Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie kutyusom folyamatosan...

Westie kutyusom folyamatosan vakaródzik. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete csepegtettem Advantix-ot a nyakára remélve, hogy abbahagyja a vakaródzást, ehelyett csak egyre sűrűbben látom hogy szenved. :S Bolhát nem látok benne. Az állatorvos erre csak annyit mondott, hogy nem biztos, hogy bolha miatt vakaródzik. Szerintetek mit tehetnék, milyen szert vegyek neki vagy egyáltalán mitől vakaródzik? Nagyon sajnálom már szegényt.
2010. aug. 11. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem ártana kivizsgáltatni egy olyan állatorvossal, aki meg is tudja mondani, mi a baja. Számtalan dolog lehet. A westieknél nagyon gyakran fordul elő az allergia. Milyen tápot kap a kutya?
2010. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egy allergia előfordulhat vagy talán rühes(?).Kutyáknak nincs allergia teszt?
2010. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ha ruhes lenne akk sebei lennének
2010. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nekem a kutyusomnak gombás volt böre.a mi allatorvosunk lehapart egy kis bőrmintat a kutyusomrol a mikroszkop alá tette es valamien gombát látott.adott rá valamien sampont es kigyogyult belle.
2010. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem látok rajt sebeket sem...

Dog Chow Junior bárányhúsos kutyatápot kap. (Ezt a tenyésztő javasolta/adta, de váltani szeretnék) Meg ritkábban házikosztot pl. párizsit, pörköltet, csirkehusit, sárgarépát.

Esetleg valaki tudja hogy westiek-nél allergia tünetei mik még? Mert az enyém gyakran csuklik, meg olykor mintha nehezen kapna levegőt, pl. horkol is... :S Vagy ezek normálisak?

2010. aug. 11. 22:23
 6/14 anonim ***** válasza:
A vakarózás és az, hogy nem kap levegőt lehet az allergia tünete.
2010. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Az én kutyim is vakarózik és a hátáról megy el egy foltba s zőr de lassan kezd vissza nőni de le csepegtettem bolhaírtóval de bolhát még akkor sem találtam benne.Én allergiára gyanakodom. Szerintetek??
2010. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az mindenképpen jó, hogy nem csirkés tápot kap, ha váltasz, akkor is maradj a bárányhúsnál, vagy nyulas, halas legyen.


Én is elvinném másik orvoshoz... bolhaürüléket se látsz a szőrén?

2010. aug. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
a táp amivel etetsz szerintem nagyon jó, főleg, hogy bárányos, arra a legritkább esetben allergiások, ha váltani akarsz akkor acana vagy orijen... nem fordulhat esetleg elő, hogy fürdetted, és nem mostad ki eléggé a sampont??? az irritálhatja még a bőrét
2010. aug. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Matyi87 ***** válasza:
Nekem mikor elkezdtek vakarózni nagyon, akkor bebolhásodtak. Ilyenkor egy nagyon alapos fürdetés segít, ha nem akkor ampullába lehet kapni egy szert pár száz ft a nevét nem tudom de olyan üzemanyag szagú, az mindent kiöl a kutyusból. Ezután pedig mehet rá a bolhanyakörv
2010. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!