Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a teendő mielőtt kutyát...

Somebody5 kérdése:

Mik a teendő mielőtt kutyát vállalnék?

Figyelt kérdés
Kertesházat keresünk. Részben azért mert nagyon szeretnék kutyát. Lakásba sajnos nem tarthatok. Tudom ,hogy nagyon korai de mikre kell felkészülni ha kutyát szeretnék?

2020. dec. 7. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is at kell gondolnotok, hogy fajtatiszta kutyust szeretnetek, mert egy bizonyos fajtat kerestek. Akkor irany a facebook, ott lehet talalni fajta csoportot, gazdia csoportot, lehet tajekozodni, es felretenni a penzt a kutyusra. Mar lehet erdeklodni, hogy mikor varhato alom, altalaban 8-10 hetes korukban mehet a gazdahoz a kutyus. Addig a szukseges felszerelest be lehet szerezni, elokesziteni. kertet, hogy biztonsagos legyen a kutyanak, kerites rendben legyen. Kutyas konyveket, youtube videokat nezni.


Lehet menhelyrol is keresni kutyust. Akkor a menhelyet kell kivalasztani, es utananezni az orokbefogadasi felteteleknek. Tobbszor erdemes meglatogatni a kutyust, es fel kell keszulni, hogy mivel gyakran gazda altal, de elhanyagolt allapotban kerulnek be a kutyusok, vagy szaporitoktol, szinten vegletekig kizsigerelt allapotban, elhanyagoltan, milyen egeszsegi allapotban van a kutyus. Feltetlenul be kell kalkulalni az allatorvosi koltsegeket, mert egy ismeretlen eloeletu kutyusnal barmi lehet, amirol a legnagyobb jo szandekkal sem tud tajekoztatni a menhely, es lehet, hogy az orokbefogadas utan napokkal mar komolyabb allatorvosi kiadasok lesznek.


En ezeket javaslom.

2020. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Maxitabi ***** válasza:
2020. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Budapest belvarosa lakasokbol all. A tobbsegnek van kutyaja vagy tobb kutyaja lakasban. Sot egeszen kis lakasokban is! Es koszonik jol vannak a kutyak. Es a padlo is tiszta marad.
2020. dec. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. dec. 9. 20:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet félretenni pénzt az oltásra,ivartalanításra és az egyébb költségekre.Elkell dönteni hogy milyen kutyát szeretnél.Mennyi időt tudsz vele foglalkozni.Ha udvaron lesz a kutya akkor a kerítést nagyon alaposan meg kell csinálni hogy ne tudjon kiszökni,fekhelyet csinálni neki ahova betud bújni a hideg és az eső ellen+aludni.Megkell venni a felszerelést tálak,fésű,póráz..stb.Nézegetheted a tápokat is hogy milyen táppal akarod etetni.


Én a menhelyről fogadtam örökbe kutyát de nem bántam meg.

2020. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!