Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így lehet staffordshire...

Így lehet staffordshire terriert tartani?

Figyelt kérdés

Régebben már volt egy staffi keverékem, vele naponta fél órát sétáltam + agyilag fárasztottam, és nagyon jól viselkedett ennyi foglalkozás mellett is.

Most szeretnék egy fajtatiszta törzskönyves staffit.

Viszont olvastam hogy napi 10 km-t is lesétál, bicikli mellett futtatni kell, stb.

Na nekem nincsen ennyi szabadidőm.

Így azon gondolkoztam hogy jó egy ha napi fél óra séta, esetleg játék + agyi fárasztás + azt az önműködő futópadot veszek neki, így letudja magát fárasztani.

Szerintetek jó ötlet?


2020. nov. 23. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Komolyan nem rosszindulatból kérdem, de miért veszel kutyát, ha nincs rá időd? Úgy értem, az ember azért szeretne kutyát(jobb esetekben), mert szeret vele foglalkozni. De ha neked nyűg időt szánni rá, akkor minek legyen? Tényleg nem rosszból kérdem, csak gondold át azért, biztosan kell-e vagy csak útban lenne, de azért jó ha ott van. Mert fél óra séta meg egy kis játék meg egy kis agyi torna, az egy francia bulldognak talán elég. Egy bull típusúnak le kell vezetni az energiáit(meg hát minden kutyának, de főleg ennél a fajtánál fontos nagyon, hogy fáradjon el mindennap), különben máshogy próbálja majd(pl séta közben betámad embereket, más állatokat).

Egy ismerősömnek van két amstaffja. Napi 2x2 órát vannak el, séta, biciklis futás, futtatóba kutyás bandázás, külön labdázás, játék velük, szabadon rohangálnak, nyáron úszás. Plusz van udvar, ahol minden délután(csak felügyelettel, amikor gazdik otthon vannak lehetnek kint) 3-5 órát kint vannak. Többynire csak járőröznek, néha futnak egyet, megkergetik egymást(ivartalan fiú-lány páros), megugatják a madarakat stb. De a lényeg, hogy így se döglenek egész nap, aktívak, élénkek. Egy staffi bekattanna napi fél óra sétálgatástól.

A minimum, hogy minden másnap elviszed biciklivel megfuttatod jó erősen, hogy már csak lihegni legyen ereje a földön kiterülve.

2020. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék egy kutyát, viszont család munka és háztartás mellet nem lenne rám sok időm.
2020. nov. 23. 11:31
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Napi 2 órádnak kell lennie rá, különben nincs értelme.
2020. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha ennyire kevés időd van, de mindenképp szeretnél kutyát, akkor ne egy hatalmas mozgás-és feladatigényű staffit válassz, hanem egy kis mozgásigényű felnőtt keveréket.
2020. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor semmiképp me staffit válassz. Nekem pont ma lett 4 hónapos az amstaffom, és a fél órás séta már most kevés neki. Home officeban vagyok, valamikor délelőtt 9 és 12 között szoktam levinni fél órára, de már érzem rajta hogy kevés mert alszik pár órát és délután megint pörög. A bulloknak brutál mozgásigénye van, de napi egyszer fél óra séta kb semmilyen kutyának se elég, nemhogy egy bullnak. Ha tényleg csak ennyi időd van rá, akkor én vagy egy idősebb menhelyi (akár bull keverék is) kutyát ajánlanék, mert nekik már nincs nagy mozgásigénye, vagy egy tipikus lusta kanapékutyát, pl masztiff vagy angol / francia bulldog. De még akkor is ráhúzhatnál egy negyed-fél órát a sétára szerintem.
2020. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*ne
2020. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És milyen kis mozgás igényű nagy-közepes testű kutyák vannak?
2020. nov. 23. 15:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Angol bulldog, masztiffok, újfundlandi, bernáthegyi, basset hound, csau csau
2020. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm:

Angol masztiff

Újfunlandi

Bernáthegyi

Ezek most a toplistásak

A Bernáthegyi vagy az Újfunlandi nyálaz jobban?

2020. nov. 23. 17:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a bernáthegyi, de ha jól tudom mindkettő nyálas.

Illetve amúgy a német dogot is nyugisnak írták sok oldalon, ha érdekel.

2020. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!