Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutyám a közelben lévő...

Fél a kutyám a közelben lévő katonai gyakorlatozástól. Mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a fenét durrogtatnak fél napokon keresztül. Az utóbbi két hétben valamilyen hangos, durrogó eszközzel gyakorlatoznak katonák a közelünkben (más tippem nem nagyon van honnan jöhetne ilyen hangos zaj).


A kutyám retteg minden hasonlótól (égdörgés, petárda, tűzijáték) úgyhogy kész pokol neki ez az elmúlt két hét - ezáltal nekem is.


Kertes házban lakunk, be szoktuk ilyenkor engedni az előszobánkba, de bent is ugyanúgy fél. Ott kellene ülnöm mellette hogy megnyugodjon, de home office mellett ezt nem nagyon lehet kivitelezni. Beljebb nem akarom engedni, mert nem elég tiszta hozzá.


Mit érdemes ilyen esetben tenni?



2020. dec. 3. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Nyugtató spray, tabletta?

Ha a katonák ellen teszel bejelentést kétlem hogy lenne eredménye

2020. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez sajnos nem orvosolható helyzet. A honvédséget nehezen fogon bepanaszolni. Máskor is volt rá példa, hogy gyakorlatoznak? Szerintem is nyugtatni kell, ahogy tudod- állatorvost hívd fel szerintem, mit tanácsol.
2020. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Foglalkozni kellene folyamatosan a kutyával a durrogas idoszakaban, hogy a figyelmet elvond a durrogástól. Gondolom nem egesz nap durrogtatnak.

Nem tudtad, hogy katonai gyakorloter van a kornyeken amikor odakoltoztel?

Amúgy jegeso vedelem is durrogtathat(?).

2020. dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Talan errol van szo … persze ha a Pilis ezen reszen laksz.

2020. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Tát, Nyerges környéke? Mert itt ugyanez van napok óta. Ha igen, akkor tényleg katonai gyakorlatról van szó. Nem értem minek kell ezt csinálni, iszonyat hangos és zavaró. Szerintem vidd be a kutyád hogy melletted legyen, annál többet nem nagyon tudsz.
2020. dec. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Ja most látom, hogy írtad, hogy bent is fél. Akkor szerintem mást sajnos nem tudsz tenni, reméljük nem sokáig fognak durrogtatni.
2020. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

A kutyad melletted legyen 1 meterre. Ne csak az eloszobaba engedd be. Gondolom rovidszoru es meg fazik is....


A felelemrol ugy tudod lenevelni,ha olyankor nem simogatod,ha fel,mert azzal megerosited a felelmet. Legyen csak melletted. Amikor epp nem fel,akkor simizheted.

2020. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Hozzá kell szoktatni a zajokhoz, a honvédségre hiába morogsz. A rendőrkutyákat is képzik erre, külöben nem tudnák a dolgukat elvégezni, ha az ilyen zajoktól paráznának.
2020. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Ne sajnálgasd, nyugtatgasd, mert azzal csak a félelmét erősíted. Próbáld meg elvonni a figyelmét, kérj tőle trükköket, játszatok és nagyon dícsérd vagy amit már írtak, legyél vele és viselkedj természetesen.

Segíthet az is, ha bekapcsolod neki a rádiót/tvt.

+van egy csomó készítmény is, pl adaptil, de a sima pár csepp levendulaolajjal lecsepegtetett és a kutya nyakába kötött kendőről is sok jót hallottam.

2020. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Komárom környékiek vagyunk.

Korábban is durrogtattak már, de nagyon ritkán, és akkor sem órákon át.

Ahogy ajánlottátok, kimegyek hozzá én, és megpróbálom lekötni valamilyen játékkal a figyelmét, hátha kicsit jobban hozzászokik úgy.

2020. dec. 3. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!