Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő vagyok, jól csinálom?...

Kezdő vagyok, jól csinálom? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most kaptam egy édes kiskutyát, de kezdő vagyok, nem tudom, jól csinálom-e, amit csinálok.

A kutya egy elkerített részben van a kertben. A napirendje kb így néz ki.

Reggel fél 9 fele kiengedem, futunk, kap kaját, játszunk, simogatom stb. Olyan fél 11 fele bezárom és bemegyek kaját csinálni. Ebéd után kimegyek megint, ez olyan egy és kettő között van.Kap kaját. Kint vagyok vele 4-ig, aztán megint bemegyek és 6-kor megint ki hozzá. Fél nyolcig ismét játszunk, eszik és fél nyolckor,kilenckor bemegy alukálni. Ez sok vagy kevés? Amúgy tök jól elvan egyedül, eleinte ugatott, most már csak néha. Csak ma kapta meg a második oltását, így még nem voltunk sétálni, de van rajta egy nyakörv, hogy szokja a dolgot. Mikortól mehetek ki vele az utcába legalább?

Ti mit adtok a kutyusnak enni?

És még valami. Ma nem volt valami jó napja. Nyugtalan volt, nem maradt meg az ölembe, pedig máskor direkt ő jön fel, most leugrott és otthagyott. A kertben is mindenhová be akart menni, oda is ahová tudja egyébként, hogy tilos. Plusz, ma bevett a szájába valami kavicsot, odamentem hogy kivegyem, erre megint bevette. Kivettem, rászóltam, hogy nem és egy kicsit ráütöttem a pofijára, csak egy egészen picikét. Erre ő meg akarta harapni a kezem, mire ellöktem a fejét, de megint meg akarta és még rám is ugatott! Mit csináltam rosszul, hogy szóljak rá máskor? Az incidens után olyan ideges lettem tőle, hogy inkább megint bezártam a helyére, pedig nem volt sokat kint.

Még valami. Egy kutya kit fog elfogadni gazdájának? MErt van egy 8 éves öcsém és néha mintha neki jobban örülne mint nekem, ő is játszik vele, néha ad neki enni, de sose fegyelmezi. Akkor én leszek a "gazda" vagy ő?

Bocsi a hülye kérdésekért és az esetleges rossz megfogalmazásért:P


2010. aug. 11. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Milyen fajta a kutya? Mennyi idős? Kb. mikor került hozzád?
2010. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jön egy idegen és elkezd ugatni, te rászólsz, hogy ne ugass, és bekussol, akkor te vagy a gazdi. Ha tovább ugat, akkor nem :)


Hát ismerősömnél ez úgy van, hogy ott a lány foglalkozott többet a kutyával, a lány végülis kedvesebb hozzá, meg elnézőbb, aztán végülis a kutya rá hallgat.

A lány barátjára viszont egyáltalán nem, pedig azzal is együtt vannak állandóan.

2010. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
csak egy embertől kapjon kaját! általában a kajaadót fogadjael gazdának, a falkavezérség már más téme.
2010. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Próbálok csak én adni neki, de a testvérem nem hagyja. Ugye ő még kicsi, anyukám is mondja, hogy naaa had adjon most ő neki, mert ha nem, akkor bevágja a hisztit.

Amúgy 15 vagyok a kutya keverék, 3 hónapos, két hete van nálam.

2010. aug. 12. 10:30
 5/7 anonim válasza:
nyugi! jól csinálod! csak még kölyök az anyukájaként kell viselkedned vele. azt hiszi hogy játszik. 3 hetes nem tehet mást.
2010. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cremello válasza:

Hát sorolom:

1; a kutyát etetés előtt futtasd, és játssz vele, mert ha evés után sokat mozog bélcsavarodása lehet, ami talán végzetes is lehet

2; Miután evett estefelé, akkor vársz egy jó 1-1,5 órát, és utána menjetek el egy hosszú sétára vele, csak ti ketten.

3; ha nevelni szeretnéd, akkor mindig legyen nálad jutalomfalat, ajánlani tudom a karikára vágott virslit,mert az puha, így nem kell forgatni a szájában, mert az elterelné a figyelmét.

4; Ha a kölyök elmúlt 3 hónapos már hivatalosan kimehetsz vele az utcára, mert megkapta a szükséges oltásokat hozzá.

5; Ajánlani tudom a Royal Canin termékeket,de ha az nem jó akkor valami alutasakos Junior konzervet, vagy Junior tápot vegyél.Az a lényeg, hogy a táp kis szemű legyen.

6; Lehet,hogy új szagokat érzett vagy valami felkeltette kíváncsiságát,ezért ugrott ki az öledből.

7; SOSE ÜSD A KUTYÁT!Szigorúan,keményen rászólsz, de nem ordítva.Miután kivetted a szájából megjutalmazod, és megdícséred, így rájön, hogy nem szabad a szájába venni. Ha meg akar harapni engedd neki, és miután a szájába vette a keezd , morogj rá , mintha a mamája lennél.Vagy nyüszíts, mintha a testvére lennél. Nekem ez eddig bevált, már több kutyánál is

8; Csak Te etesd!!

9; Az öcséd fiatalabb, és "játékosabb" ezért Ők ketten egymást kölyökkutyaként kezelik.(Mennyi idős az öcséd?)

10; Próbálj domináns lenni vele szemben és figyelmes.Erélyesen szólj rá. Ha feszült vagy igyekezz jó képet vágni a dolgokhoz , mert ezt Ő is észleli.

2010. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jaj, de rendesek vagytok!

Köszi szépen a választ, főleg neked utolsó, nagyon sokat segítettél:)

Az öcsém 8 éves.

2010. aug. 15. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!