Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kaparja az ajtót mostaná...

Miért kaparja az ajtót mostanában?

Figyelt kérdés
A kutyám keverék, de leginkább puli van benne, 3,5 éves szuka. Eddig semmi baj nem volt vele, még ha vihar volt, akkor sem kaparta az ajtót. Mostanában elég gyakran csinálja, be akar jönni. De régebben ha hívtuk, akkor sem jött be, mert megtanítottuk, hogy neki kinn van háza, ez nem az ő helye. Nincs vihar, az ennivaló is ott van előtte, tehát éhes nem lehet, mert normálisan eszik. Foglalkozni is szoktunk vele, nem hanyagoljuk el. Miért csinálja ezt? :S
2010. aug. 11. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
az én kutyám akkor kaparta az ajtót, mikor nem foglalkoztunk vele eleget, mert sajnos későn értünk haza és nem jutott rá annyi idő, amennyit szeretett volna. így unatkozott meg nem is fáradt le. aztán egyszer egész délután vele foglalkoztam és megnéztem hogy mit fog csinálni. elmentem vele sétálni, otthon labdáztam vele, kergetőztünk, futkároztunk, dobáltam neki a játékát, úgyhogy este annyira fáradt volt hogy alig evett és már aludt is. akkor nem kaparta az ajtót :) de egyébként lehet azért is, mert esetleg valaki megijesztette, vagy valamitől nagyon megijedt. esetleg épp tüzel vagy ilyesmi. próbáld meg lefárasztani és egy kicsit több időt tölteni vele.
2010. aug. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hűű. Így is sok időt töltök vele... De jó, megpróbálok több időt tölteni vele.

2010. aug. 11. 10:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem magára akarja hívni a figyelmet. Vagy csak be akar menni. De ha nem akarjátok, semmiképp ne engedjétek be, mert az azt jelenti, hogy a "falkavezérnek teljesítettétek a kívánságát"...:) Tegyetek úgy, mintha észre sem vennétek és előbb utóbb abba fogja hagyni, mert látja, hogy nem foglalkoztok a kaparásával.
2010. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nem is fogom beengedni a nagyságost, még végén azt hiszi, az van, amit ő akar... Nálunk a kutyusnak kinn a helye a saját házában. Télen meg bemehet a pincébe, a kazán mellett meleg van, ott van helye.
2010. aug. 11. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:

picit foglalkozz vele többet ahogy mondták...mondjuk nem olvastam végig amiket írtak...ha nincs időd vagy fáradt vagy akkor csak dobd el neki a labdát.Nem muszály vele szaladgálni...

Igen a kutyának kint a helye....nem értem egyesek miért tartják panelben....az neki rossz..megértem,hogy leviszik meg minden,de panelba nem való a kutya :"D

2010. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:

A probléma eleve ott kezdődik, hogy előtte van a kaja.

Soha nem hagyjuk az ételt a kutya előtt. Egyrészt rossz evő lesz (én is utálnám, ha egész nap rohadna az étel az asztalon és néha ehetnék belőle), másrészt megmutatod a falkavezérséget a kutyának azzal, hogy enni adsz neki: Te vagy a vadász, te hozod az ételt, tehát te vagy a főnök.

Azért kaparja az ajtót, mert úgy érzi, hogy kizárjátok a falkából és nem látja, hogy csak a főnökségnek van helye a házban. Első lépésben próbáld meg csak napi egyszer elé tenni a kaját. 10 perc múlva elveszed a tányért. Ha belátja, hogy hol az ő helye a falkában, nem fog erőszakoskodni.

2010. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oh, nem állt ott az étel. Csak akkor kapta, mert azt hittem, hogy éhes. De nem volt éhes. Olyankor nem szokott ott állni, macska hihetetlen gyorsasággal megeszi, észre sem vesszük szinte.
2010. aug. 12. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!