Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csivava mennyi idő alatt...

Egy csivava mennyi idő alatt tanulja meg az alapokat? Kell neki kutyasuli?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert először csak egyet szeretnék, de a házban elférne legalább 3-4 és imádom a csivavákat valamiért. De előbb szeretném, ha mindig egyet nevelnék meg és ha már szótért, akkor jöhetne egy tesó. Mondjuk 1-2-3 éves korára már tudja az alapokat?

2020. dec. 7. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Mik számítanak neked alapnak?


Szerintem a kutyasuli mindenképpen hasznos, főleg szocializáció szempontjából. Megtanulja, hogy hogy kell viselkednie nagyobb kutyákkal.

2020. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát pl normálisan sétálni pórázon, megáll az út végén, hallgasson a nevére, ha hívom jöjjön, nem eszünk fel az földről semmit, nem ugatunk feleslegesen, más kutyákkal normálisan viselkedni, meg ilyesmik. Nem cirkuszi kutyát szeretnék nevelni belőlük, csak ami az ő boldogságukhoz és biztonságukhoz fontos.
2020. dec. 7. 11:30
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor elmegyünk majd suliba meg oviba is, hogy szocializálódjon.

Köszi amúgy a választ.

2020. dec. 7. 11:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem fajta függő, persze vannak kiemelkedően sok intelligenciával rendelkező kutyafajták, de egy csivavát is meglehet tanítani az alapokra.

Nagyon jó dolog a kutyaiskola, viszont mi nem mentünk mert azokat a dolgokat megtanulta amiket tanítottunk neki. Ha nincs felesleges százezred kutya suliba, akkor inkább csak akkor vidd ha úgy érzed hogy nem hallgat rád stb.

De mint említettem nagyon jó dolog, volt alkalmam betekinteni egy ilyen órára.

Illetve az most a helyzet hogy nem tudom, hogy a vírus miatt hogyan mennek ezek az órák. 🤔

2020. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Százezrek???? Oké, inkább veszek könyvet.
2020. dec. 7. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Könyvből nem fogod megtanulni a kutyatartás alapjait te se.

A kutyasuli sokszor nem a kutyának hanem a gazdának kell.

Egy csivava nagyon makacs és szinte mind agresszív és szocializálatlan. Ha nem tudsz kutyasulira költeni akkor a kutyát miből akarod megvenni? A kutya is 100.000 forint felett kezdődik.

2020. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
A kutyák 7 hónapos korukig az alapokat elsajátítják megfelelő neveléssel. Minden kutyafajtának ajánlottak a különböző kutyaovik, kutyasulik, tanfolyamok, de a csivavák esetében erre nincs akkora szükség, de nyilván ártani nem árthat, sőt!😊 Igen, egy ilyen tanfolyam akár 200 ezerbe is kerülhet, de azt tudjuk, hogy a kutya tartás nem olcsó és mire a kutyád eléri a 10. életévét, addigra minimum 3,7 milliót költesz rá.
2020. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom: PLUSZ 100ezrek??? Annyim nincs. A kutya vételárára és a tartási költségekre megvan, meg a félretett esetleges orvosi bajokra való, de azt nem fogom kutyasulira költeni. Bocsessz.
2020. dec. 7. 19:12
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Viszont egy csivivel praktikus kutyasuliba járni, mert hamar agresszívvá válnak.
2020. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi Szentendrére jàrunk suliba, 50 ezer forint a tanfolyam, amit két részletben lehet fizetni és 10 hetes. Szerintem nagyon korrekt ár, és nagyon hasznos.
2020. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!