Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyatáp, ami tényleg...

Olyan kutyatáp, ami tényleg hasznos, van benne fehérje és vitamin, és meg is eszi a kutya?

Figyelt kérdés

Adunk húsos jellegű maradékot kutyánknak, mellette eszeget nyers húst is (csirke, tudom nem szabadna, de probléma nélkül megrágcsálja), és kap tápot is vegyesen, csak azt nem annyira szereti (én se szeretném) ami most van, vmi noname...


Normális tápra szeretném ráállítani, a még általa emészthető maradék (mielőtt még: nem moslék, nem disznó Ő!) megtartása mellett. Amolyan "falusi" kutyatartás.


Anno Happy Dog-ot vettem neki próbaképp, azt szerette, de az 1000 Ft / kg-os ára kicsit elriasztó. Nem tudok annyit rászánni. (jön majd a komment, aki kutyát akar az fizessen... jaj... csak én nem pudlitartó típus vagyok, aki kabátkát meg zoknicskát ad rá)


Ezért nézegettem 5-600 Ft / kg-os árakon, az még belefér a keretbe, de nem tudom melyik lenne megfelelő. Pedigree-ről jókat írnak, 15 kg-os jó árban van.


Májusi kutyó, közepes testű lesz, vizsla-labrador jellegű, keverék de nagyon értelmes.


2020. nov. 25. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

A pedigree pont olyan hulladék, mint a legolcsóbb tescos táp csak 3x annyiért...

500-600 ft/kg-os áron szerintem nincs jó táp, a legolcsóbb jó táp a brit prémium olyan 700-800 ft/kg-s áron, ha ez belefér akkor ezt ajánlom.

2020. nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
25%
A Happy dogról az van a köztudatban hogy milyen jó közben elég silány minőség. Én a Premiert javaslom. Nem megfizetethetetlen viszont tényleg nagyon jó. Nagy kiszerelésben kb 1000 forint kilója. Sajnos ennyit rá kell szánni... Ez még nem a prémium kategória ár, ami ennél olcsóbb az sajnos mind gagyi
2020. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Én innen szoktam rendelni minőségi német tápok is vannak jó áron [link]
2020. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Én a brit caret ajánlom, nyilván nem 500ft kilója, de nagyon jó összetételű. Nagyon olcsón nem fogsz sajnos találni minőségi tápot. A pedigreet és a hasonló tápokat meg felejtsd el. Tele vannak íz fokozóval, ezért eszi nagyon a kutya. S nagyon sok gazda hiszi hogy hú de jó táp mert annyira eszi a kutya. Érdemes akkor félretenni egy kicsi kicsi összeget hónaponta, hogy aztán majd venni tudj egy 12kg tápot. Mármint én sokkal jobban kijöttem vele, mintha minden hónapban újra megvettem volna kilójaként. Interneten sok oldal van néhol olcsóbban, néhol drágábban adják. De ne sajnálj erre pénzt :)
2020. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező: amikor a drágább tápból számolod hogy mennyi kell, vedd figyelembe hogy a jobb minőségből a beltartalmi értéke miatt kevesebb kell. Tehát egy kiló minőségi táp több időre kéne hogy elég legyen mint az ABC-s minőség. Vagyis igazából nem dupla drága a jó táp.
2020. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

A pedigree-e tényleg a legalja kukaszemétnél is rosszabb. Hogy emellé még az ára is durva? csak egy érvvel több, hogy örökre felejtsd el, ha jót akarsz a kutyának! Nem a reklám teszi a minőséget. (sőt! ma sok ilyen cucc "legértékesebb" tartalma a márkanév, a többi felejtős)


Netes vásárlás esetén találhatsz olyan boltokat, ahol --hogy versenyben maradjanak-- néha szédületes árengedményeket adnak. (A nagyok, a multik, a "lerakatok" árait nem ismerem)

950Ft-os HappyDogot kaptam 590-ért + az 1100 Ft-os házhozszállítási díj helyett ingyen hozták a két 15kg-os zsákot az ajtó elé. (Budapest)

Ugyanazért, mint te --tehát szűkös anyagiak okán-- folyamatosan figyelem az árakat, lehetőségeket. Amikor még bőven van itthon kaja, akkor is.

