Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9,5 éves szukám fazós lett,...

9,5 éves szukám fazós lett, ruhaban is, ez utalhat betegsegre?

Figyelt kérdés

Kb 1,5-2 hete volt egy teljes verkep nezve neki, szervi baja nincs. Szuperek voltak az ertekei!


Viszont ma raadtam egy kotott vastagabb pullovert, mert bar hosszabb a szore, de kevés. Es mig banyasztam elo a kaki zacsit. Elkezdett nyikorogni es remegni. Igy visszafordultam a setabol kb 5 percet ha lent voltunk. Vegig remegett. Majd szoltam anyunak, hogy felengedem a kutyat. Masik egy 11 honapos, neki azert 5 perc keves. Ot kivettem a parkba. Aztan delutan a 11 hosat vittem a futtatoba, elotte az oreggel leszaladtam egy kort ami 6-8 perc, szinten ruhaban. De remegett.


Most ugy allok hogy inkabb csak dolgat intezze, mert kb meg akar fagyni.


Mas furcsasagot nem tapasztaltam.


Holnap beszelek a dokival, de gondoltam hatha valakinek valami tippje.


2020. nov. 23. 18:04
 1/9 A kérdező kommentje:
5,6 kgos havanese
2020. nov. 23. 18:04
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Öregszik a lelkem, mostmár nem bírja úgy
2020. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor télen minél hosszabbra lehet nyugodtan hagyni a szőrét hogy védje. A 9,5 éves még nem olyan öreg, reméljük nincs semmi más komolyabb baja, de azért ha jó a vérkép az biztató. Szeret futni egyébként?
2020. nov. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen én is erre tippeltem,bár az előző bichonom 14 évesen kezdte ezt,hogy fázósabb lett :/


Szomorú az,hogy a ruhát meg utálja, parkban nem is nagyon mer benne rohangálni,pedig laza,mert most egy eső kabátja van ami kezes lábas,hasa is védve van ez által,gondoltam az alá adnám a kötött pulcsit. Eső kabát tényleg egy vékony anyag,eső ellen szuper,de azért hideg.

2020. nov. 23. 18:43
 5/9 A kérdező kommentje:

Júli elején lett nyírva utoljára rövidre,azóta növesztjük, 10 cm szőr már van rajta,de kevés,védeni ez nem véd semmit, tavaly több szőre volt,tömöttebb picit. Én is korainak gondolom,hogy már most kezd lerobbanni úgymond,mondjuk a szeme is picit kezd homályosodni.

Minden értéke jó volt.

Október közepétől meg kap immunerősítőt,vitaminokat,lazacolajat,ízületvédőt.


Imád futni, ezért se szívesen fosztanám meg, 1-1,5 órát szoktunk lenni a parkba és végig nagyon aktív,játszik a fiatallal meg labdázunk,feladatozunk,tehát nem egy bepunnyadt kutya, sosem volt.És pár napja,hogy még hidegebbek vannak,most vélem felfedezni,hogy fázik.


Viszont ha nagyon beöltöztetem,meg bemelegedik majd a sok futkorászásba, vagy lehet beöltöztetem és míg mozog leveszem róla a ruhát míg fut addig nem fázik,aztán ha megyünk haza akkor legalább a pulcsit vissza adom rá. 10 percnyire van a park,szóval nincs messze.

2020. nov. 23. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:
A 10cm szőr azért nem olyan rövid, biztosan védi a kutyát, de tényleg furcsa hogy fázós még így is. Amit írtál nem rossz ötlet, én kipróbálnàm hogy amíg aktív addig vedd le róla a ruhát hadd futkàrozzon szabadon. Étvágya ezek szerint jó?
2020. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem rövid,de vékony szálú és ritka,semmit nem véd. Nekem vastagszálú a hajam pl és sok,de fázik a fejem rendesen :D kutyámnak még kevesebb a szőre :D


Kipróbálom majd hogy az mennyire működő képes.


Igen jó étvágya van, emeltem is adagon,persze nem akarom hogy elhízzon csak hogy picit legyen rajta,hátha az is segít.

2020. nov. 23. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy az ízületei sem a régiek és így jobban megérzi a hideget. Vegyél neki kabátot, olyan fazont, ami a hasát is védi.


Fázós, rövidszőrű kistestű kutyáim vannak, de egy jó fazonú kabátban boldogan sétálnak mínuszokban is. Igaz, nem órákig. Mondjuk az idősen látom, hogy kevésbé bírja, mint fiatalon, de korához képest ígyis nagyon fitt. (12 éves)

2020. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem várd ki, most elmegy ez a hideg, ha nincs változás akkor szólj a dokinak. Nekem is bent hepázik a macskám folyton, mióta hideg van, pedig vastag, egészséges a bundája. De mikor kimegy, 5 perc múlva szomorúan bejön hogy még mindig rossz az idő :(
2020. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!