Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van szapis kutyusa?...

Kinek van szapis kutyusa? Őszinte vélemények, tapasztalatok? Csak azoknak válasza érdekel , akinek tényleg van/volt szapis kutyusa.

Figyelt kérdés
2020. nov. 16. 15:14
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
33%
Úgy szuperál mint a sima csak két 0-val kevesebbe került+nincsenek fajta betegségei.
2020. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
93%

Az úgy játszik, hogy szapis, de mentett?

Magyar vizsla, jóval kisebb, mint a standard (16-17 kg), az egyik első, illetve az egyik hátsó lába diszpláziás. Volt egy epilepszia-gyanus rohama is egyszer kb.1 éve azóta semmi, remélem csak valami más volt. (Igen, kivizsgáltattuk)

Ezenkívül elég gyenge az idegrendszere.

2020. nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%

Apamnak van (nem elunk egyutt, es szerinte a tenyeszto felesleges marhasag). Hat ja, ugy kezdodott az egesz, hogy a kutya 6 hetes volt, ferges volt, aztan hanyt, oltasai se voltak, aztan veres volt a szeklete, majdnem meghalt. Jo sok penzt otthagyott az orvosnal, abbol mar szinte kijott volna egy fajtatiszta kutyus is, es valoszinuleg nem lett volna minden baja. Ennyit a sporolasrol, nem nagyon jott ossze neki. Mar a kutya 1 eves, ugy nez ki, hogy egyelore rendben van, bar allergias minden szarra.

Nem tudom, en egyebkent is a szapik ellen vagyok, de igy megjobban bebizonyosodott, hogy egyszeruen nem eri meg.

2020. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbb ismerősömnél akinél szapis kutya van, előbb utóbb valamilyen betegség is lett.

Nekem egy kau keverékem volt annak idején, falusi "besikerült" alomból, szerencsére egészséges volt végig, és végelgyengülés vitte el. Most egy menhelyes yorki keverékünk van. Pár éve volt egy 2 perces epilepsziának tűnő rohama, de azóta nem jött elő, így még nem lett konkrétan diagnosztizálva.

Igazából azt nem írtad le pontosan mit szeretnél tudni a szapis kutyákról, de gondolom főleg ezt. Ha kutya beszerzésén gondolkodsz, ne támogass szaporítót, keress fajtamentést, vagy menhelyet. :)

2020. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Van két ismerősöm, akiknek a havanese kutyusok szapis családtól van. Gyönyörűek!!! És teljesen egészségesek. Most gondolkozok hogy merjek-e onnan venni én is...
2020. nov. 16. 15:25
 6/46 anonim ***** válasza:
76%

1#

Ja, az nincs.

Van helyette egy rakat másik.

2020. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
79%

Négyes vagyok.

Én inkább nem tenném. Most még lehetnek teljesen egészségesek, de ez változhat. Illetve érdemes lenne jobban beleásnod magad a szaporító vs tenyésztő témába, hogy átláthasd, miért nem jó támogatni a szaporítást semmilyen formában, itt most hosszú lenne kifejteni :)

2020. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
88%

Nekem van egy szaporítós labradorom (vagyis fajta jellegű keverék). Azt előre leszögezném, hogy nem támogatom a szaporítókat, tudatlanság miatt vettük őt szaporítótól. De azóta lett még kutyánk, ő tenyésztős. Szóval nem vagyok szaporító párti.


Az én kutyám már 9 éves. A fiatal éveiben nem volt semmi probléma, kb. 6 éves kora körül derült ki, hogy diszpláziás, pajzsmirigy problémája is van... most a pajzsmirigy problémának szerintem nincs akkora köze ahhoz, hogy szaporítós, de a diszplázia ugye örökletes. Nyilván egy tenyésztőnél is vehetsz olyan kutyát, ahol kiderül a diszplázia, de egy szaporítót a diszplázia szimplán nem érdekli, már pedig a diszplázia örökletes. Szóval a tenyésztő az ilyenekre is nagyobb hangsúlyt fektet, míg a szaporítók többségének csak az a lényeg, hogy legyenek kölykök, tök mindegy, ha betegek, úgy is azután fog kiderülni a betegség, ha már a vevő elviszi a kölyköt.


Szóval az én kutyám ezenkívül jól van, remek kutya, örülök, hogy megvettük, DE soha többet nem fogok szaporítós kutyát venni. Vannak betegségek, amiket elkerülni így se lehet, de nekem kell az a tudat, hogy mindent megteszek azért, hogy ne szenvedjen a kutyám, illetve támogatni sem akarom a szaporítókat. Meg az évek során sokszor hallottam olyan esetről, hogy valaki megvett egy szaporítós kutyát, pár nap-hét után meghalt. Oké, lehet, hogy ez nem olyan gyakori, hogy ilyen korán elviszi őket valami, de ezek a betegségek mind olyanok, amik egy rendes tenyésztőtől való vásárlás során kiküszöbölhetők lettek volna. Nem akarom, hogy olyanon essek túl, hogy veszek egy házi kedvencet, és pár hét után, mire már társammá fogadtam, meghal. Meg véleményem szerint rengeteg kóbor kutya így is, legtöbbjük szimpla keverék, szaporítós kutya. Szerintem viszonylag kevés fajtatiszta kutya köt ki az utcán, így ha a szaporítókat sikerülne kiszorítani, kevesebb kóbor kutya is lenne. Mármint, aki ki ad 100+ ezret egy kutyára, kétlem, hogy csak úgy szimplán kidobná őt, hisz 100+ ezer kiadása sokaknak nem kis pénz.


Nem azt mondom, hogy nem lehet kifogni egészséges szaporítós kutyát. Ki lehet, persze. De én nem akarnám megkockáztatni újra. Egy kutyát családtagnak veszek, és biztosítani akarom a számára lehető leghosszabb élettartamot, és ehhez a jó helyről való származás, jó genetika alap.

2020. nov. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
57%

Nagyszeru kerdezo, csak azert, mert nekik szerencsejuk volt, nem biztos, hogy neked az lesz. Van eleg penzed amugy? Mert vegyel nyugodtan, de keszulj ugy, hogy az allatorvos draga menet lesz. Hiaba nez ki elsore egeszsegesnek a kutya, lehet 2 nap mulva nalad mar ferget fog hanyni, es stb.

A lelki reszet meg inkabb hagyjuk, de biztos, hogy nem tul jo erzes izgulni a kutyadert, akit megszerettel, hogy tuleli-e. Vagy esetleg temetni 3 honaposan.

2020. nov. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
41%

10 éves makk egészséges rotiról van szó.

#1 voltam.

2020. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!