Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyák ivartalanítás után?

Kan kutyák ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Vannak itt emberek akik ivartalanitottak a kan kutyákjukat? Nektek miben valtozott a kutya személyisége?

A mi kutyánk most 3 éves, kan. Eddig nem volt baj vele, megvolt, imád jatszani, de néha este elszokott szokni altalaban a retre es az erdőbe (nemetjuhasz es egy másik nagy testu kutya keveréke) vadászni és furodni. Ezzel nincs is baj, sajnos mivel elég nagy, az udvar (videki kisfalu) egyelőre nincs lehetőség a felujitasara, sajnos tobb millioba is kerulne ha az egeszet felujitanank ezert a regi drotkeritest siman felszedi vagy atugorja a kutya. Lenyeg hogy kb miota betoltotte a 3.évét megbolondult, atment a szomszedhoz és elkezdte felszedni ott is a keritest hogy bejusson az ottani kutyahoz (pedig nem lany!), es sokkal agresszivabb az idegenekkel mint eddig, nagyon sokat jar el itthonrol. Eddig is jatek manias volt, nincs olyan perc hogy ne egy bot, vagy egy ko darab lenne a szajaban (mindkettőt hozza hogy dobjuk el neki),de nen ertem miert maszkal el ha ennyire nagy az udvar.

Szerintetek az ivartalanítás segitene neki kicsit lenyugodni? Nem modnanam hogy a szukak utan megy, inkább csak a haverjaival megy sétálni meg futkoraszni. Egyébként nagyon jo hazorzo.



2020. nov. 30. 15:51
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Az oltasi konyv lesz...🤦‍♀️

5 utan vigyetek setalni, vagy munka elott. Mas kutyak azert fekszenek a kanape elott, mert foglalkoznak veluk es/vagy alacsonyabb az energiaszintuk, mert nem minden kutya porgos.

Akkor lesz jo orzo-vedo a kutyad, ha nevelitek es elviszitek kepzesre es tudtok banni vele! Egyik kutya se szuletik ugy, hogy pontosan tudja milyen helyzetben hogyan kellene helyesen viselkednie. Hazorzesre meg kamerarendszert ajanlok, a kutyat 5 perc alatt kiiktatjak, de mivel ugyis szokik, nem is lesz otthon betores eseten, szoval tokmindegy.

2020. nov. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
88%
Az nem mentség hogy "mások így meg úgy". Igen, rengeteg olyan ember van akinek nem szabadna semmilyen állatot tartania, de az téged nem ment fel.
2020. nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
kő nem túl jó dolog, néhány év és egy darab foga sem lesz.
2020. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk leszoktatni róla. Nem rágja, csak bekapja a szájába odahozza nekünk es ledobja a földre.
2020. nov. 30. 19:07
 25/43 anonim ***** válasza:
76%
Erre bezzeg valaszolsz kerdezo, kb ez a legaprobb dolog, most abszolut nem fontos. Oriasi baj van nalatok,tehat: Hajlando vagy foglalkozni a kutyaval, vagy elajandekozod?
2020. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Nem az én kutyám ezt leszögezném:) így nem is ajándékozhatom el.

De miután megkérdeztem a barátnőmet akinek a németjuhásza most lett 1 éves, nem szökik, de bolond, nem sétáltatják, nincs ivartalanítva és nem is lesz, szerintem megtartjuk amíg nem lesz egy jobb kerítésre pénz, addig sajnos rövid pórázon fogjuk.

Sértegethetsz nyugodtan, de rengetegen fele ennyit nem törődnek a kutyájukkal. Napi szinten foglalkozunk vele 2 naponta pedig bőven 2 óra játék ne mondd már hogy kevés. 3 naponta meg a séta. Aki 8-5ig dolgozik egyszerűen nincs rá több idő, de szeretjük ezért szeretnénk ha normálisabb lenne. Ivartalanítva lesz és kész. Ha lenne fölös 2-3 millióm hidd el megcsináltatnám a kerítést:) de ez még lehet nem a megfelelő keret rá, lehet hogy bőven van 5 mil mivel mint említettem elég nagy. Annyit tudok tenni, hogy az ösztöndíjamat félrerakodgatom és a kerítés egy részét megcsináltatom 1 éven belül. Ennyi a max. Sajnos csonka családról van szó, szóval nem állunk anyagilag a legjobb szinten:)

2020. nov. 30. 19:48
 27/43 anonim ***** válasza:
88%
Gratulalok neked is a baratnodnek is. Akkor gyakorlatilag mostantol a kutya meg is lesz kotve, ha jol ertelmezem. Szuper :) Lehetoleg valami 2 meteres lancot szerezzetek neki, azt szoktak az allatkinzok azt hiszem.
2020. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) sajnálom hogy nem vagyok milliomos csak szeretem a kutyánkat, és próbálok alternatívákat keresni:)

állatkinzó persze:) de akik 2 méteres láncon tartják kiskora óta az oké:) de ha én megkötöm 2 órára, amíg elmegyünk itthonról az már állatkinzás.

2020. nov. 30. 19:58
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

És már megint másokkal takarózik, hogy sokan feleennyit nem foglalkoznak a kutyájukkal...

A barátnője meg gyakorlatilag egy állatkínzó. Minek tart kutyát aki nem foglalkozik vele?

Mintha kötelező lenne...

2020. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

És miért ne lenne foglalkozva vele? Nem mindenki viszi el a kutyáját napi 3 óra sétára. Én nem városban élek hogy muszáj elvinnem mert a kutyának egy szobányi helye van. Mindene megvan, oltás, minden ami kell csupán később lesz ivartalanítva. Attól még szerethetünk egy kutyát.

Nem takarózok csak ez az igazság. fele ennyi ember nem foglalkozik a kutyájával, sajnálom. Első kutya ez van. És nincs erős férfi kéz ami majd megtanítja mit hogy kell. arról ne is beszéljünk hogy ez állatkínzás, de mikor egy lakásba veszel egy ugyanilyen kutyát az persze nem.

2020. nov. 30. 20:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!