Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha veszek pár ezer forintért...

Ha veszek pár ezer forintért egy kiskutyát, aki két ugyanolyan fajtaju kutya kölyke pl. Labrador, az az ember attól még szaporító?

Figyelt kérdés
Akkor is, ha gondosan keres a saját kutyajahz egy ellentetes nemű ugyanolyan fajtaju kutyát? Ez is szaporitas?
2020. dec. 4. 21:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
12%
18-as, nem igaz, hogy ez egy közismert dolog. Azóta hallottam róla én is, hogy 1 éve lett egy kiskutyám. A kutyások beszélnek csak egymás közt a szaporítókról meg tenyésztőkről.
2020. dec. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
#21-es, erről beszélünk, hogy ez kutyások között közismert téma, lerágott csont (ha-ha). Szomszéd Józsi bácsinak nyilván fogalma nincs erről, mert nincsen kutyás körökben, de aki kutyán gondolkodik annak erősen érdemes lenne utánanézni ilyen dolgoknak, hogy ne utána koppanjon. És nem feltétlen csak ezzel kapcsolatban, de úgy általában a kutyás élettel kapcsolatban tájékozódni kéne kutyásoktól, mielőtt valaki elhoz egy kutyát.
2020. dec. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
21%
De erre a többség csak utólag jön rá, amikor már ott van a kutyája. Én is karácsonyi ajándéknak kaptam, esélyem sem volt előtte tájékozódni és utólag tudtam meg, hogy vannak szaporítók és hogy az én kutyám is onnan van.
2020. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írjuk, hogy előtte kéne tájékozódni, és akkor nem lennének ilyenek.
2020. dec. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem tenyésztő, akkor más lehetőség nem igazán marad.

Nem a minőséget javítja, hanem a mennyiséget növeli, tehát szaporító. A kutyagyár és a véletlen alom is szaporítás. Persze azért van különbség, de mindkettő káros.


A tenyésztőknek komoly anatómiai, biológiai és genetikai tudása kell, hogy legyen, a kutyák törzskönyvét, vonalát ismerik, tudják melyik mit hordoz, miben jó és miben gyengébb. Ez alapján választanak hozzá egy olyan párt, aki a hibákat javítani tudja a következő generációban.


Ezzel szemben egy szapi mit néz? Ugyanannak a fajtának (néz ki), jó lesz...

2020. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó írás, ha nem akarod elolvasni, akkor van egy kép is, az jól szemlélteti, hogy mi a különbség a természetben, a tenyésztőnél, a gazdinál és a szaporítónál született kutyák között.


[link]

2020. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!