Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni állandó...

Mit lehet csinálni állandó húzás ellen?

Figyelt kérdés

Már teljesen ki vagyok készülve tőle (mármint a húzástól, nem a kutyától). Imádok kutyát sétáltatni, de annyira elvette a kedvem ez a folyamatos húzás hogy rendesen rá kell erőltetnem magam, hogy felöltözzek és levigyem. Itt fent a lakásban szinte semmi baj nincs vele, de ahogy kilépünk a lépcsőház ajtaján, mintha egy másik kutya lenne. Teljesen bekattan, húz mint az őrült, szinte fulldoklik de csak nem áll meg. Egy teljesen átlagos sima nyakörve van, nem is merek neki fojtót venni mert szerintem megfulladna. Nem akarom, hogy valami baj legyen a légcsövével. Egyszerűen nem tudok mit csinálni vele. Próbáltuk a visszafordulós módszert, de kb 8 percig körbe körbe mentünk és ugyanúgy húz teljes erőből, akárhányszor fordulunk vissza. Próbáltam azt, hogy lépésenként megyünk és minden lépésnél visszahúzom magam mellé, de akkor is ugyanúgy húz ha elindulunk. Próbáltam finoman is, határozottan is, erőből visszarántani, de egyszerűen semmi. Ha semmit nem csinálok és hagyom hogy húzzon, az megint nem jó mert fulldoklik. Neki se jó ez hogy kapkod a levegőért, meg nekem se mert egyrészt élvezhetetlenné teszi a sétát, másrészt meg azon aggódom, hogy ne legyen baja.

Amit nagyon nem értek, hogy ezt nem mindig csinálta. Másfél hete kapta meg az utolsó oltását, azóta sétálunk. Tudom, hogy nagyon fiatal még és rövid ideje járunk sétálni, de ezt eddig nem csinálta, kb tegnap kezdte el. Van egy füves placc a lépcsőház mellett, odáig szépen le tud jönni, körbejárjuk a placcot, de ahogy az egyik sarokból a másikba érünk, elkezd húzni mint egy őrült, és onnantól bármerre megyünk, állandóan egy bizonyos pont fele húz, amerre bejöttünk. Nem értem hogy mit akar, konkrétan semmi nincs ott, mindig arra jövünk le és ott megyünk fel. Állandóan abba az irányba húz. Nem hiszem hogy haza akarna menni, mert negyed óra mozgás biztos hogy nem elég neki, egyáltalán nem fárad el. Ha fáradt lenne, nem is húzna gondolom.

Na mindegy, nagyon hosszúra sikerült, lényeg az hogy ezellen mit tudok tenni? Pokollá teszi mindkettőnk sétáját a húzás.



2020. nov. 27. 12:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#8, én kérek elnézért hogy nem fogom 2 fokban leönteni vízzel az amúgy is fázós kutyámat, akinek kb fél centi hosszú szőre van.

#9, ezt nem nagyon értem. Attól hogy a te kutyád nem szeret játszani kutyákkal, attól még az enyém szociális, imádja a kutyákat. Hogy ne lenne szociális, ha szeret más kutyákkal lenni? Pont ez a szocialitás.

2020. nov. 27. 14:40
 12/20 anonim ***** válasza:

Azért húz hazafelè, mert még pici!


Ilyen korban a kiskutyák anno a természetben sem hagyták nagyon el a “fészket”. Ne erőltesd és főleg ne ráncigálj egy ekkorka pici kutyát!


Jutalomfalat a kezedben, azzal vezeted. Amúgy meg ovi, rád fér a tanulás!

2020. nov. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A kutyus 4 hónapos, nagy mozgásigényű, és panelban lakunk, tehát azt nem tudom megoldani hogy ne vigyem sétálni.

Oviba mindenképp fogunk menni, azt írtam is.

2020. nov. 27. 16:08
 14/20 anonim ***** válasza:
29%
Hat.... ezert nem kell nagy mozgásigényű a panelba, vagy el kell viselni, hogy rombol
2020. nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

Miert ne lehetne panelba? Nem ertem. Ha ki tudod elegiteni az igenyeit, akkor nyugodtan tarthatod lakasban a kutyat, ezzel semmi gond nincsen. Foleg mivel a kerdezo kutyaja rovidszoru, amugysem tarthatna kint.

Es nekem nem ugy tunik, hogy a kerdezo nem foglalkozik vele, ezert is kert segitseget, szoval ez a resze szerintem rendben is van.

2020. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#14, senki nem mondta hogy baj van vele, nem rombol, nem értem mi bajod van vagy hogy ezt honnan szedted. Nagyon szívesen foglalkozok vele, viszem sétálni, lemozgatom, nincs ezzel baj. Nem értem a felháborodásodat.

Köszi #15-ös.

2020. nov. 27. 16:48
 17/20 anonim ***** válasza:

A visszsfordulasos technikat tobb,mint 6 honapig jatszottam a kezdettol fogva majd 30 kg-os kolyokkutyammal. Azt hittem soha nem lesz vege.


Szoval 1-2 nap se het alatt ne vard az eredmenyt!

Sokkal tobb turelmed es kitartasod legyen.


Mozog eleget a kutyad? Jatszik orakat mas kutyakkal szabadon?


Ha nincs lemozgatva a koranak es energiaszintjenek megfeleloen,akkor meg egy kutyasuli se rug labdaba.

2020. nov. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mozog sokat, járunk sétálni és a lakásban is szoktam vele játszani, labdázni, csak futkosni nem tudok vele lent mert ugye nem engedhetem el. Ezért más kutyákkal se tud játszani. Néha séta közben összetalálkozunk valakikkel, és volt már hogy játékos kutya jött szembe aztán ott pattogtak egymásnak, hívták egymást játszani, de pórázon van mindkét kutya és csak összegabalyodnának. Erre is jó lesz a kutyasuli, hogy el tudom engedni más kutyák közé, mert el van kerítve, nem tud megszökni.
2020. nov. 27. 19:49
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem sikerült felfogni, amit mondtam, látom. :) nem baj, hajrá panelkutyások! :)
2020. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#19, akkor hajrá, magyarázd el.

"Hat.... ezert nem kell nagy mozgásigényű a panelba, vagy el kell viselni, hogy rombol" vagy ezt nem te írtad? Még mindig nem tudom honnan szedted, hogy rombol a kutya, semmi baj nincs vele itt fent.

2020. nov. 27. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!