Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy keverék 10 hónapos kutyusom. Az utóbbi 3 hétben elkezdődött nála ha kint vagyunk és játszunk akkor egy idő után a hátsó lábai alá fogja a lábam és úgy csinál mint aki tudjátok...Mindig rá szólok meg nagyon finoman rá ütök a seggére ilyenkor abba hagyja de aztán egy kis idő múlva megint kezdené...

Anyumék hallani sem akarnak az ivartalanításáról mivel szerintük felesleges az egész úgysem találkozhat nöstény kutyusokkal...

Illetve ezt csak nálam játssza el a családból senki másnál.

Lehet ez ellen tenni valamit?


2020. szept. 8. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Igen, lehet. Lehet ivartalanítani, merthogy mást nem tudok csinálni. A szüleidnek pedig gratulálok, felelősségteljes a gondolkodásuk!
2020. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
*tudtok csinálni
2020. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Ezt amúgy sem oldaná meg az ivartalanítás, mert ez dominancia jele. Téged alsóbbrendűnek tart magánál, erről keményen le kell tiltani.
2020. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Muszáj ivartalanítani. Megkönnyíti a kutyus és a gazdi(k) életét is. Gyors rutinműtét.

Az ivartalanítás csak a profi, hozzáértő tenyésztőknek nem szükséges.


Viszont ahogy a 3-mas is írta, dominálni akar. Erről te tudod leszoktatni, és le is kell, ha azt akarod, hogy hallgasson rád.

2020. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Dominancia. Mutasd meg neki, hogy te vagy a főnök.

Pl markold meg a grabancát és közel hajolva a szemébe nézve szidd le

Vagy fektesd a hátára és addig maradjon úgy amíg meg nem engeded neki, hogy felkeljen. Egy kicsit bele is bökhetsz a hasába.

Ezek nem fájnak neki de ebből érzi, hogy te vagy a főnök. Kivéve ha nem tudod "lebírkózni" vagy megijedsz tőle ha rád mordul. Akkor ő nyer.

2020. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Dominancia. Kamaszodik.
2020. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az ivartalanítás snagyon sokat segítene. Ez az egész a dominancia jele. Amit tudok tanácsolni:


Etetésnél csináld azt hogy leülsz valahova és viszel magaddal valamit amit szeretsz enni. Odahívod a kutyát leülteted és úgy hogy látja ahogy eszed. Próbáld minnél tovább elhúzni és utánna add oda neki de pl tedd a tál elé a lábad vagy ha tudja a várj parancsot mond neki és csak akkor ehet ha te megengeded


Sétábnál mindíg te menj ki a kapun elösször.


Ha ezt csinálja akkor akkor fogd meg és vidd le a földre egy pár másodperceig tartsd lent a nyakát és unánna egy pórázzal vagy megfogod a nyakörvét és zárd el kb. Egy 10 percre. Amikor kiengeded és esetleg újra csinálja akkor újra tedd ezt. Lehet hogy eljátsza ezt vagy 10szer de ha pl. A harmadiknál abbahagyod és csak letessékeled ezzel erősíted benne hogy csinálja. Lehet napont egy 1 órát kell ezt csinálni de csak így fog téged elismerni mint falkavezér, felsőbbb rangú.


Az ivartalanítás nem csak azért jó mert nem lesz a nősténynek kiskutyái igaz írtad hogy nincs szukával.

DE!

Regneteg öregkori dolgot megelőz mint pl. A daganatok és még nagyon sok más.

100% hogy ha nem is múlna el az ivartalanítástól amire van esély (később elmondom miért) csökkent a hajlama és ha amit fentebb írtam azokat betartod akkor van esély hogy befejezze még lehet hogy ivartalanítás nélkül is....

Hogy miért nem múlhat el? Az egyik ismerösünknek a golden retriever szukája is ezt csinálja.. rák miatt kötelezö volt ivartalanítani. Ha megy hozzájuk valaki felnőtteknek az egyik lábán ezt csinálja felnőttekről nem is nagyon tiltság csak nevetnek...sajnos... én nem szólhatok bele mert nagyon nem ismerem őket. És az a baj hogy gyerekeken is próbálná...ott kb. Csípőig felugrik és...... természetesen gyerekeknél ha próbalkozik tiltsák de ha gyerekektől tiltsák a felnőtteken meg csinálhassa szegény kutya azt se tudja mi van.


Ismerősöknél, rokonoknál próbálkozik vagy csak nálad?


Várom hogy mi lesz ha ezeket alkalmazod de mire ér is valamit az minimum 1 hét.


Várom a válaszod hogy mi sikerült ezekkel.


Ha bármiben tudok segíteni írj nyugodtan itt vagy privátban.


Üdv,Leila

2020. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyébként szokott hallgatni rám már azt is érti hogy ül és ha mondom neki leül megegyébként állandóan követ és jön utánam sokszor csak leül mellém de ha fel kelek azonnal jön utánam.


A sétánál igaz hogy mindig ő akar kimenni elsőnek de eddig nem hittem volna hogy ez gond szóval nem is tettem ellene.


Az ivartalanítás egyenlőre szóba sem jöhet:/

Én sajnos még nem tanulok szüleim pedig nem adnának rá pénzt mert szerintük ez kész pénzkidobás lenne plusz még arra hivatkoznak hogy több kutyájuk is volt már és egyiknek sem volt semmi baja.


Illetve csak nálam próbálkozik. Azaz egyszer anyumnál is de mivel leginkább én vagyok vele és én foglalkozom vele nagyobb részben csak nálam.

Ennek lehet köze ahhoz hogy nagyanyámtól fél hozzá pl oda sem mer menni.

2020. szept. 8. 15:00
 9/14 A kérdező kommentje:
*Én sajnos még nem keresek hanem tanulok
2020. szept. 8. 15:01
 10/14 anonim válasza:
0%
Ez természetes viselkedés. Ivartalanítsd és abbahagyja.
2020. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!