A HappyDog árban középkategóriás, mégis megbízható minőség és a legtöbb kutya szereti. 15kg alatt ne rendelj, a 4 kilós csomagokkal tényleg lehetetlen gazdaságosan kijönni. Nagyobb a kutty, tehát praktikus kapásból a 2x15-ös és 30kg-os zsákok árait figyelned. Igaz, azt egyben nehezebb kiperkálni, de a durva árkülönbség miatt csak a 15 - 30 kilós kutyakaják a kifizetődők, nem 30-40 Ft az árkülönbség, hanem 300-400 Ft / kg is akár.

Persze, van, aki nem néz tovább az orránál, csak lekap valamit a polcról (és --ha megfigyelted, általában pont ők a beszólogatósak. Bár én ezeket az embereket sem értem. Mert ha hegyekben állna otthon a pénz, hogy a szénavillával szelelhetném, 2 pontosan egyforma termék közül akkor sem a magasabb árat választanám. Van választási lehetőség, és csak néhány klikkel kell odébb menni. De mindegy, ez legyen az ő dolguk: váljon egészségükre!)

Próbáld kigazdálkodni annak a tápnak az árát, ami már bevált, érdemes a HappyDogot,

vagy hasonló kaliberű cuccot találnod. A Pedigree-t, a tescós dzsuvákat felejtsd el!

Jön a karácsony, de év közben is sok-sok bolt van és mindig lesz, aki elrejt egy-egy, kedvezőtlenebb anyagi helyzetben lévők számára is érzékelhető akciót.

Akár, ettől jobbakat is...és ezek most nem akciós cuccok!

(nem a reklám helye, csak kikaptam egy oldalt a sok közül, hogy lásd)

[link]


Szánj rá időt, legyen türelmed utánanézni: ne kapkodj és akkor 600Ft /kg/ év

átlagáron folyamatosan megoldható! A változatosság is. Néha csirke, rizs...ez, az.


Jah! Ki mondta, hogy nyers csirkét nem szabadna? Talán csirkeallergiás a kutty?

Vagy mivel indokolta? Nem kell mindenki szavára ugrani! A "beszólogatós" sznobokéra, észosztókéra leginkább nem. :) Jó egészséget, legyen szép napotok!

2020. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Én megértem a kérdezőt, én is ilyen helyzetben vagyok hogy nem engedhetek meg magamnak drága tápokat, még egy Brit Premium szintet sem.

Mi Sparos tápot adunk neki, jó tudom minőségi éheztetés stb.

De ugyanúgy a szegényebb embereknek is szükségük van egy társra.

Ismerek hajléktalanokat is akiknek kutyái vannak, 1-1 szelet kenyeret kapnak.

Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, a Brit Premium a legolcsóbb jó minőségi táp, 15kg/10ezer Ft környékén van.

Ha ez nem megengedhető akkor esetleg amit mi is szoktunk: levesből a farhátat odaadni, vagy tarhonyát a számára nem mérgező dolgok.

Nem mindent össze öntve mint a sertéseknek, hanem mondjuk ma ti levest esztek, akkor zöldséget, farhátat vagy ilyesmit szedsz neki egy tállal.

2020. nov. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%

Mi a hentesnel vasarolunk a kutyanak. Sose vettunk tapot. Ki is rohogne a kutya.


Majd,ha megjeleni a diszplazia meg mas betegsegek,amik a tapok miatti tapanyaghianybol erednek,nem fog fajni,h eve 500 ezret vagy tobbet kell kolteni a kutyara?? Vagy beadjatok majd a sinterre,mint egy darab szemetet?? Grat.

2020. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

"Adunk húsos jellegű maradékot kutyánknak, mellette eszeget nyers húst is "

Nagy valószínűséggel nem igazán egészségesen éhes a kutya. A hús és a húsos maradék mindig is sokkal kívánatosabb, mint egy száraz táp.

Ha valóban tápra akarsz átállni, be kell tartani az 5 perces szabályt.

2020. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #18as, a hülyeségeket tarsd már meg magadnak. Golden retrieverem kölyökkora óta tápot kap, most lesz decemberben 18 éves. Kutyabaja, öregkutyus már, de semmi hátrányban nem szenvedett azért mert táppal lenne etetve.
2020. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!