Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem télen is szobati...

Hogy neveljem télen is szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
1 éves kutyám van. Szobatiszta, jelez, amikor ki kell mennie. Most, hogy rossz idő lett, nem akar kimenni a hidegbe, így bepisil. Szerencsére a nagyobb dolog miatt azért kimegy. Nem tudom mit tehetnék. Hogy tanítsam meg neki, hogy hidegben is szobatisztának kell lennie?
2011. okt. 25. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy neveljem télen is szobatisztaságra? - idáig az lett vlan a válasz hogy könnyebben.


Amúgy. Napi két-három rövid sétáltatás, annyi amúgy is kell neki. A kistestű vagy rövid szőrű (előbbi amit írsz abból egyértelmű) ciki vagy nem valódban állatnak gyártott ruha kell neki. (Nem erre a klímaára van kitenyésztve.) Kivétel a vadász kutyák, de azok is szépen számban hullottak a vadász falkából. ....

2011. okt. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is utálja a hideget, és ha pisilés céljából kiküldöm az udvarra, csak ül vacogva az ajtó mellett és várja, hogy véget érjenek a kínjai, ahelyett, hogy a dolgát elvégezné. Nekem is ki kell vele mennem, akkor jobban siet.


Pár óránként kötelező jelleggel hajítsd ki, menj ki vele te is, és ha látod, hogy pisil, mondd neki, hogy "pisi". Egész jól megtanulják, és meg lehet sürgetni kicsit a dolgot.


Egyébként az is lehet, hogy megfázott és azért nem tudja visszatartani...

2011. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kiküldeni kell, és várni, hogy jelezzen, hanem 4-5 óránként levinni, hogy elintézze a dolgát.
2011. okt. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor én is megyek vele. Családi házban lakunk. Napközben kint van, amíg dolgozunk. De amikor hazaérünk bent van ő is velünk. Akkor ezentúl megpróbálom, hogy kimegyek vele is én is.

Rövidszőrű magyar vizsla. Remélem nem fázott fel...

2011. okt. 25. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A kutyák sokkal szívesebben végzik a dolgukat az életterükön kívül. Nem véletlenül tanulják meg a szobatisztaságot.

Ez nem csak a lakásra vonatkozik, hanem a kertre is.

Ha kimész vele sétálni, akkor ő azonnal elkezd szagolni, és pár másodperc után pisilni fog.

2011. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kertben tartott kutyáknak is ugyanúgy szüksége van a sétára a gazdival, és arra is, hogy ne kelljen az ösztöneinek ellenmondó módon a "lakóhelyére" piszkítania.
2011. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 07:52


A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 10:57


A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 11:05


Ezek mind 100%-osak a másik kettő 80% válasz a saját ,megítélésem szerint. Ezen túl a sétálást is igényli a kertben tartott kutya is. Ez mint 25 éve (kerten) (előtte 5-ig lakásban) kutya tartó és 5+5 évig kutyás telepőrzést ezzen a részem szervező mondom. Van kutya a mi meg van nélküle, mondjak ez tény (egyes juhászfajták). De az is csak meg van és nem örül neki. (képzeld az ilyent még van hogy almoztattuk is, mert kezdet rosszabbul dolgozni.)

Értem én kertben van meg időd sem sok meg rövid szőrű.

De napi két rövid séta ilyenkor is minimum egy vadász kutyánál. Te is tudod milyen érzékeny az orra, képzeld el neki az egész udvar wc lesz.

Ha valaki soha nem sétáltat (mert pl. rokkant és nincs ki megtegye) és van egy min. 300-400 nm telek egyes juhászkutyákkal nem tol ki nagyon ha nem sétáltatja.

amúgy van vadász ruha rá akár még olcsón is.

Jó még vízhatlan is, és szellőző egyben de az tényleg drága.

Olaj zöld "ruciz" neki én nem lesz sem ciki vagy vagizás. ;) - ha élted mit egyes nő ismerőseim. Ha nem akkor meg nézed az orra hőmérséklettét sétáltatás után és kész. Teszed azt amit kell.

Neked is jót tesz majd az a kis séta. És a kutyával való kapcsolatod is jobb lesz.

2011. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!