Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül vagy ketten? (Yorkshir...

Egyedül vagy ketten? (Yorkshire Terrier)

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyust. Jövőre kapok is. Akkora 13 éves leszek. És egy kislány Yorkiet szeretnék. Az öcsém mondta(10 éves), hogy az szobájában fog aludni, meg ő eteti, meg ő sétáltatja. Mondom neki, hogy nem(!!), én kapom szülinapomra. Gondolkoztam a dolgon és elgondolkodtam rajta, hogy hogyan jobb egyedül legyen a kutyus, vagy ketten legyenek(egy fiú és egy lány). Ha az alomba születik egy lány és egy fiú, akkor elfogom vinni a kutyusokat. De tesóknak genetikailag nem is lehet kölykük, ugye? Mert tesókat szeretnék. Szóval... Egyedül neki a jobb vagy megvegyem a fiú tesóját(ha lesz), és akkor ellesznek ha nem vagyok itthon. Szerintetek melyik a jobb? Költségileg, nem gond ha több. Egy yorkie amúgyis elég keveset eszik. Szerintem jobb ha ketten vannak. Házban lesznek.(nagy kertes házban)

Köszi előre is a válaszokat. :)


2010. aug. 11. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

De igen a testvérek is összepárzanak és kölykük is lesz. Meg az az anya agyerekével, és az apa a gyerekével, stb. A kutyák ezt nem tudják hogy nem lehet. Tehát ilyen szempontból egyedül jobb.

Azon kívül pedig 2 kutya nem kevesebb gond hanem több! Dupla annyi pénz, idő, energia! A szüleidre nem róhatsz ennyivel több tehret. Örülnöd kell ha ezt megengedik. Azon kívül két kutya nem lefoglalja egymást hanem együtt rosszalkodnak, ugatnak, rágnak. És ugyanúgy rád van szükségük, mert ők már az emberhez ragaszkodnak jobban és a kutyákhoz. Nem akarlak megsérteni de szerinted egy 10 és egy 13 éves kisgyerek képes két kutyát nevelni? Nem. A tesód majd belenyugszik hogy a kutyus a tiéd. Te pedig megengedhetet neki hogy játszon vele, etesse néha.

2010. aug. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam. Ha egy kutyust jól nevelnek, sokat foglalkoznak vele akkor teljesen simán kibírja azt amíg nem vagy otthon, nem érsz rá.
2010. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 éve van kislány yorkim. Mi is kertes házban lakunk, de természetesen szobakutyus. Nagyon sok dolog volt vele az elején. Nagyon figyelni kellett rá, nehogy leessen , beszoruljon valamibe/ valahova... Kivinni gyakran, hogy tanulja meg a szobatisztaságot, cserélni / mosni a kis helyét/ párnáját.

Lehetséges , hogy én fújom fel a dolgot neki, de igyekszem a legjobbat nyújtani a kutyusomnak. Szerintem mivel 13 éves leszel az öcséd pedig 10, inkább kezdjetek egy kiskutyával. Nézzétek meg, hogy boldogultok vele. Minden rendben megy-e.

Nem tudom, ha két kutyusotok lesz, támogatnak e annyira a szüleitek titeket, hogy esetleg átvállalják az egyes sétáltatásokat és etetéseket. (ha nektek mondjuk tanulni kell, vagy barátnőztök)

Két kiskutya nagy felelősség. És ha úgy látjátok nem boldogultok velük akkor meg hova rakjátok?!

Szerintem, kezdjetek egy kutyussal, és ha könnyedén megy minden akkor még mindig lehet még egy.

24/L Ha tudok még segíteni yorki ügyben írjál privátot is nyugodtan!

2010. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazad van. :) kicsik vagyunk 2 kutyához, talán még 1-hez is. :) A szüleim pedig azt mondták, hogy csak egy kutya. Csak elgondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha ketten lennének. :)
2010. aug. 11. 21:41
 5/16 anonim ***** válasza:

10-13 évesen yorkit? na ezt felejtsd el, nem gyereknek való fajta, cuki külseje ellenére nagyon kemény és tapasztalt kéz kell hozzá. Ráadásul két yorki az már több mint 200.000ft...

szűlők mit szólnak?

2010. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
21:39! Köszönöm a választ. :) Igazad van neked is. :)
2010. aug. 11. 21:43
 7/16 A kérdező kommentje:
Támogatnak. Azt mondták, hogy annyi könyörgés után(3 éves korom óta könyörgök) kaphatok. De apum így is azt mondta, hogy ha majd lesz kutyának akkor csak yorkie. Segíteni fognak a nevelésben, mondták. És valószínüleg egyedül lesz a picim, szerintem Bella vagy Lola lesz a neve. Kislány lesz. És ismerem azt, akitől venni fogjuk, kevesebbért fogja adni a kutyá(ka)t. Most az ő kutyáját sétáltatjuk.
2010. aug. 11. 21:46
 8/16 A kérdező kommentje:
Bocsi. Kutyusaikat sétáltajuk. (2 Yorkshire Terrier és egy Golden Retriever)
2010. aug. 11. 21:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szivem ne yorkival kezdj, értsd meg hogy azért mert pici még nem könnyebb a nevelése, sőt sokkal nehezebb mert terrier. És nem gyerekes családba való, mert érzékeny, törékeny kutyus. Válaszatok bichont, vagy pincsit de ne yorkit.

És yorkit amúgy is csak törzskönyvel, leellenőrizhető helyről szabad venni. Tehát 100.000ft körül, elkérni szűlők papírjait, törzskönyv, kiállítási eredmények, tenyészszemle, szűrések... (de ez minden fajtára vonatkozik)

Mért nem mentettek meg a kutyust menhelyről?

2010. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
valóban inkább egyedül, azért amiket az előttem irók is irtak. és örülj, hogy 13 évesen lehet egy kényesebb fajta kutyád, nem kell egyből kettőt.
2010. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!