Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám? Mihez...

Meghalt a kutyám? Mihez kezdjek így?

Figyelt kérdés

Annyira üresnek érzem magam, és nagyon fáj. 5 éves koromban kaptam, az egész gyermekkoromat végigkísérte, mindig ott volt velem, nagyon sok emlékem van vele. 16 és (majdnem fél) évet élt. Fáj annyira, mintha a kistesóm halt volna meg. Este aludt el a kiskosarában, de akkor is bánt, hogy nem tudtam elköszönni, míg élt, utoljára látni még élve, mivel fél éve nem élek anyukámmal napi szinten. Ma írta meg hogy ássa a gödrét, de nincs erőm odamenni, nem tudom így látni a kutyust. Mit tegyek?

21/L



2020. nov. 16. 13:49
1 2
 11/17 anonim válasza:
76%
Nekem a szeretett macskám halt meg aki pici korom óta elkísért, öreg volt már szegénykém és elütötte egy autó, valószínűleg fejbe koppinthatta őt mert semmilyen külső sérülés nem volt rajta.. Édesanyám találta meg de én nem akartam holtan látni a drága kisangyalomat, nem így akartam emlékezni rá.. Úgy érzem jól döntöttem, soha nem tudtam volna elfelejteni azt a képet róla a fejemben ahogy élettelenül fekszik :( de tényleg szíved joga, te tudod mi mennyire visel meg, én ehhez gyenge voltam lelkileg ezért nem erőltettem..
2020. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
76%
11 vagyok, félreértés ne essék ellett temetve méltó módon, Anyukám temette el őt, ha nem tette volna meg én sem hagytam volna ott őt az útszélén.. De így hogy Anya bevállalta helyettem nekem sokkal könnyebb volt..
2020. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az a 48%-os retardált, aki lepontozott mindenkit, nem értem minek jön ide, ha semmi nem tetszik neki. Szerintem nagyon hasznos volt mindenkinek a válasza, köszönöm szépen!


Egyébként fél órával a kérdés után erőt vettem magamon, elmentem anyámhoz, mire odaértem eltemette, mert szitált az eső, aztán sietett, nehogy dagonyázás legyen a dologból. Így azért megnyugodtam valamelyest, a kis kosarát meg cuccait még nem láttam, ugye anyám le domestosozta, kimosta, fertőtlenítette, de nem mentem még oda a régi helyéhez, majd csak apránként, talán valamelyik nap. Lesz sírhely, virág, kis fejfa (helymegjelölőnek), csak ez most elég váratlanul ért. De jobb hogy elaludt öregkorára, békében, minthogy szenvedett volna és úgy hal meg. Az idő majd segít, még most iszonyatosan fáj.

2020. nov. 16. 17:11
 14/17 anonim válasza:
100%

Nagyon sajnálom a történteket kérdező, fogadd őszinte részvétemet!❤️

De örülök, ha egy picit így megtudtál nyugodni, kívánom, hogy mielőbb túljuss a gyászon!

11-es válaszoló

2020. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nektek is minden jót!

2020. nov. 16. 17:18
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ott voltam, mikor a kutyámat temette apum. Nagy kutya volt, úgyhogy ketten vittük hátra a kertbe, ahol a kutyasírok vannak. Ott akartam lenni vele, mert úgy gondoltam, ez a legkevesebb, amit tehetek. Akármilyen szívszaggató látvány volt nézni, hogy nem mozog, nem lélegzik, nagyon jó döntés volt hogy ott voltam vele, mert nagyon nagyon mérges lennék magamra, ha nem tudtam volna ilyen szépen elengedni. Sosem tudnám megbocsátani magamnak.

Illetve ez sokaknak talán ront a helyzeten, de vannak akik megtartanak valami kis emléket. Nyakörvet, szőrt, ilyesmit. Én a mai napig a nyakamban hordom a bilétáját.

2020. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyász az gyász. Veszteség, sztem könnyebb elengedni úgy ha részese vagy az eltemetésének. Ez az egész segít elengedni, segít a gyászban, a feldolgozásban. Mint ahogy egy emberi temetésen, ott pont kerül az í re, lezajlik, valahol ebben is kell valami rendszer, h le tudd zárni magadban. Én is hazahoznám a kutyáimat és itt a kertben temetném el őket, sztem még emléket is állítanék nekik vmilyen módon, mert családunk részei voltak. Részvétem a kutyád miatt.
2020. nov. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!