Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves yorkim(kan), mostanában elég furcsán viselkedik, ha kimegyünk sétálni megugatja a neki nem szimpatikus embereket.

Egyik nap elvittem sétálni és odajött hozzám köszönni egy ismerősöm.

A kutyám rögtön elkezdett rá ugatni, rászóltam de nem hagyta abba.

Barátnőm felajánlotta hogy elkísér kutyát sétáltatni de félek hogy egész úton őt fogja ugatni meg támadni.

Hozzáteszem, a lakásba sem enged be senkit.

Hogyan szoktassam le erről?


2020. nov. 22. 18:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha tudatnám vele hogy én vagyok a falkavezér akkor már nem csinálná ezeket?
2020. nov. 22. 19:00
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Gondolom úgy van tartva hogy az ágyban alszik veled és ha eszel, adogatod neki a falatokat.

Minden kutyával le kell fektetni a szabályokat, nem kerekedhet föléd.

Ha azt hiszi hogy ő a falkavezér, az neki is rossz. Pl ha a lakásba nem enged be senkit és felülírja a te akaratodat, abból egyértelmű hogy ő a falkavezér. És ez egy hatalmas nyomás rajta, mert azt hiszi hogy az ő feladata megvédeni a falkáját.

2020. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kutyám rögtön elkezdett rá ugatni, rászóltam de nem hagyta abba.



Hozzáteszem, a lakásba sem enged be senkit."


A rászóláson kívül még mit tettél, amikor ugatott?

Amikor nem akar beengedni senkit, mit csinálsz a kutyával?

Egyenlőre úgy látom, a kutyád azt tesz, amire éppen kedve szottyan. Te meg csak szólongatod.

Itt vannak a sötét téli esték. lehet olvasni a kutya neveléséről bőven.

2020. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

ma 19:00

Hogy gondolnád a tudatást?

Belemondod a fejébe, --énvagyokafalkavezér-

2020. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt azért komoly gondok vannak...

Nagy eséllyel, ha a barátnőd legugol és ad neki valami finomat vagy csak megengeded, hogy megszimatolja őt a kutyus, akkor gyorsan abbamarad az ugatás...

Ez amúgy nagyon tüneti kezelés, egy kutyasuliban tudnának segíteni a problémádon, ha attól félsz, hogy a németjuhászok eltapossák játékból a kutyádat, vannak már direkt apró termetű kutyás csoportok sok helyen.

2020. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem történt mostanában valami kellemetlenség, ami kiválthatta ezt a viselkedést?

Pl egy séta alkalmával kivágódott mögülünk egy bringás úgy, hogy majdnem elütött minket a kutyámmal, pedig a kutya szépen ment előttem, nem voltunk útban. A kutyám úgy megijedt, hogy elkezdte ugatni a bickliseket. Most már nem csinálja, sikerült normalizálni.

2020. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

A sorrendisegi szabalyok betartasaval kozolheted egyedul,h te vagy a falkavezer.


Olvasd el a Fennel: Kutyaszichologia c konyvet.


Fennel etologus professzor,tudomanyos megfigyeleseken alapulo a konyve!!

2020. nov. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Fennel jo tipp de inkabb a megertesben segit, hogy mi tortenik a kutyus fejeben, mar kisse elavultak a nezetei es van par olyan dogmaja amit mar bizonyitottak, hogy nem igaz, viszont nem ertem, hogy miert huztak le a valaszat.


Na de, hogy a kerdesedre is valaszoljak, a kutyaval ala-fole rendeltsegi viszonyodat tobb fele keppen is tudod rendezni. Az elso lepes most legyen az ivartalanitas. Sokan nem szeretnek errol hallani, de az az igazsag, hogy a Te eseted megkoveteli. Persze ha vagy annyira elhivatott es szereted a kihivasokat megprobalhatsz vele igy is mokolni de ket ivartalan kan kutya utan nagy bizonyossaggal tudom allitani, hogy eletem legjobb dontese volt az ivartalanitasuk :)

Barhogy is donts, utana kezdodik a munka. Tobb fele modszer is van, pl „rideg tartas“, ami ma mar inkabb ugy nez ki, hogy ket hetig kb a kutyahoz sem szolsz, ra se nezel. Nincs puszi, simi, pacsi. A lakasba is csak engedellyel engeded be, a nyitott ajtoban ul pl amig levetkozol szep komotosan. A kajat oramu pontosan kapja (1-2*) 10 percig van elotte a foldon ha eszik jo, ha nem eszi meg igy jart. Nem alszik veled az agyban, csak a sajat kis fekhelyen. Ha elmentek setalni nincs jelolgetes, akkor pisilhet ha Te megengeded neki es meg sorolhatnam.

A lenyeg, hogy az O sajat akarata legyen lekorlatozva, nem tehet meg mindent sajat magatol. Par nap alatt altalaban leesik nekik a tantusz hogy mi is van, utana mar lehet magadhoz hivni hogy kapjon egy kis simit.


Na eleg hosszu lett mindent le sem irtam ha erdekel irj ram privatban.

2020. nov. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy sorrendiségi, nevelési probléma lehet. Egy 3 éves kistestű kutyáról van szó, és csak most jelentkezett ez a probléma, már rég túl van a kamaszkoron, amikor feszegeti a határait, itt inkább valami történt, a kiváltó okot kell megkeresni, ha nevelési gond lenne, az nem 3 éves korában jelentkezik először.
2020. nov. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!