől az őt érő környezeti hatásokat ez alapján kategorizálja -ha ilyenkor pl. simogatjuk akkor megerősítjük félelmét és lelki zavarokat idézünk elő, ha természetesen tudunk viselkedni így megelőzhetjük, feloldhatjuk a fóbiáit

2010. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!