Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a BEAGLE-m...

Hogyan neveljem meg a BEAGLE-met? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos beagle szuka kiskutyánk. Valamint van két kiscicánk is. A gond az, hogy a cicákat már nem lehet felügyelet nélkül az udvaron hagyni, mert a kutya teljesen "megőrül", ha ott vannak. Még lefogni is alig tudom sokszor, ha egy pillanatra nem figyelünk, már a szájában viszi a macskákat és rágcsálja őket. Próbáljuk vele megértetni, hogy rossz amit csinál, rákiabálunk, stb. Olyankor elengedi őket de pár másodperc múlva már megint kergeti valamelyiket..


Tudom, még kicsi, hogy tanítani lehessen, de szeretném, ha nagyobb korában nem zsákmányként tekintene rájuk, mert szeretjük a macskáinkat is és nem szeretnénk emiatt megválni tőlük. Tudom, hogy a beagle-kben alapból megvan ez a vadászösztön, de azért érdekelne, hogy van-e valami ötletetek.


Köszi.


2010. aug. 10. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 hónapos beagle-öm van, ő is játszana mindenkivel, de nálunk nagy a cica és retteg a kutyától. Semmi megoldást nem találtunk, csak hogy nem engedjük őket egymás közelébe (mert a macska bántja a kutyát). De meg lehet vele szoktatni, hogy ne bántsa a cicákat, ha lefogod, és nyugton van, meg ha magától is nyugton van, tömd tele jutalomfalattal (plusz hatalmas dicséret). Ha bántja őket, akkor pedig szidd le, aztán büntetésként zárd be valahova mondjuk 10 percre. Így csak megtanulja.
2010. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb le fogja pofozni a macska. Hamar rájön kiskutya, hogy a macskák az urak, legalábbis nálunk így volt. Amíg a cica hagyja magát, addig szerintem nem zavarja, amit a kutyus csinál. Mostmég a macska az erősebb, vigyázz nehogy kikapja a kiskutya szemét.
2010. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!